bugün

küfür edilmiş mi diye bakmaya geldiğim okul. baktım ki edilmemiş, o zaman ben şöyle bir şey demek istiyorum.

umarım kapatılır okulu. teşekkürler.
ona buna buluşmadan okunduğunda hiç bırakılmak istenmeyen, kimsenin kötülemeye hakki olmayan üniversitedir. Olaylara dahil olmak zorunda bırakılmaz hiçbir öğrenci, herkes seçimini kendisi yapar bu konuda.
(bkz: kandil)
tuvaleti tartışılan bilim yuvası.
Lut kavmine Benzeyen bir öğrenci güruhu Bulunduran Sözde Üniversite. Hani biz marjinaldik ?
odtü'yü harvard'la oxford'la kıyaslayacak hâlimiz yok elbette. ama gazi gibi, hacettepe gibi, marmara gibi kıçı kırık üniversiteleri dörde beşe katlayacağı kesindir.

zito odtü!
Doğa katliamının başladığı üniversite.

Beyinleri ile giremedikleri yere tomarlarla giriyorlar.

görsel
mühendislik öğrencilerinde baya baya sağlam nerd muhabetti dönüy.

bi tane youtube kanalı bile kurmuşlar. (bkz: everyday life of a metu student)https://www.youtube.com/w...AP-i6WHFgowEARs_5__bZ6LIC
Hayatın kolaylaşmış olduğu bir alana çocukları bırakın ve sadece derslerine çalışmalarını isteyin. Sonra o çocuklar (ve çocuk kafalılar) neden daha iyi değil diye yakınsınlar. işte size odtü. C ile mezun olup gerçek hayata maruz kalınca da ,bu da ne bakışı atsınlar. Anlamadığınız insanlar tek bir binadan oluşmuş üniversitelerde zar zor okuyup geçmişte yaptığı hataları telafi etmeye çalışırken yükseliyorlar. Siz ise mühendis oldum deyip sabit maaşla iş arıyorsunuz. Sanırım rahata alıştınız.
Girdiğime gireceğime pişman olduğum ve beni birçok yönden hayal kırıklığına uğratan üniversite. Öte yandan iki kelimeyi bir araya getiremeyen salakların eleştirilerine maruz kalan üniversite olarak da tanımlanabilir. Eleştirilmesi gereken yönleri var elbet ama ülkemizin malum kitlesi bu yönleri değil, saçma sapan gereksiz şeyleri eleştirerek odtü'yü karalamaya çalışıyor. Küçük bir kitle de ezik hissetmenin verdiği saldırganlıkla yapıyor eleştirilerini. Onlar en komikleri. Bi haddinizi bilin önce aslan parçaları, şunu söylemek istemiyoruz ama insanın sabrını taşırana kadar zorluyorsunuz bazen.
Her öğrencinin hayallerinin üniversitesi. Ankara içinde başka bir şehir. Tartışmasız Türkiye’nin en iyi ünilerinde başlarda gelir.
tanıdığım tek ODTÜ'lü var oda kocamın beni aldattığı kadınımsı. üstün zekalarını nerede kullandıkları ortada.
görsel
makina mühendisliği okuyorum sorularınızı alayım.
hocalarından biri tarafından "marksist değilsen seni oraya asla almazlar" cümlesini bizzat duyduğum üniversite.
bu ülkeye hiç bir faydası olmayan oluşumdur.
terörist yetiştirilen bir üniversite.

şu cümleyi ekşide yazsam bir sürü küfür mesajı gelirdi. neyse ki ekşiden daha özgür bir ortam olan uludağda rahatlıkla yazabiliyorum.

evet olm odtü dediğin yer iğrenç sakallı pis bıyıklı vasıfsızların terörist yapılanmaları için geldikleri bir yer. gelenler ise hakkıyla değil sınavlara ösymden hiçbir yetkilinin girmeye cesaret edemediği doğu illerinde giren tayfadır.
ülkemizin yüzakı üniversitelerindendir.
her hafta bir öögrencinin öldügü okul. açılımı orta dogu terörist üniversitesidir.
güzel anıların yaşandığı özlenen okul. ankara'ya yolum düşerse mutlaka uğrayacağım yer, tabii hala o'da orada ise.
Hayatımda tanıdığım en değişik insanların mezun olduğu okulu. Değişiklikten kasıt negatif ya da pozitif anlamda değil. Bakış açısı, davranış, muhabbet, vs. . Boğaziçi, iTÜ ve diğer bilimum okul mezunları tanıdıklarım var, kesinlikle ODTÜ bu konuda açık ara bir numara.
Hem hoca hem öğrenci kaliteli olunca olağan durum.

iç anadoludaki o normalin azıcık üstünde olarak görülen erciyes, selçuk gibi üniversitelerde kaliteli öğretmen bulmak imkansıza yakındır.

Soruyorsun türevin geometrik yorumunu anlatamıyor adamlar, öğrencisi zaten ayrı bir.. neyse.
Bir bilkent olamamanın ezikliğini taşır.
cimlerinde high olmus bir sekilde uzanip hayal kurulan gunleri akla getiren yer. sirtimi dayayip bir cok seyi kendisiyle paylastigim agaca simdi kimler dayanip neler dusunuyor acaba.

o gunleri dusundukce cok sey geliyor akla. dusunmemeliyim ama. dusunmek bir sure sonra baska seyleri hatirlatip karna sanci girmesine, etrafi kara bulutlarin kaplamasina ve karmasik hislere sebep oluyor. en iyisi bu entryi burada noktalayalim.
görsel

Çarşıdaki burger king kapanmış.

Bu odtü’deki ikinci hezimet. Bize anlatıldığına göre, 90’lı yıllarda McDonald's açmak girişimi olmuş, fakat bizden önceki nesiller taşlamak suretiyle protesto etmiş. Burger bizim öğrenciliğimizde açılmıştı, ne yazık ki bizim nesil engel olamamıştı. Detayları bilmiyorum ama muhtemelen pandemi dolayısıyla kapanmıştır. Yine de çok hoşuma gitti. Odtü’ye hiç yakışmıyordu. Bizim nesil için de utanç kaynağı idi.