bugün

çok arıyorum. hani nerde o eski taş devri, pokemon, bayblade, scooby-do, tenten ? şimdi bazen tv de zaplarken bakıyorumda tesadüf çizgi film kanallarına denk geldiğimde değişik değişik çizgi filmler hiç birini tanımıyorum. saçma saçma aptal aptal tipler. konunun ne oldugu da belli değil. sadece soytarılıktan ibaret. birde çizgifilmler artık normal kanallarda oynamaz oldu. eskiden hani kalkardık sabahın köründe bir heyecanla. açardık atv yi kanal d yi starı. birinde taş devri biterdi ötekinde pokemon başlardı. ne günlerdi. anne baba uyanıp kıs şu sesi derdi. şimdi çizgifilm kanalı diye saçma kanallar oluşturup içine saçma saçma çizgifilmler koymuşlar. geçen bir tanesini izleyeyim dedim 10 dakika katlanamadım. açtım youtube dan bir taş devri, izle babam izle gülmekten kırıldım çocuklar gibi.

doksan kuşağı olarak gerçekten çok şanslıymışız bu konuda da. destan yazmış bir kuşağız vesselam işte altımız sağlam.

hani diyorum acaba takip etmediğim için mi bahsettiğim çizgi filmleri bulamıyorum. taş devri şu kanalda şu saatte, scooby do şu kanalda şu saatte oynuyor diyebilecek bir arkadaş varsa bilgisi olan sevinirim açıkçası.
(bkz: yakari)
en sevilenlerdendi.
bugs bunnyi özleten başlık.
gelmişsin 30 yaşına be bilader kafaları.
(bkz: casper),
(bkz: disney in teneffüs zili),
(bkz: temel reis),
(bkz: taş devri),
(bkz: jetgiller),
(bkz: pokemon),
(bkz: ayı yogi),
(bkz: scooby doo)'yu akla getirendir.
Tematik yayıncılığı keşfettik böyle oldu ne yazık ki,

pokemon hariç bayblade, scooby-do, tenten, bugs bunny, disney karakterleri, warner bros karakterleri, casper, taş devri, jetgiller, winni the pooh, arı maya, hepsi hala oynamakta, yeni bölümler ya da izlemediğimiz bölümler de olabilir hatta.
Yapacağınız tek şey çocuk kanallarını açtırmak, yahut varsa düzenli takibetmek.

Ancak öyle level atladı ki çizgi filmler inanamazsınız. Eskiyi hiç aramazsınız, yetişkin olduğunuz halde gayet izleyebilirsiniz, sinema tadında kaliteli animasyonlar, eğlenceli hikayeler, iyi espriler.

Sünger bob, özellikle madagaskar penguenleri, kung fu panda, oscar çöllerde, leon, rabbit istila...
Denk gelirseniz kaçırmayın.
şimdikiler şanslı lorel hardi vardı bizim zamanımızda.
daha dün gibi hatırlıyorum, kıvırcık dediğim bir arkadaş vardı, bunu dışarı çağırdığımda dijimon izlicem diyordu.. asdksdkla şimdi benim yeğen ne izliyor diye bakıyorum arada, pepe, kel piç kayyu, kel oğlan, daha adını sayamadığım onlarca çizgi film.. ama biz tom ve jerry ile büyüdük..
Ay savaşçısı favorimdi.
Yeni nesillerin pepe ile buyumesi sizce de cok sacma degil mi? Hatta acinasi.
road runner ve çakalus aptalusu özleten başlık.
(bkz: andy nin nesi var)
(bkz: çılgın korsan jack)
(bkz: roboroach)
(bkz: afacan louie)
(bkz: 402 nolu sınıf)
televizyonlarda ki çizgi film kanalları da neyin nesidir? biz tom ve jerry için sabah 6 da uyanan çocuklardık. şimdi her şey ellerinin altında.
bir dağın tepesinde hayat süren haidi ve dedesini konu alan çizgi filme özlem duymaktır. keşke serisini bulabilsem de ilk bölümden itibaren izlesem.
red kit'i özleten başlık.casper'ın amına koyim.
şimdiki çocukların disney channel da izlediği saçmasapan çizgi filmleri gördükçe daha da bir yürek burkan gerçek.
2000 ile 2005 arası nesil olarak köprüden önceki son çıkışmışız yemin ederim, benim zamanımda Bakugan, ben 10 (En eski ve en iyi hali) tsubasa, bugs bunny, Duffy duck, sefiller (anime gibi olan versiyon) son Mohikan, ninja kaplumbağalar, camp lazlo gibi bir çok çizgi film vardı, bizim bunları hala sevebiliyor olmamızın ana sebebi bu yapımların biraz daha kompleks oluşlarıydı, bazı espirileri herkes anlamazdı, fakat ortak karar herkes gülerdi, örnek olarak, Camp Lazlo. Hani bunu izleyip o filin sesine gülmeyen bir Allah kulu var mı? Ya da o kampta yaşanan absürt ama cuk diye oturan olaylara? işte olay burda başlıyor, dediğim gibi, komplekslik bir cazibe katıyordu, karakterler kendinden beklenmeyen hareketler yapıyorlardı, örnek olarak, Road Runner da o çakal kendinden bilmem kaç kat büyük bombayı patlatır, ama ölmez duman geçtikten sonra ki komik hali gözükür... işte bizi bağlayan şeylerden biri de bu, olağandışı olan bir fantezi dünyasıydı çizgi filmler, sonra ne olduysa olabilecek en boktan şekille çizgi film yaptılar, la milleti mi eğlendiriyor mallara ders mı veriyor anlamadım, Allah rızası için, "AAAA! ÜÇ TANE BOYA,BAKALIM HANGi RENKLER, KIRMIZI, MAVi, SARI!!! BEN SARIYI ÇOK SEVERiMM!!!" şimdi soruyorum ahali,böyle bir şey izler miydiniz? izlemeyin izletmeyin beyin ölümü gerçekleştirir.
Red kit ve freakazoid,tekrar gelseler sıkılmadan yine o günlerdeki gibi izlerim.
Heyecan duyardım be.
Ay savaşçısı.
He-man.
thundercats.(az kişi bilebilir ama)