bugün

Aslında tanışıyorsunuz. Ama kadınlık kodlarından mıdır bilemem, tanıştığınız insan üzerinde mutlaka değişiklikler yapıyorsunuz. Yani yapmaya çalışıyorsunuz. Yani istiyorsunuz ki o adam sizin heykeliniz gibi olsun, hamurunu siz yoğurun, harcını siz karın... ama o iş öyle olmuyor ki be canlarım. Adamın seninle tanışmadan önceki koskoca hayatını niye görmezden geliyorsun? O yaşadığı hayat onu o adam yaptı zaten. Ve sen de o yüzden o adamı beğendin aslında...

Yani aslında konuşacak çok şeyim var çok da doluyum bu konuda ama kısa keseyim şimdilik.

Yani aslında kadınlar şöyle bi salsalar kafasındaki düşünceleri, bi ipleri bıraksalar çok rahatlayacaklar. Hem kendileri, hem iyiliğini görmedikleri erkekleri...
iyi kavramini bile tukettiniz.
iyi insan lafının (sözünün) üstüne gelir.
Gecen bir arkadasim var kiz manken gibi gelmis bana benimki uyusturucu kullaniyormus nasil biraktiririm asigim diyor yuzune direk bir siktir git surdan dedim kizip gitti. O an anladim ki bu kizlara akil denen sey sokulmamis. Akil sik degil ki millete sokasin.
(bkz: Beni siz delirttiniz)
iyi erkekler öldü kötü kadınların kalplerinde.
tanışıyorsunuz ama arkadaş olarak seviyorsunuz. çünkü tolga çok tatlıııı, uyuşturucu kullanması bile karizma veriyorrrr.

sonra gelip ağlaşıp teselli istiyorsunuz. ilk 30 yıl ben de hep yedim bunu, sonradan işe uyandım, teselliyi bedavaya vermemeye başladım. fırsatçılık yaptım açıkçası, kullandım.

sonra noldu biliyor musunuz? "senden arkadaş olarak hoşlanıyorum, ama sarman çok tatlııı, vurdumduymazlığı filan çok karizmaaa"

çok ciddiyim. bu da itirafımdır.
işte geldim buradayım. diyesim geldi *
Bakın iyi erkekler tipsizdir çünkü gibi saçma bir genellemeye girmiyorum.

Çünküsü şu. Mert, delikanlı, sözünün eri, namuslu, haysiyetli, kimseyi yarı yolda bırakmayacak, ciddi, az ve yerinde konuşan, düşünceli erkeklerin anladığım kadarıyla pek bir renkliliği yok. Yani siz biraz ele avuca sığmaz biraz hareketli, haşarı, hızlı yaşarken pek çok şeyi de ıskalayan kendiniz gibi derinlikten uzak yani kolay anlaşabildiğiniz seçici beğeniden ve estetikten, zevkten uzak erkekleri kendinize yakın buluyorsunuz. E onlar da malumunuz eğlenceli olsalar da bir sürü eksiklikler ve yamukluklarla dolu oluyorlar.

Bizler gibi erkeklerse yani siz adına iyi mi dersiniz artık her neyse sıkıcıyız muhtemelen sizlere göre. Aslında bilgimiz var, görgümüz var fakat ilgi duyduğumuz şeyler bakımından siz "iyi kızlarla" ayrı düşüyoruz. haliyle frekanslarımız tutmuyor bir türlü. ikı taraf da Karşı cinste Aradığı şeylerin karşılığını bulamıyor.

iyi erkekler iyi olmasına iyidirler de cazip değillerdir sizler için. Dünyalarınız başkadır. Ne zaman Sizin o dünyaya karşı bir ilginiz olur o zaman işler değişir tabi. Birbirimize yakınlaşırız, anlaşırız falan filan.

Şu hafif yaşamlarınız ve eğlencelerinizden vazgeçmeyi tercih ettiğiniz an iyi erkeklerin gönül kapısı size açık olacaktır sonuna değin.
(bkz: kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi)

çünki, iyi olmadığınız için.
ilahi adalet olabilir.

olmayabilir de.

"neden benim erkek arkadaşlarım hep piç?"
Arkadaşlar kapılmadim buradayım. Lütfen yani.
Çünkü evleniyoruz xddd.
çünkü iyi erkekler ilginizi çekmiyor. basit ve sevimsiz geliyor. iyiliği erkeğe yakistiramiyorsunuz. sonra vay efendim bütün erkekler kötü. ben malım demiyor da.
cevabı olmayan sorudur. belki de kötü olan biziz kim bilir?
ne aradığımızı bilmediğimiz için olabilir. ve erkekler ilişkide güven vermiyorlar. biz de ilişkide kötü olan erkek kötü biridir diye yaftalıyoruz. çok derin mevzular bunlar. yalnızlığa devam..
çünkü onlar göksel gemilere binip gitmişler... geriye bizim gibiler kalmış.
kişi ne kadar iyiyse o kadar iyi bir insanla tanışıyor. demek ki o kadar iyi değilsin.

her türden iyi şey buna dahil. yakışıklı erkek isteyen güzel olmalı, kaslı erkek isteyen sıkı vücutlu olmalı, karakterli erkek isteyen karakterli olmalı, zeki erkek isteyen zeki olmalı.
Çünkü onlar yalnızlar ve ortalıkta görünmezler.
Bu soruyu Erdoğan'a sorabilir misin?
Neden göz göze bakarak çemen yemiyoruz kızlar neden.
(bkz: paraya taptığınız için) olabilir mi?
Ben tanışıyorum da homofobim var.
bir soru. bana göre cevabı şu: günümüzde birçok insanın hatası, önceden yaşadığı ilişkilerdeki can acısının intikamını, daha sonra ilişki yaşadıkları insanlardan almaya çalışmak. normal bir şekilde hayatını sürdürenleri tenzih ederim.

yazacaklarım iyi kadınlarla tanışamadığından şikayetçi olanlar için de geçerli.

bazı insanlar ilk ilişkilerinde kötü birine denk geldiklerinde çok yıpranırlarsa, ayrıldıktan sonra bunun etkisini bir türlü üstlerinden atamıyorlar ve karşılarına çıkacak her erkeğin/kadının, kendilerine aynı şeyleri yaşatacağına inanmaya başlıyorlar. kişinin savunma sistemi devreye giriyor ve bundan sonra ben de herkese böyle davranacağım, üzülen olmak yerine üzeceğim demeye başlıyor. sonuç; büyük ihtimalle hak etmeyen birine denk gelip pisi pisine o kişiyi de yıpratmak. sonra da domino etkisi gibi herkesin birbirinden intikam almaya çalışması...

burada da örneklerini her gün görüyoruz hep beraber. birinden ağzı yanan kişiler peş peşe başlıklar açarak ya da entry girerek karşı cinse hakaretler yağdırıyor. karşı cinse bakış açısı böyle olan birinin, karşısına çıkacak herhangi bir insana karşı iyi niyetli olması ve onu mutlu etmesi ne derece mümkün? ortalık böyle insanlardan geçilmediği için de, arada kalan tek tük iyi insanlara denk gelip onlarla tanışmak gittikçe zorlaşıyor.

tüm kadınları para avcısı ruh hastaları sananlar, ben de bundan sonra önüme geleni kullanıp atarım diyerek başlıyor ilişkilerine. kadınlar da aynı şekilde, bütün erkeklerin derdi kullanıp atmak olmuş, ben de o zaman mümkün olduğunca sömürürüm demeye başlıyor. kısır ve yanlış bir döngü bu. herkesin kendine çekidüzen vermesi lazım. hastalıklı bir toplum olup çıktık çünkü.
çünkü kötü erkeklerin balkonlarından sokağa bakıyorsunuz. karşınızdaki evin penceresine bakmıyorsunuz.