bugün

bi sertifika hatasıdır giden, imei hackleme yapmadan hiç bir program kurulamayan, defalarca flash player yüklemenize rağmen video izletmeyen, dns ayarlarını bin defa da değiştirseniz de youtube a giremeyen, menüleri kaba, malzemesi çok kalitesiz, boyutları büyük ama türkiye de 5110 dan bu yana süregelen "nokia aşkı" ile deliler gibi satan alet.

windows mobile kullanabilirim diyosan burdan buyur arkadaşım:

(bkz: htc touch viva)
aniden ucuzlayan telefon.şaşkınım ve şu hatası var o yüzden düştü fiyat deyip,almama engel olacak yiğit varsa kurban olurum.
dünyanın en sikko dokunmatiğine sahip telefon.
dokunmatiği çok iyi olan ama mesaj yazarken türkçe karakter nedeniyle çok aptal bir şekilde yavaşlayan telefon.
kişiselleştirilebilirliği çok yüksek olan, ulaşmak istediğiniz şeye sizi en hızlı şekilde ulaştıracak halde modifiye edilmiş bir symbian'a sahip, böyle bir telefona göre gayet hızlı ve dayanıklı telefon.

2009 öncesi üretilenlerde çok problemler olduğu bir gerçek ancak sonradan bunlar düzeltildi.

media özellikleri cidden güçlü. müzik dinlemek ve video izlemek zevk. ayrıca eğer benim gibi telefondan kitap okumak veya not tutmak gibi alışkanlıklarınız varsa bu telefon size istediğinizi fazlasıyla verecektir.

şunu eklemek isterim ki: bunu iphone'la kıyaslama olayı var ki tam bir saçmalık. iphone ayrı bir segmentte bir kere bu bariz bir şey. iphone sunduğu özellikleri canavar gibi sunan bir teknoloji harikası. seçim kullanıcının ihtiyaçlarına göre olacaktır.
yapılan güncelleme ile mesaj yazarken takılma sorunu ortadan kalkmış telefondur, ayrıca garmin kurulmasıyla berabar mükemmel bir navigasyon cihazı halini almaktadır ki, tadından yenmez, süper çalışır.
kardeşimin görünce ağzının suyu aktığı, bu sebeple göz bebeği gibi koruyup kullandığı n93ünü satıp, bunu aldığı sonrasında da askere gittiği için evde bıraktığı telefondur. teşekkür ederim abiciğim beni bu kadar düşündüğünü bilmiyordum.
sözlüklerde olumsuz yönde eleştirilerin cirit attığını görünce almaya karar verdiğim telefon.
iphone kullandıktan sonra sizi rahatlıkla delirtecek telefondur,özellikle kasa açıklığı ve donma şikayetleri çoktur.
ikinci elini bir türlü bulamadığım telefon. en sonun da gidip sıfır aldırtacaklar.
dün elime geçti telefon. süper olm, herşey çok iyi, gidin alın.

şaka bir yana kasa açıklığı denen olay dışında, uçması veya aniden gözden kaybolması gibi beklentileriniz yoksa telefon gayette iyi. beklentileri bu yönde olan arkadaşlar sorun üretip yazmaya devam ededursun* kasa açıklığı problemine dönelim.

sağ üstte kapatıp açma düğmesinin altında hafif bir boşluk var, ilk bakışta farkedilmiyor ama gözünüzü böyle telefonla aranızda 3 cm kalacak derecede yaklaştırdığınızda veya kapağa bastırdığınızda açıklığı farkedebilmeniz olası. velhasıl, benim gibi küçük şeyleri kafaya takan biri içinde sorun yaratıyor. birde forumlarda o kadar gazlamışlar milleti toz girer, ses kalitesi düşer, konuşurken sorun yaratır, şöyle olur böyle olur vs...

e sizde kıllanıyorsunuz tabii işten ama o kadarda önemsenecek bir durum olmadığını kavramaya başlıyorsunuz zaman geçtikçe. görmezden gelmek, sanki öyle birşey yokmuş gibi davranmak en iyisi;

+abi bunun kasasının sağ üstünde hafif bi açıkl...
-yok lan öyle birşey, hani nerde aq, görünmüyor bile. ver şu telefonu ya..

ama bir üretim hatası da var gibi.. neyse...

ilk defa dokunmatik ekran kullanmama rağmen hemen alışabildim. müzik çaldığınızda yandaki ses yuvalarından gayet kaliteli ve yüksek ses çıkışı var. kamerası video modunda iyi gibi ama fotoğrafta var birşey, gerçi fotoğrafları bilgisayara atınca daha net duruyor ama telefonda hafif bir karıncalı gösteriyor. qwerty klavye, el yazısı gibi özelliklerde hoş olmuş.

ama gelen pakette telefon kılıfı, kabı, artık herneyse çıkmadı. 800'den 500'e indirdiniz fiyatı tamamda neden kılıf? maliyeti mi çok yüksek, hayır değil. ama kılıf yok, enteresan birşey.

sonuçta telefon gayet iyi kardeşim, ben beğendim. eksisi mi? yok eksisi falan.

not: nokia çalışanıyım. *
3,2 mp carl zeiss marka lens kullanılmış nokia telefonudur, fotoğraf kalitesinin kötü olduğu söylenir ancak bu gerçek değildir, çektiğiniz fotoğrafların telefonda ki gösterimi biraz kötü gözükse de bu fotoları pc ye aktardığınızda gayet iyi sonuçlar elde ettiğiniz görürsünüz.
bu telefon ile ilgili bir diğer eleştiri ise, dokunmatik ekranın algılaması, şöyle ki; ekranın diledğinizi yapması için parmağınızla uygulamanız gereken baskı biraz fazla olması, evet biraz fazla baskı uygulamanız gerekiyor fakat korkmayın yüz kez dokunsanız bile parmak ucunuz acımıyor, işin şakası bir yana abartıldığı kadar sorun değil, temasınız dokunma ile değil birazcık baskı ile olmalı.
işletim sistemi gayet iyi işliyor, yüklü hafıza da bile*.
bu telefonu i-phone ile karşılaştırıyorlar ki yanlış, nasıl ki opel den volvo kalitesi beklememiz gerekiyorsa bu konuda da verdiğiniz paranın karşılığını alırsınız.
bu fiyata bu telefonun oldukça iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum..
ben bu telefonu çok araştırdım önceden ve görünüşü çok hoşuma gitmesine rağmen yazılan eleştiriler nedeniyle hayal kırıklığına uğramış ve almaktan vazgeçmiştim. ama daha sonra 2009 dönemi üretilenlerinde eski problemlerin giderildiğini öğrendim, 5-6 kullanıcıyla irtibata geçip aklimdaki soruları sordum, sonunda almaya karar verdim. bir aydır kullanıyorum 5800'ı, bir aydır sözlüğe girdiğim tüm entryleri bu telefonla yazdım (bu dahil), bol bol müzik dinledim -ki çok iyi müzik kalitesi var-, birkaç kitap okudum, notlar tuttum ve daha bir sürü şey. dokunmatiğine laf edenler emin olun boş konuşuyor. iphone'u çok kurcaladım, o ayrı bir makine, dokunmatiği müthiş ama 5800'ın dokunmatiği de öyle söylendiği gibi kötü falan değil. gidin bir telefoncuda inceleyin, başkalarını dinleyeceğinize kendiniz test edin.
beklentilerimin üstünde bir telefon. alışması da çok kolay. kesinlikle tavsiye ederim.
almak için nokia e71 ile arasinda kaldığım telofondur. ama bu arada kalma durumu tamamen benim hayvanlığımdan, ne istediğimi bilmememden kaynaklıdır. zira ikisi de kendi dallarinda iyi telefonlardir. fiyat/performans açısından bakıldığında 5800xm kesinlikle şuan edinilebilecek en iyi telefondur. hakkındaki olumsuz eleştirilerin çoğu zırvadır. bu fiyata hem dokunmatik ekran hem üst düzey multimedia özellikleri hem iyi internet performansi arıyorum diyen tüketiciler için ilaçtir.v40 güncellemesiyle birlikte daha da alinası olmuştur*****.
ayrica bu telefonu iphone ile kıyaslayanlar var ki, onlar yaş odunla dövulesi insanlardir.gerek fiyat farkı gerek donanımsal ve yazılımsal farklar, gerek hitap ettikleri kullanici farklariyla iphone ayrıdır, bu kıyas iphone'a hakarettir.
sonuç olarak bu telefon, kullanmayı bileni memnun bırakır. yeter de artar bile.
ama bir de e71 gerçeği var tabi...*
1 hafta önce gittim sıfır aldım. (bkz: #6853705) her şeyiyle güzel telefon ama bir de flas player yükleyebilsem süper olucak. bu konu da sözlükçü arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

navigasyon sistemi olsun net bağlantısı olsun herşeyi ile güzel telefon.
fiyat, özellik bakımından çok iyi bir telefon. o yüzden istediğim telefonu almak yerine, sevgilime ve kendime birer tane almayı tercih ettiğim multimedya oyuncağı.
(bkz: nokia xpressmusic 5530)'dan daha iyi olmayan telefon.
nokia' nın iteleme telefonlarından biridir.
son skyfire güncellemesi ile flash video desteği sağlanmıştır, güle güle kullanın..
son skyfire güncellemesi ile telefonun değerini iki kat arttırmıştır.
' 3 gün önce avea'nın attığı bir mesaj üzerine avea bayiine gittim ve aldım bu telefonu.Kampanya şöyle,avea'dan eğer ki size 14,90 ve 29,90'a 3g telefon sahibi olabilirsiniz mesajı gelirse doğruca gidin aveaya.Numaranızı kontrol ediyorlar alabiirsiniz veya alamazsınız diyorlar. ( Faturalı hat istiyorlar ve 6aylık geçmişie bakıp fatura ödemedeki sorunları kontrol ediyorlar ).Sonra bir nüfus cüzdanı fotokopisi ile bi adres ve imza atıyorsun telefonu alıyorsun.

29,90 lirayı18 ay boyunca ödüyorsun.buda demek oluyor ki 18 aylık tahaddüt veriyorsun faturalı hattı kapatmıyacağına dair.Güzel telefon.Alındığı gibi lütfen wireless'dan veya pc bağlantısı ile yazılım güncellemesi yapın.Peşten Skyfire kurun ve ebuddy web msn kurun.

Ayrıca öğrendiğime göre eğer ki avea jet mobil modem veya turkcell wın veya vodafone mobil modeminiz varsa bunların içindeki hatı telefona takıp nete girdiğinizde satın almış olduğunuz ( 2gb - 4gb gibi ) kotadan kullanıyorsunuz.Yani kısaca bir cep bilgisayarı oluyor.Ben öyle kullanıyorum sokakda gezerken minibüste takside.
skyfire tarayıcısı yüklenmesi halinde facebook ve youtube videolarının izlenebildiği telefon.
bir hafta önce aldığım çok memnun olduğum telefondur. güncellemeye yetişemedim kısmetse onu da yapıvercem inşaaallah sayın sözlük.
fakir fukara telefonu.
herkesin elinde efenim.
3310 nun neresinden daha iyi?
takoz büyüklüğünde.

(bkz: erişemediği ete mundar demek)
internette iphone killer olarak tabir edilen telefon.