bugün

zaman gazetesi'nden yetişme, fethullah gülen muhibbi, ''yok yav''lı, ''bok''lu moklu köşe yazıları yazan bir yazar çeşidi. çok terbiyeli ve edepliler canım.

belgeler:
http://www.bugun.com.tr/haberler/100507/s202.html
http://www.bugun.com.tr/h...er/100507/p48700y129.html
bir kesime bok atacağım diye bölücülük yapan köşe yazarı.Neymiş efendim subaylar yatıyormuş erler savaşıyormuş.Askere gitmemiş olma ihtimali yüksek.Ayrıca*;

(bkz: askere gitmemek icin bilerek curuk raporu almak)
(bkz: vatan haini)
erlerimiz savaşıyor, subaylarımız nerede? yazısından birkaç gün sonra 1 subayın ölümüyle, gelen tepkiler sonucu gazetesinden uzaklaştırılmış şomağazın teki yazar.
gereksiz bir şahsiyet.
(bkz: http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=247845)
aynı ülkede yaşamaktan utanılacak insanlar listesinde başı çekebileceklerden.
son durumdan hükümet değil ordu sorumludur demek isteyen ve pkk ile mücadelenin başarısızlığı orduya aittir iddiasında olan çevrelerin ısmarlama yazı yazdırdığını düşündüğüm gazeteci. ilk yazdığı yazıda tepki çekince kıvırarak, ben de şehit yüzbaşı'nın askeriydim diye bir başlık atmıştır savunma yazısına. gözlerim doldu zor tuttum kendimi, hele bir de bunları söylüyorum ki başka vatan evladı şehid olmasın, analar ağlamasın anlamına gelen anlatımı vardı ki tutamadım hüngür hüngür ağladım. ne kadar duyarlı ne kadar hassas insanmışsın sen yahu nuh gönültaş. halbuki kötü niyetli kişiler, şu seçim öncesi şehit haberleri nedeni ile tepki çeken hükümet/akp nin, siyasal islamcıların oy kaybetmeme telaşının sonucu olarak hedef saptırmadır" bu derdi. yoksa neden tam da bu döneme denk gelsin" diye de eklerdi bu kötü niyetli kişiler. çok mu fesat bu kişiler. gerçek fesatlığı, "şehit cenazesi üzerinden siyaset yapanlar" var deyip de asıl kendileri şehitleri istismar eden malum kitlede aramak lazım değil mi? nuh gönültaş, sadece onların sözcüsü.

savunma yazısından bazı alıntılar:

1-Bu düpedüz bir provokasyondur.

Yeni bir andıç olayıdır.

28 şubat sürecinde Mehmet Ali Birand ve Cengiz Çandar;a yönelik yapılan ;andıçlama; dan bir farkı yoktur.

yorum: evet bu provaksyondur ama öznesi sensin nesnesi değil. yani anlayacağın dilde, senin yaptığın provakasyondur bu. kusura bakma ama adını ilk kez duydum. çok da tanınmış ve ses getiren br gazeteci değilsindir herhalde. o zikrettiğin isimler,i tanıyıp da seni tanımayan insan sayısı üçünüzü birden tanıyandan çok daha fazladır. yani andıçlanacak kadar önemli bir gazeteci olduğunu sanmıyorum.

2-Durum böyleyken;Terörle mücadele, bu iş için özel yetiştirilmiş subayların işidir? sözümü, Subaylar neden ölmüyor; biçiminde yorumlamak ancak Satanist düşünceye sahip kişilerin aklına gelebilir.

yorum: benzetme yapacağım demişsin ama olmamış. satanist düşünceye sahip insanların aklına gelen yorumlama biçimi demişsin. sadist desen belki ama satanist benzetmesi kel alaka duruyor.
leyla gencer'in vasiyetine "küllerinizle suyumuzu kirletmeyin" diye karşı çıkan bugün gazetesi yazarı.
akp yalama timinin bugün gazetesi şubesi, çalışanlarındandır.
nasıl bir anlayışın ürünü olduğunu "hamdolsun" adlı yazısıyla görebileceğimiz külktür devi (!) kişilik.

hep demişimdir bizim ülkemizde paragrafta anlam soruları türkçe sınavlarında en çok hata yapılan sorular olduğu sürece bu ülke bu şekilde yönetilmeye muhtaçtır diye.
bakın kültür devi kişilik son zamanlarda alaya alınan "kriz bizi teğet geçti hamdolsun" cümleswindeki hamdolsun sözcüğünü nasıl algılamış:

http://www.bugun.com.tr/yazar.asp?yaziID=48819

boşuna dememiş mevlana ne kadar bilirsen bil anlatabildiklerin karşındakinin anladığı kadardır. kültür devi olmak kolay değil tabi.
necmettin erbakan ın samimiyetsizliğini ortaya çıkarmış olan gazeteci. yavaş yavaş islami kesim gazetecileri önceleri eleştirilemez damgası olan islami kurum ve kişileri eleştirmeye başlamışlardır. bu da bazı şeylerin zamanla değiştiğinin göstergesi.
bugün yazısında gelecek hakkında ümitlerine yer vermiş yazar.

Şu günlerde yaşanan gelişmeler Türkiye'nin değil bölünmesini bilakis bölgesinde söz sahibi çok güçlü bir Türkiye haline geliyor olduğuna işaret ediyor.
Son beş yıldır sürekli yazıyorum.

Türkiye'nin önünde büyük ufuklar var.

Türkiye büyüyecek ve bölgesinde lider ülke olacak.

Bu öngörüyü paylaşanların sayısı da her geçen gün artıyor.

Büyük think-thank kuruluşlarının yayınladığı raporlarda Türkiye'nin ufkunun ne kadar açık olduğu ve şu anki yönetimin bu ufka bakıp ona göre yol aldığı ifade ediliyor.

Türkiye'nin geleceği üzerine düşünen hemen hemen herkes Büyük Türkiye'nin, dünyada özellikle bölgesinde son derece etkin bir hale geldiğini söylüyorlar.

Geçenlerde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "Görüşmeler bittiğinde belki Avrupa Birliği'ne girmeye ihtiyacımız olmaz" dediğini duydum.

Demek ki devletin zirvesi de böyle düşünüyor.

Türkiye 'nin geleceği ona, Avrupa Birliği kapılarının dar geleceğini işaret ediyor.

Yeter ki Türkiye temel sorunlarını çözme çalışmalarına devam etsin!

Ermenistan ile imzalanan protokol,

Türkiye'nin israil savaş uçaklarının da katılacağı bir tatbikatı israil yüzünden iptal etmesi,

AB vizyonunun neticesi ile ilgili açıklamalar,

Türkiye'nin bölgesinde yaşanan her türlü anlaşmazlığa açık veya gizli müdahil olup sorun çözücü olarak ortaya çıkması,

Demokratik açılım ile Türkiye'nin kaynak ve zamanını harcayan Kürt sorununun demokratik çerçevede çözümü çabaları,

Uluslar arası ekonomik krizi en az zararla geçiştiren ülke olmamız vs. işaret ediyor ki, Türkiye büyüyecek!

Hele hele Kuzey Irak'tan Amerikan askerlerinin çekilmesinden sonra bu gelişme müthiş bir ivme kazanacak.

Kuzey Irak başta olmak üzere Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya'da en güçlü söz sahibi, nüfuz sahibi ülke Türkiye olacak.

Bölgesinde, Rusya, iran, israil, Türkiye'nin artan nüfuzu karşısında şaşıracak.

Hele israil Türkiye'ye rağmen adım atamayacak hale gelecek!

Türkiye için bazı milliyetçi çevreler tarafından pohpohlanan bölünme endişesi boş ve yersizdir.

En hızlı Kürt milliyetçiler bile Türkiye'nin bölüneceğine inanmıyorlar.

Dünkü Star'da DTP'li Selahattin Demirtaş ile yapılan bir röportaj vardı. Diyor ki Demirtaş; "Hadi bölünüyoruz dense bölgeden üç kişi bile çıkmaz bunu isteyen."

Doğrudur.

Türkiye için bölünme endişesi Türkiye'nin ufkunu daraltıyor.

Değil bölünmek Türkiye eğer isterse toprak bile kazanabilir!

Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu söylediklerimiz olmaya başlayınca söz veriyorum, "ben demiştim" demeyeceğim.

Bugün gazetesi 13/10/2009
twitter yazarı. ahmet hakan oray eğin familyasına dahil. es kaza eklemek gibi bir gaflete düştüm. bir günde onlarca yazı yazmış. hangi ara köşesini yazıyor merak ettim.
insanlık kavramından nasibini almamış köşe yazarı. burada tabi insanlık da köşe yazarılığı da lafın gelişi.
bugün köşesine Büyücülüğün ve satanizmin merkezinde korkunç manzaralar başlıklı bir kusmukla iştirak etmiş.

http://www.bugun.com.tr/k...uh-gonultas-makalesi.aspx

"yazar"ın dediğine göre haiti'de 100.000 insanın ölmesinin nedeni vudu dinine inanmaları! evet, şaşırmadığınızı biliyorum, çünkü basın ve insanlık ahlakının bulunmadığı ortamlarda böyle kepazece "düşünceler" yer bulabilmektedir. çünkü biliyoruz ki islam alemi coğrafyasında asla deprem olmaz. yakın zamanda iran'da gerçekleşen ve binlerce insanın ölmesine neden olan depremin nedeni de iran halkının sünni olmaması belki?

17 ağustos depremini saymıyorum bile. "yavrum yavrum!" diye bağıran başörtülü kadınlar müslüman değillerdi, ölenlerin hepsi günahkârdı. ne kadar saçma bir algılayıştır bu! müslümanlar ölmüyor mu? tsunami'de ölenlerin çoğu müslüman değil miydi? sana burada önemli zamanımdan ayırıp yanıt veriyorum ama bu sadece sinirimden. çünkü senin bu tür saçmalıkları üretebilen bir beyni 40 küsür yılda düşünmeyi öğrenecek seviyeye getirememen bende sinire neden oldu.

yazıklar olsun!
biraz fazla mı ileri gitmiş ne http://www.bugun.com.tr/k...695-kurulus-makalesi.aspx
kaliteli bir gazete yazarı.. sözlüğe alsak mı?
fikret bila'yi genelkurmay'in sozculugunu yapmakla, soru gonderip cevap beklemekle suclayan kose yazari.
cemaat medyasının barzolarından bir diğeri (bkz: Abdullah Akadiroğlu)
Son zamanlarda, akp'yi eleştirmek için kanal kanal dolaşan yazar. öyle böyle muhalefet etmiyor valla. işin ilginç tarafı, cemaatin adamlarından bu kaypak yazar. ya arkadaş bunlar nasıl insan? ülkedeki gazetecilerin haline bakın. daha doğrusu gazeticilik mesleğinin düştüğü duruma bakın. bu kaypak gibi çok var ülkede. hatta yüzde 95'i böyle bu gazeteci bozmalarının. ya eleştirmesine birşey demiyorum da, iki gün önce götlerini yaladığı adamlara iki gün sonra bok atması nasıl bir karaktersizliktir anlamıyorum. neyse yiyin birbirinizi, kurtulalım bizde.
ülke tvde fatih tezcan'la cemaat kavgası yarmıştır.

ft: Emekli vaiz..
ng: Terbiyesiz hırrrrr
ft: Emekli vaiz değil mi?
ng: Evet öyle.

Pilavı az ye dedim buna o kadar.
(bkz: nur yerlitaş)
fatih tezcandan , ayar yemiş gazetecidir.
http://www.youtube.com/watch?v=_7dnPis8_pU

bu rezalet değil de nedir? nasıl bir mantıktır?
hocası için ''cedele'' tutuşan mürit. allah selamet versin.
fethullahçı bir yazardır. fatih tezcan gerekli ayarı verdiğinde bi ağlamadığı kalmıştır. yazık lan kimin kocasıysa.