bugün

Sizde ya da Ceza’da, Sagopa Kajmer’de böyle bir özenme durumu yok muydu?

Biz Amerika’dan gördüklerimizi alıp Google translate’te çevirmedik. Biz oradan aldıklarımızı kendi kültürümüzdeki sorunlar neyse onları dile getirecek şekilde kullandık. Yani kendi kültürümüzle harmanladık. Bu arkadaşlar Drake’in, daha doğrusu şu an Amerika’da kolay tüketilebilir tüm rap’lerin sözlerini çevirerek Türkçe rap yaptıklarını zannediyor. Senin ülkende zaten 20 yıldır rap yapılıyor. Sen örnek alacaksan Drake’i, Migos’u değil; Ceza’yı, Cartel’i, Sagopa’yı, beni örnek alacaksın. Senin abilerin zaten çok güzel işler yaptı. ille rap’i popüler yapacaksan da Demet Akalın sözleriyle, pop sözleriyle işi ucuzlaştırıp “Hazır burada ticari bir kar bulduk, hadi yürüyün kopuyoruz” kafasıyla yapmayacaksın. Buna birinin “Dur” demesi gerekiyordu.

http://www.demarkaj.org/n...gopa-kajmer-yorumu-20892/
başıma bir iş gelmeyecekse dünyaya bir daha gelirsem olmak istediğim insan. yok böyle bir rapçi açık ve net.
kim lan bu düdük?
heceleyerek konuşup altına müzik atıp şarkı diyorlar bir de.

gençler... boş işler, boş adamlar bunlar.
bu adam kimsenin yapmadığını yaptı ve rapin içine çöreklenmiş ergen ankara tayfasını yerin dibine soktu.

b*beleri pistten alalım, alalım!
adam bütün ayar olduğum kitleye koydu çocuğu. hatun kişilerinde eksik etekten ayar olmuşluğu vardır zamanında.

hey hey hadi bakalım mj mj nasıl yapalım...

t: eski bir rap sanatçısı.
Eksik etek şarkısında "Sen benim sevdiğim kız değil,
S.ktiğim or.spu bile olamazsın" diyen adam gelmiş popüler kültüre köle gibi yapışmışlar diyor. Bence bir de böyle bir güruh var. Popüler kültüre tükaka deyip prim yapan tayfa.
Eksik etek şarkısı underground müziğin olabilecek en estetik 3-5 örneğinden biridir.

Repçi lan bu adam daha nolacağıdı. Gün ışığının sevgilinin gözbebeğindeki yansımalarını anlatacak değil. Efendilik isteyen beyaz şova gitsin amk!
sırf madde bağımlısı müptezel yavşakları tokatladı diye zorlama meseleler üzerinden boklanmaya çalışılan isim.

norm diyelim kadın düşmanı. ulan yavşak senin it gibi savunduğun malum tipler de uyuşturucu aşığı amk. etkiledikleri milyonlarca genç var. onlara tek laf etmez hatta aksine savunurken gelip burada kastığın duyarı kimse sikine takmaz.

https://youtu.be/ov6RnyGtl2k?t=1472

''beni dinler devrimci gençler derken, bu ülkenin devrimi cumhuriyettir. devrimcisi de mustafa kemal atatürk'tür. devrimci gençler derken bu ilkelere sahip çıkan gençlerden bahsediyorum''
iyi ki de hortladı dediğim rapçi.
Sevenleriyle beraber tamamen çöp. Herifin bin tane falsosunu sayarım şurda da siksen uğraşamam hepinizin aklı var çalıştırın görün aq. Çalıştırmak önemli.
biraz şovu seven tip.
Kadın düşmanı diyorsunuz da, kadınları seks objesi gibi kullanmıyor mu ben fero, zenciye kucak dansı yaptırıyor, kadına saygı bu galiba. adamın yaptığını savunmanız çok saçma, Ezhel en son hatırladığım geceler klibinde hatunu küvezde kanla çıplak dans ettiriyordu, baya da saygılı hareketler bunlar.
Dissleriyle piyasayı ağlatan en sağlam rapçi.
görsel

Askerliğini hudut karakolunda jandarma olarak yapmıştır.
oturan diyor mor minder haterlarım o çe.
Türkçe Rapın kralı.
Kadın düşmanı derken eksik etek şarkısından bahsediliyorsa hafızam beni yanıltmıyorsa eğer orada Norm ender kadın değil kaşar kadın düşmanlığı yapıyordu.

Kaşarlara ise saf ve ezik meriçler dışında tüm erkek dünyası da düşman zaten.

Adam o zamanda sağlam giydirmişti şimdi de.
görsel
Mor minder.
Kezban parçası efsanedir. Sözleri cuk diye oturan böyle kaç parça var ki? Dinleyin.
Boruyu nasil dosemisse isin ucu popculara da dokundurmus olan son t-rap bukucu. Yutuptan aratarak bulabilirsiniz. Zira o malum sahsin adini buraya yazarak klavyemin irzina gecmek istemiyorum.
hastası olduğum, bana türkçe rapi sevdiren kişidir. ve bence çoğu kişinin laf attığı mekanın sahibi parçası eskilerinden oldukça farklı olsa da gayet iyidir, bu kadar kötülenmeyi hak etmiyordur. kaldı ki adam zaten şarkının yarısına kadar karşı tarafa ayna tutmaya çalışıyor, yarısından sonra kendi özüne dönüyor.
neyse evet, king is back homie sonsuza dek!
siz windows ben macintosh

evet süper bir sözmüş.
özgüvenli bi er kişisi. Kaldı ki erkekte özgüven en hoşuma giden şey. Altıda boş değil. Birde en yakışıklı rapper olabilir kendisi.