bugün

Umut; Burada yazamadığım ve tam olarak ifade edemediğim, henüz bitmedi dediğim bir senaryom var.
Her şeye rağmen hayatın çok özel ve güzel olması.
Büyük bir yarışta kim bilir nasıl bir bilinç vardı da kazanmak istedim merakı.
Oyundan kendi irademle çıktığımda kaybetmiş olacağım gerçeği.
Belki de sadece iç güdüsel, çünkü tüm canlılar hayatta kalma eğilimindeler.
Çünkü neden edeyim?
Inançlı biriyim çünkü.
Ah bir bilsem...
çünkü etmemi gerektirecek sebebim yok. hatta etmenizi gerektirecek hiçbir sebep yok. kendinizi sevmeyi bilin, sizden değerli kimse yok. her şey geçiyor geçirerek de olsa geçiyor.
çok isterim ama fakat lakin çünkü yada because korkuyorum...
neden mi
kızım var
herkese renkli günler
çok enteresan bir şekilde bazen delice bir yaşama isteği, anlamsız mutluluk bazen de bir intihar isteği olarak duygu durumum sürekli değiştiği için. yine uçlarda yaşıyoruz yani.
Çünkü dinleyecek dans edecek bir sürü şarkı var.

Bunu hiç düşünmedim dostum bence sen de düşünme.
intihar etmek, yüzde 1 ihtimal olsa dahi hayatın iyiye gitme olasılığını ortadan kaldırmaktır.

matematik olarak bitinceye kadar olasılıklar kovalanmalı..
ortam müsait değil bir de biraz param var. eved.

not: paramı yemeden ölmeye niyetim yok ona göre.
Çünkü tedavi görüyorum; ilaçlarımı düzenli içiyorum ve hayatta kalmak için çabalıyorum. intihar etmeyi düşünmek çok anormal bir durum farkındayım. Düşünen herkes bir an evvel destek almalı.
sabır ve umut hayata bağlıyor.
9 yıl diyaliz tedavisi gördüm. 8 yıl sonda torbasıyla yaşadım.
Bir küçük kızım var gerisi de önemli değil zaten.
bunu ben de çoğu zaman sorguluyorum ve kalan vaktimde tamamlamam gereken hayallerim beni tutuyor hayatta herhalde.
akp nin gitme ihtimali var 2023 de onu bekliyorum. eğer hala millet akıllanmayıp akp yi seçtirirse o zaman tekrar düşüneceğim.
hayatta ki en büyük 2 görevimin hiçbirini henüz tamamlamadım da ondan.

öncelikle doğal seçilimle, benim dölümü hakeden bir dişiyle çiftleşip, hayata kaliteli genlere sahip bir yavru bırakmak. bir ikincisi de, geberene kadar hayatta kalabilmek için canla başla mücadele etmek.

not: ilki gayrimeşru olmuş da olabilir eski ilişkilerimden. henüz herhangi bir bhen hamileyim yhaa mesajı almadığım için, doğal olarak çocuğum yok saydım.

evet, benim realitem budur.
Cevap bulamadım intihar etmeye gidiyorum hoşçakalın.
Sanırım aile bağlılığı. Bazen öyle anlar geliyor ki onu bile göremeyebiliyorsun.

Keşke inançlı olsaydım eheh
Bu hayatta hiçbir şey ya da hiç kimse benim hayatıma son verdirtecek kadar önemli değil de ondan. 1 kere düşündüm ergenlik zamanlarımda o zaman bile çok saçma gelmişti ve hâlâ da öyle geliyor.

Mutluluğu farklı şekillerde aramak ve bulmak gerekiyor sadece. Benim için her zaman bunu bulmanın bir yolu oldu.

Evet zor günler ve zamanlar geçirdim ve hâlâ geçirmeye devam ediyorum ama soruna çözüm bulamadığım hiçbir dönem olmadı çok şükür. Umarım çözümü kimse bunda bulmaz diyerek sözlerime son veriyorum.

Forum için yine teşekkürler...
önce sen etseydin de bu başlığı açamasaydın.. töbe töbe..
ntihara yönlendirme suçu, 5237 sayılı TCK’nın “Hayata Karşı Suçlar” bölümünde düzenlenmiştir. intihara yönlendirme suçu, seçimlik hareketli bir suç olduğundan aşağıdaki herhangi bir hareketin yapılmasıyla suçun unsurları meydana gelir (TCK m.84):

intihara azmettirme,
intihara teşvik etme,
Başkasının intihar kararını kuvvetlendirme,
Başkasının intiharına yardım etme.

Suçun temel şeklinin seçimlik hareketlerinden de anlaşılacağı üzere, intihar etmek suç olarak tanımlanmamıştır. 5237 sayılı TCK, ceza hukukunda suça iştirak hükümleri sistematiğini esas alarak intihar edeni değil, sadece intihara yönlendireni cezalandırmayı kabul etmiştir.
intihara yönlendirme suçunun cezası şu şekildedir:

Başkasını intihara azmettiren, teşvik eden, başkasının intihar kararını kuvvetlendiren ya da başkasının intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK m.84/1).

intiharın gerçekleşmesi durumunda, kişi dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK m.84/2).

Başkalarını intihara alenen teşvik eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK m.84/3)
Ölünce mutlu oluyorsun diye bi garanti yok ki.
Bunun cevabı basit .Emil Cioran'ın da dediği gibi Her zaman intihar diye bir seçeneğimin olması. Bu bana her zaman ne kadar özgür olduğumu hatırlatır.
çok düşünüyorum planım hazır. herşey tamam. ama bir oğlum bir kızım var. onlar büyüsün bakacağız.