bugün

Ufak çaplı bir araştırma yapıp denediğim ve hoşuma giden egzersizlerdir. Bir gece yatmadan önce yapmıştım ve sigara kullanmaya başladığımdan beri burnumda olan hafif tıkanıklık gitti, o huzurla sigarayı bırakmayı ciddi ciddi düşündüm. sonra aksattım, fırsat olmadı vs...bu gece yine deneyeceğim. Okuduklarımı sizinle de paylaşayım. Doğru mudur yanlış mıdır bilemem ama hoşuma gitti. Doğru nefes diyaframın kullanıldığı nefestir diyor. Burnunuzdan derin nefes alırken kaç saniyede aldığınızı sayacaksınız, sonra o kadar süre nefesinizi tutacaksınız, bunu iki katı sürede ise nefesi yavaş yavaş dibine kadar vereceksiniz. Alınan nefesin uzun sürede verilmesi önemliymiş. Geliştikçe süreleri uzatmalıymışız.
Karnı şişirip indirerek ağızdan alınan ağızdan verilen egzersizlerdir. 1 saat bile aralıksız yapmak çok iyi geliyor.
özellikle panik atak esnasında yanlış bir yöntem kullanıyorsanız, zaten uyarılara açık olan beyin, derin nefesin onu boğduğunu düşünerek atağı daha fazla arttırabilir. dikkatli ve teknik olmak lazım.
1. Arms up, take a deep breath and sigh.
2. Lips: (BA BA BA)
3. Lips: Horse sound
4. Tongue: Exaggerated (LA LA LA)
5. Tongue: Roll an R (RRRRR)
6. The siren (WEEEE [High] yoooo [Low])