bugün

Bence mekanın sahibi değil ama mekanı hepten almaya kararlı kişi.
popüler kültüre köle gibi yapışan ama lafa gelince marley tupac olan tayfayla kıyaslanınca, evet cidden mekanın sahiplerinden biridir.
Bu arkadaşın eksik etek parçasını onaylıyor değilim lakin; gençliktir, cahilliktir, heyecandır... bunlar olgunlaşmanın evreleri. Adam hâlâ bu tarzda şarkı yapıyor değil. Bu eleştiri tarzı ile bir yere varılamaz.

Mesele ağza alinamayacak küfürler üzerinden eleştiri ise malum rapçilerin neredeyse tamamının katıldığı freestyle etkinliklerinin youtube da videosu mevcut. Açın bakın. Birbirlerinde ne am bırakıyorlar ne göt. Türkçe rap aleminin ağır abilerinin zamanında sahnelerden ettiği aleni küfürlere bakın. Objektif olun amk. Diss mevzusu disarda birakıldığında dahi son şarkısı iyi bir iştir.
sözler cidden şerefsiz olmuş morukcum.
görsel
imamoğlu gibi bir adam oldu çıktı... Leş tiplere ayar verince halk kahramanı oldu.
Adam son çıkardığı kliple fiziksel olarak s.kmeden nasıl s.klir onu gösterdi diss başarılı.
Çıkarsa gölgesinde tüm Antalya serinler. Varın gerisini siz düşünün.
Lan sen nasıl bir kralsın...

Öyle bir koydun ki 4’ü bir araya gelmiş çıkaramıyor hahahah...

Yemin ediyorum 90’lı yıllarda herkes tatlıses’e Biat ederken mahsun’u tutttuğum günlere geri döndüm, çok keyifli...
Mekanın sahibinden anladık ki piyasa bu tarz gerçek rap parçalara aç umuyorum ki 2 3 sene ortalardan kaybolmadan bir albüm yapar da bizi bu trap bozuntusundan kurtarır.
Diğerlerinin dissleri arasında yine bunun mekanın sahibi daha dinlenebilir bugün fark ettim. Evet evet, dinlerim ben bunu.
10 üzerinden 6. Klip de fena olmamış.
eksik etek demişsiniz de adam zaten bu şarkısının zamanında çok ağır olmuş olduğunu şu an kabul ediyor. ne yapsın geçmişini mi silsin?
isteyen istediği yönünü eleştirsin. ben de çok tanımıyorum kendisini.

ama adam tek diss ile sikti attı mı? evet sikti attı baba hakkını vereceksin.

sözde '4 dev isim' toplanıp sözde en baba şarkıyı yapıyoruz diyip sonra 'glu gluk gluk' demekten öteye gidemiyorsa bu norm'un esasında ne kadar haklı olduğunun bir ispatıdır.

tarzını, şarkılarını sevip sevmemekten öte bir durumdur bu.
Yaklaşık 15 yıldır rap müzik dinliyor ve takip ediyorum norm ender denen adam iyi bir mc değil fakat diss attığı adamlar ciğeri beş para etmez adamlar fero içlerinde daha efendi ama rap kültüründe bir yozlaşma söz konusu bu noktada norm kesinlikle haklı.
Tek diss ile anca kendini sikip atabilecek olan insan. insana benziyor yani insandır herhalde. Gülben ergen gibi ona laf at buna laf at reklamını yap sonra da ergenler sayesinde bi yerlere gel. Bunun adı neydi lan o ile başlıyordu bak unuttum şimdi her neyse. Fenerbahceliler gibi rakipleriyle taşsak geçtiği zaman rakiplerinin itibarsizlasacagini saniyor. Kendi götünü gizlemek için mükemmel bir ezikliktir başkasını küçümsemek. Küçümsediği adamlar da ceza falan lan azcik beyin olur aq insanda.
(bkz: mekanın sahibi) ile tarihin en iyi diss ini atmıştır
Norm Ender kim amk? Norm minder olmasın o.
Tanım: Saian dinleyen bir suser.
Sayesinde Lümpen migos ne demek öğrendim ve fakir sokak edebiyatı müziklerini dinleyip evde viski çiko yapan tayfaya cuk diye oturmuş . Yaptığı Diss track’in iyi olmasından ziyade haklı olması şarkıyı dinlettiriyor. Ayrıca adama eksik etek üzerinden eleştiriler gelmiş. 10 senelik şarkı aq ezhel in küvet parçasına ne diceksiniz . Bre zifoslar ,rap müzik camiası var olduğundan beridir kültürünün her alanında kadını aşağılıyor zaten, buna mı takıldınız (eklemek istedim)
2017 yılında yaptığı albümle biraz slow çalışmalar yaptıktan sonra tekrar rap'e dönmüş ve oldukça başarılı bir diss çıkarmış şahıs. kaktüs ve mekanın sahibi şarkılarını yapan kişinin aynı olması enteresan gerçekten.
başıma bir iş gelmeyecekse gelmiş geçmiş en iyi rapçi olduğunu düşündüğüm kişi açık ve net.
Eksik etekle kaktüs parçaları peş peşe dinlendiğinde, arada geçen süredeki gelişimi daha net anlaşılır rapçi.

iki parça da aynı hissiyatla karşı cinse yazılmış olsa da hitap şekli değişmiştir.
görsel
ve beni dinler devrimci gençler, sizi yavşak lümpen migos'lar. sözünün sahibi kral.
Son çıkardığı diss ile güzel bir çıkış yakalamış olan eski rapçimizdir. Umarım bu çıkıştan sonra güzel eserler vererek yakaladığı başarıyı iyi değerlendirir. Yaptığı diss e gelirsek iyi diyenler rap ten anlamıyordur. iyi değildi kabul edelim ama tamamen de kötüydü diyemeyiz. Ortalama bir diss olmuştu. Ama benim hoşuma giden şu tiplere birinin çıkıp 'bi susun amk' demesidir.

Ayrıca şöyle bir entry de norm a sürttüm: (#41922543)
Yıllar önce galiba annesi öldüğünde " bu çocuk sensiz yapamadı anne" diye bir şarkı çıkarmıştı. Son yaptıklarından sonra iyi ki annesi ölmüş de acı çekmiş diyorum. iki kulağındaki küpelerle de kulağına kupeyle numara takılan ineklere benzemiş.