bugün

su der geçerim 2 tl su mu olur lan.
Şey lan hayat. Bide antep fıstığı
(bkz: kırmızı et)
(bkz: çiçek)
(bkz: alkol) .
kulaklık alt tarafı kablo 100liraya olanı bile var.
bugün aldım..
damla sakızı, kg/750 tl..
ayıptır..
taksi plakası.

resmen zenginler daha da zenginleşsin, amk fakirleri çalışsın denmiş.
Kesinlikle Kitap.
Parfüm. Uçup gidecek sonuçta. Somut bile değil.
Boktan incecik naylon bir telefon kılıfı neden yirmi liradır anlasilmaz. Lan o naylon şey bir milyoncu yerler var ya hani oralarda satılmalı. Çıkmış bana yirmi lira diyor bi de gayet normal bi şeymiş gibi itogluit got herif.
Havyar, bedava verseler yemem amk, millet bir kutusuna tonla para veriyor galiba sırf pahalı olduğu için yiyorlar.
karakter zira karakterli insan bulmak şu dönemde çok güç.
prezervatif. niye bu kadar pahalı amk. swh swh swh.
hiç işim olmadı ama hep duydum sağdan soldan, gelin başı diye bir kavram var baya pahalı. evlenmemek için bir sebep daha.
(bkz: aksiyon figürü)

bir işe yaradıklarıda yok.
(bkz: arabasını satıp çantaya yatıran kadın).

görsel
anzer balıdır. en son kilosu bin lira idi.
(bkz: ak saray)
benzindir.
Salı pazarında satılan bluzun 5 tl mağazada satılan aynı bluzun 20 tl ye satılması kadar saçma bir şey görmedim.
kitaplar ve fotokopiler.
mutluluk..
evet mutluluk. fakirken bazen sırf fakir oldugu icin mutsuz oldugunu dusunuyor insan. şu kadar zengin olsaydım kesin mutlu olurdum diyor sonra..
sonra zenginlere şöyle bir bakiyor, onlar da mutsuz.
sahi en zenginimizin bile sahip olamayacağı kadar pahalı mı bu mutluluk? hadi kendimi geçtim de, mutlu olabilmesi için daha ne kadar zengin olması gerekir ki şu zenginlerin?
ya da asıl zenginlik şu bahsi edilen zenginlik değil mi yoksa?

bana sorarsanız yanlış taraftan çözmeye başlıyoruz denklemi. yani zengin olabilmek için mutlu olmak lazım öncelikle.

bana sorarsanız her şeyin başı sağlık da değil aslında.zaten hangi mutsuz insan sağlıklı kalabiliyor ki şurada değil mi? bilakis her şeyin başı mutluluk. sağlık değil anlayacağınız.evet..belki sağlık pahabiçilemez diyeceksiniz ama mutluluk gerçekten pahalı sevgili gönül dostları.

bana sorarsanız mutluluk daima karaborsa ve mutluluk hep pahalı..

evet.. bu ankete de karaborsa mutluluk adlı denememden kısa bir anektod ile katkıda bulunmuş oldum. başka bir başlıkta faili meşhur mutluluk adlı denemede görüşmek üzere.
Bindallidir. Kiralamasi bile 1000tlye yakin. Oha yuh cus
italyan alba tüfü.

448.000 tl.
Kesinlikle fındık. Abartılacak bi tadı da yok. O paraya değmez.
otomobildir. fiat albea denen araç 10.000tl falan, linea denen araç 25.000 den aşağı yok.

aynı durum o kadar komik ki, vw grubundan passat 2008 model olanı en düşük türkiye parası ile 22.000 tl ye gelmektedir. gel de bombalama bu ülkeyi.