bugün

Benim için müthiş geçmiş festival. Müzik Festivallerinin olmazsa olmaz tipleri olan Sapıtan kişiler de yoktu en azından benim gördüğüm kadarıyla.organizasyonda ki Her şey güzel programlanmış,planlanmış.gelen grupların da çoğunun sahne performansı iyiydi. 12 den sonraki patlama alanı çok iyiydi. Kısacası başarılı bir müzik festivaliydi.
iki yıldır güzel giden festival. Nilüfer belediyesi yine şaşirtmamıştır. Bu sene tiyatro festivali ve caz festivalini başarıyla gerçekleştirmiş olan belediyeye de bu yakışırdı. Bu sene festival alanı daha da düzenlenip değiştirilerek kalabalık başka yönlere çekilmiş denilebilir. Alanda alkol izni olduğu için dışarda kapı önünde ki kalabalık minumum düzeye inmiş. Nilüferfest keyif aldığım 3 gün geçirmemi sağladı. Yalnız bu festivalin tek bir sorunu var oda güvenlik sorunu. Geçen yıl hır gür çıkarıp defalarca kavga çıkaran kim olduğu bilinen şahışlar inatla bu festivalde güvenlik görevlisi yapılıyor. Yahu sabah sabah kalkmış festivale gelmişim keyifli keyifli girişte böğürüyor. Bu olmayacak, şu yapılmayacak , çantalar açılacak insanlarla emir kipiyle konuşup, bağıra bağıra herkesi azarlıyorlar. Festival görevli kartıyla arka taraftan giriş yapan genç bir çocuğa ben seni daha önce görmedim ama neyse başka bir şekilde görürsem deşerim diyor. Şu güzelim festivalde bu tarz çomarları görevli yaparak ne yapılmaya çalışılıyor anlamıyorum.
An itibariyle athena sahnede.

görsel
kultur shock`un dehşet-ül vahşet çaldığı festival. boşnak dernekli arkadaşlar dışında şarkılarına eşlik eden bi ben vardım herhalde. aşağı yukarı 9-10 şarkı çaldılar, da ye vardı, sarajevo vardı, zumbul vardı, god is busy may i help you vardı, soundcheck olsa da mastika vardı. çok güzeldi lan.
2016 yılında bomba gibi olan, 2017 de çok daha iyisinin yapılacağına inandığımız müzik festivali.
2017 de yapılacak festival için şimdiden bizim çocuklara sözüm var. orada olacağım sözlük.

kafasını seven bizi bulsun.
allasen bu sefer güzel grup getirin. duman artık bizim köye bile gelecek yeter lütfen bak. belediyesin sen büyük düşün. sileş'le maylıs kenedi falan getir bak çok güzel olur öyle.

edit : ha bi de kultur shock tercihen bi daha gelsin. gerçi o kadar kişi içinde şarkılarını bilen pek görmedim (çaktırmayın ben de götten sallıyorum sözlerini xd xd) ama gelsin yani. nerden biliyim olm ben boşnakçayı?
bu yıl 7-8-9 eylülde bursa nilüfer balat atatürk ormanı'nda gerçekleşecek festivaldir. *
Daha çok balatta evde içip bi kaç baba grubun konserine katıldığımız festival. Aslında ortam diğer festivallere göre hiç fena değil. Ama öğlen sıcağında çekilir gibi değil. Eylül ün ilk haftası daha mantıklı. Geçen sene mi ondan önceki sene mi hatırlamıyorum, ağustos ayında herkes yıkanmak için eve gitmek zorunda kalmıştı. Tuvalet ve duş olaylarına biraz daha dikkat etmeleri gerekiyor.
bu sene 4.'sü yapılacak, dün itibarıyla bilet fiyatlarının açıklandığı, henüz kimlerin sahne alacağı belli olmayan müzik festivali. bilet için şuraya: https://biletweb.nilufer.bel.tr/

görsel
Fena değildi yaş sınırı getirilmediğinden ergen sayısı fazlaydı ,evgeny grinko,Selda Bağcan,melek mosso performansları bence çok çok iyiydi tabi katılan diğer sanatçıların da performansları güzeldi.
bu sene de 6-7-8 eylül de balat ormanında gerçekleşecek olan festival.

bilet satışı başlamış kombine, kombine + kamp şeklinde.

ancak program daha belli değil.

ben neye göre para vereceğim?

gene melek mosso, ceylan ertem gibi bebeleri getirirsen ben para mı geri alabiliyor muyum? hayır.

yani bu kadar amatör iş senelerdir anlam veremiyorum.

organizasyona 1 ay var. arada bayram seyran var. yani toplasan 2 hafta var ve kimin geleceği reklam yapmanıza rağmen belli değil. yazık.
kimlerin geleceğini bilmeden yine satın al dediğim festival.

hayko, duman, şebnem gibi babalar yine gelir diye tahmin ediyorum.
Çocukken elf ormanına benzettiğim yerde yapılan müzik festivali. Dün itibari ile hamak festivalinin bittiği lokasyon.
daha program açıklanmadan 7 eylül de altın gün ün sahne alacağını öğrendim.

fena başlangıç değil coni.
Ceza, athena, ceylan ertem...

Severiz kendilerini, az kaldı.
görsel
Plaklarım geliyor. Altın gün...
Siz burada klavye bızıklayın, millet 3 gün eylenecek.