bugün

Üstüne baktım, içindeki kahve oranı sadece %1.4 yani kahve içtiğini zannediyorsun ama sadece kahve tadı veren şekerli kimyasal sıvı içiyorsun.
filtre kahvedeki kahve oranı nedir acaba ? bu mantıkla filtre kahvede de kahve yok.
Filtre kahve, kahve çekirdeği öğütülerek yapılır. Yani içinde %100 kahve vardır.
nasıl yüzde yüz kahve olabilir kaşıkla kahve yemen lazım. su var süt var şeker var. ne duruyorsun kahve yapsana.
Filtre de var onu yazmamışsın, filtre en az %25.
ne yazık ki ülkenin geleceğine bakınca içim kararıyor. insanlar filtre kahvenin içerisinde %100 kahve olduğuna falan inanıyor.

kahvenin katı bir şey olduğunu öğütüldükten sonra üzerine sıcak su dökülüp filtreden geçirilere filtre kahve yapıldığını koskoca bardağın içerisinde hacmen neredeyse %99 u su kalan %1-2 sinin kahve olduğunu anlamayıp içtiği şeye %100 kahve demesi çok komik ve bir o kadarda acınasıdır.

insan vücudunun %60 ı su dediğinde musluk takacak yer aramak kadar saçmadır.
marketten beş litre yağ alıp tartıya koyup beş kilo gelmedi diyen adam bu. tanıdım.
eğer amerika'da insanlar kahve içiyor olsaydı tüm dünya'da üretilen kahve sadece amerika'da içilen kahveyi karşılar.
tüm dünya'da 1 yılda üretilen kahve avrupa'nın 1 yılda tükettiği kahvenin %60'ını karşılar. tabi ki avrupa kahve içiyor olsaydı.
ne dediniz?
milyarlarca insan o zaman ne mi içiyor?
adı kahve olan şeyi içiyor.
(bkz: ne sandın yarağım).

Granuldur cogu zaten.
Yaşamın sırrı bu başlıkta gizli. Çözen arkadaşı tebrik ediyorum. Esasında çay da böyle. Siz hâlâ soluduğunuzun hava... yok böyle değildi :-).