bugün

kadının içinde biriktirdiği kızgınlığın acısını son dakikada, en kötü şekilde çıkarmasıdır. hayatım boyunca bulunduğum hiçbir düğünde karşılaşmadığım olay.
nikah memuru: bilmem kimi eşiniz olarak kabul ediyor musunuz?
kadın: hayır
erkek : şaka yapıyorsun dimi aşkım?
erkek: bu ne demek şimdi?
erkek: hayırdan başka kelime bilmiyor yoksa tabii ki de benimle evlenmek istiyor.
kadın: hayıııııııııırrrrrrrrrrrrrrr!!!!
erkek: gördünüz mü bilmiyor *
ille de olumsuz bir mana cıkarılmamalıdır.

-siz abuzittin bey. fatma'yi es olarak kabul ediyor musunuz?
+valla her serde bir hayır vardır. hayır 'lara vesile olsun diyorum. kabul ediyorum
eğer memur hatunu bırak gel benimle hollandaya orda evlenelim diye sorduysa normaldir, muhtemeldir.
-bu karıyla evlenmemeyi kabul ediyor musun
+eveeee hayır lan hayır
-şaka damat bey şaka
+hmnını yordamı..
son ana kadar aklın neredeydi a çocuğum? ve benzeri diyaloglara mazur kalacak tüm davetlilerin aklından silinmeyecek olay.
ümit besen'in sigortalarını attıracak olay. adam demiyor mu, "at artık imzayı git bir an önce" diye. ne diyorsa yapın.
şener şen'in ikinci bahar dizisindeki eylemi. o evet demişti yanlız. imzada geri adım atmıştı.
bir bayan tarafından söylenmesi durumun gerçekten olay olacak söylem. *
(bkz: nikah masasında ayılan sarhoş)
(bkz: dakika 90 da gol atmak)
(bkz: dakika 90 da gol yemek)
zor bir evliliğe kolay bir evet demeyip, kolay olanı seçmek için zor olan hayır ı demek.
(bkz: zoru seçmek)
son anda havada kıvırmak.
(bkz: damat bey nerdeler çokoprens almaya gittiler)
(bkz: kaçak gelin)
yapmayı çok istediğim ve yapacağım eylem. (bkz: şaşkınlık)
(bkz: köprüden önce son çıkış)
defalarca gelinlik provasına giderken, saatlerce şaçın başın yapılırken, yüzün gözün boyanırken, her türlü bakımını eksiksiz yaparken aklın nerdeydi be kuzum. sen çık en mükemmel halinle, kusursuz bir gelin ol, sonrada tam son anda hayır de. ben burda kıllanırım işte. eğer hayır diyecekse o kadar kusursuz olmaz, olamaz.

nacizane fikrim nikahta hayır diyen kızı bi tuvalete götürüp bakacaksın. ağdası falan tamam sa hiç gözünün yaşına bakmayacaksın, o herşeye hazırlıklı gelmiştir zira. olmama ihtimali kadar olma ihtimaline de hazırlıklıdır. hazırlıkları boşa çıkarmamak için. evet.
(bkz: yaşamla ölüm arasında ki çizgi)
hayır diyen gelin ya da damat, ekilenin gazabından korksun *
son saniye büyüsüyle bütün sene nasıl uyuduğunu farkedip anında zıplamak, hemen ardından bu gelir zaten.gönüm noktası olabilir.sonrasında zaten pek çok şey istemesen de değişir. *
özgürlüğe dönen muhteşem bir adım.. tabi dünürlerden kaçabilirsen! taşlarlar be adamı taşlarlar!
zararın neresinden dönülse kardır.
yapılacak en akıllıca iştir. direkten dönmektir.
aşırı melankolik, sevgilisi tarafından terk edilen ve terk eden sevgilinin yakın bir tarihte evlenecek olması, işte bu vakit aşırı aşık elemanımız hayaller kurar " ah ulan ayşe'nin nikahına gitsem imzalar atılmak üzereyken göz göze gelsek, derin ve uzun bir bakışsak gözlerimizle konuşsak ve onu ne kadar çok sevdiğimi görse keşke. ardından da nikah memurunun sorusuna hayır diyip kalksa masadan koşarak gelse yanıma" şeklinde hayal kuranlarıda mevcuttur. ki sadece hayaldir bu.
akabinde nikah memurunun bu cevabı hangi cevapla cevaplayacağı çok merak edilen cevaptır.

memur:siz bla bla kabul diyor musunuz?
çift1:evet.
memur:sizde bla bla kabul diyor musunuz?
çift2:hayır!!
memur:fill in the blanks
-bu kadını karın olarak kabul ediyor musun. bu tipsiz bu çelimsiz yaşlı şey kabul ediyor musun.
+evet onu seviyorum.
-salak adam. sen bu adamı kabul ediiyor musun.
/hayıırr bu salak şeyi kocam olarak kabul etmiyorum.