bugün

(bkz: the elder scrolls 4 oblivion)

ing. kayıtsız kalma, kayıtsızlık, af
insanı alıp başka diyarlara götüren bir piazzolla eseri. sadece dinlemeniz yeterlidir.
bir 30 second to mars şarkısı..

the enemy arrives
escape into the night
everybody run now
everybody run now
break into another time
this enemy of mine
divinity defines
everybody run now
everybody run now
everybody run now
everybody run

under the burning sun
i take a look around
imagine if this all came down
i'm waiting for the day to come

come with us to the ride
join in the fight
everybody run now
everybody run now
break into another time
unity divides
division will unite
everybody run now
everybody run now
everybody run now
everybody run

under the burning sun
i take a look around
i'm waiting for the day to come

under the burning sun
i take a look around
america it's all so beautiful
until it comes away

under the burning sun i take a look around
imagine if this all came
entwine'nın fatal design albümününün beşinci parçasıdır.

Only hate is left to feel
Old enough he is to bear the weight
He's lying bruised and left to die by the sons of his own
The storm is leading him into the dark

Dark... dark is the light inside your fearful mind.
Your fearful mind
Plead... plead for your life, there is no other way
No other way
A drop of tear falls from his eyes
The bitter scars reveal the pain of a man
Blinded by the dark, he crawls along
Along the muddy road
The storm is leading him into the dark

Only the pain is left to feel
Feel!
Pain is crying 'till the end

(bkz: entwine)
dotada pugna olarak da bilinen bir hero.
http://fizy.com/s/12uw98
piazzolla'nın canımıza kast ettiği şahane parçadır. enteresan şekilde oturduğu yere çiviler insanı.
mastodon bu şarkısında, ismini bilmediğim bir filmde geçtiği şekilde sanırım, felç olmuş ve ruhu bedeninden ayrılmış bir genci anlatmıştır. divinations şarkısında ise bu khlysty diye rusya'da bir yere çağrılıyor...

(bkz: divinations)
(bkz: gidon kremer)in yorumuyla, dinlemekten vazgeçilemeyen bir piazzola eseri..

edit: videoyu eklemeden edemedim.

http://www.youtube.com/watch?v=i5tc57Gmfjw
trajedi ve sevgiyi anlatan unutulmaz piazolla parçasıdır. Oblivion, Astor Piazzolla tarafından yapılan en ünlü Tangolardan biridir ve en iyi tangolarından biri olmaya devam etmektedir.
Astor Piazzolla Oblivion'ı bir oda müziği olarak 1982 yılında bestelenmiştir. Bu güzel müzik parçası Astor Piazzolla'nın en ünlü Tangolarından biriydi, ve çoğunlukla Marco Bellochio'nun filmi Henry IV, Mad King soundtrack'i olarak yayınlandığı zaman popüler olmuştu. oblivion'un, klezmer klarnet, saksofon dörtlüsü, obua ve orkestra için yeniden birçok farklı sürümleri de kaydedilmiştir.

Oblivion, piyano solo ile başlar. sonra derinden ve hafifçe yükselen bir tonda bandeneon girer. sanki derin bir acıyı fısıldar. 'seviyorum, özlüyorum' der uzun uzun. yaylı bölümü, ince, arpej eşliğinde girer melodiye. eserin melankolik havasını zirveye taşır. orası sevginin ve hüznün en yoğun hissedildiği yerdir. bandeneon o zirvedeki hüznü aşka dönüştürür ve piyano ile hüzün ve sevgiyi öpüştürür.
sonra aşkın kollarındaki dans hafif bir hüzün belki de kısa bir ayrılık ile kesilir, bandeneon fısıldar özlemini keman o özlemi hasrete dönüştürür. bandeneon şahittir hepsine. inişli çıkışlı bir aşktır, ve tekrarlanır tüm aşk serüveni, kalplerimize kazınması için. piyanonun kemanı tesellisi ile son bulur.
Astor Piazzolla'nın Oblivion'u hemen hiçbir caz veya rock etkisi olmadan yazdığı bir tangodur. piazzola'nın kökleri sarmalar bu orjinal tangoyu. sofistike bir harmoniye sahip, bir aşk hikayesidir, dinleyenin ruhunu istila edip, kendine aşık eder.

http://www.youtube.com/watch?v=0adwx5hDcVs
kapalı kapının ardında, yalnız başına dans eden bir adam gizli. her notada ayrı bir kederle adımlarını atıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=i5tc57Gmfjw
Astor piazzola'nın, platon'un idealar dünyasından çalıp getirdiği hüzün.
elder scrolls'ta cehenneme denk gelen boyut. içinde şeytani deadra'lar ve çeşit çeşit canavarlar yaşar. ayrıca burada yaşayan 9 tane deadra prensinden söz edilir.
ing. yokluk(bomboş manasında değil)
tom cruise un 2013 de çıkacağı filmi. yönetmeni tron legacy'nin yönetmeni.
görsel
afişe bakılırsa epey fantastik bir film olacak. film gelecekte geçiyor ancak senaryo için anlatılmaya değer pek bir bilgi yok.
Elders Scrols serisinin dördüncü oyunudur.
Oldukça başarılıdır.
tom cruise'un dünyayi istila eden uzaylilarla savaşi yöneten komutan 'jack harper' rolüne girdiği, 12 nisan'da vizyona adim atacak hollywood filmi. Önce Şu kiyamet bir kopsun da gideriz nasilsa.
morgan freeman ve tom cruise ikilisinin başrode oynadığı ve bu senenin merakla beklenen filmerinden birisi.
amerikada sadece imax versiyonunun 12 nisanda vizyona gireceği, kalan varyasyonların 19 nisandan itibaren gösterimde olacağı filmdir. ancak türkiyedeki vizyon tarihi 12 nisan olarak geçmekte ve kafa karıştırmaktadır. filmden yeni bir kare de basına sızmıştır.

görsel
fragmanı yayınlanmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=IBVkUb_TWp8
güzel bir film olacaktır. soundtrack'i m83ten ve yönetmenin de tron legacy ile aynı yönetmen oluşundan dolayı hem müziğe hem de görselliğe doyacağımız bellidir, o yüzden filmdeki oyunculuk benim için şimdilik geri plandadır.

susanne sundforun o güzeller güzeli sesinin yer aldığı film müziği de yayınlanmıştır:
http://www.youtube.com/watch?v=WtUWsVNJHdc

*bir iki haftaya belki buraya entryler dolar diye şeyettim*
malum ortamlarda hdcam tureviyle goruntusu pek de fena olmayan surumu dusmustur. tabi science fiction olunca perdeden izlemek sart.
astor piazzola'nın derin bir eseridir.
müthiş, harika, süper bir film.

aynısı olmayacak elbet ama, gün gelecek dünyanın hali filmdekine benzer olacak...
Film boyunca bes yüz kez "Jack" (ceakk)denmesi disinda beni rahatsiz eden bir an bile yoktu. Özellikle insansız hava araçlarının çıkarmış oldugu sesler gercekten ürkütücüydü. Bilimkurgu seven her sinemaseverin izlemesini düşündüğüm film. Tet' te bi bokluk oldugunu anladim aslinda o vidyodaki kadında bi terslik vardi."any day in the paradise" ve " your god is me Jack" minvalındeki replikler eşsizdi.
(bkz: titan)
(bkz: tom cruse)