bugün

değil... diye tamamlanması gereken cümle...şuanda neden ben değil...

tamda şu anda...
içsesin '' neden olmasın?'' sorusu ile karşılık verdiği soru.
Herşeyin en kötüsünün kendi başına geldiğini sanma durumu.Oysa herzaman beterin beteri vardır.Ancak bu ruh halinda bunu görmek imkansızdır.
ergenliğin en imoşınıl dönemlerinde vuku bulan bir bireysel sloganmış gibi görünse de hayatın hangi safhasında olursak olalım bir şekilde bu soruya takılıp düştüğümüzde bir yerlerimizi acıtırız hep.
(bkz: why always me)
ne guzel yazar olmustum. neden caylak yaptin beni admiinn. neden ben neden? naptim ulan sana. pasa pasa yorumumu yapiyordum.. artik yazasim bile gelmiyor sozluge. icimdeki tum hevesimi aldin yiktin kirdin.. ciddiyim olum.
sormayı 8 yaşında bıraktığım soru. o sıralar sadece bencilce olduğunu düşünüyordum. ''ben olmasam başka biri olacaktı neden ben olmayayım ki o zaman?'' diye düşünüp bırakmıştım.*
ayrıca kendime acıyorum demenin bir başka yolu. kimse bu kadar aciz görmemelidir kendini.
oha böyle bi yazar varmış ya lan dediğim nesildaş. ulu olmuş bi de.
sedat peker'in yeğeni olduğunu iddia eden yazar. aslı var mıdır bilmiyoruz.
Çünkü havalar soğuk.
beni bu sözlük bataklığına iten, fırlamanın önde gideni, 7 yıldır hayatımı hem kabusa çeviren hem de öyle anlarda tam bitti dediğim yerde, tekrar beni hayata başlatan yazardır. hani en yakınındır her şeyini ona anlatırsın ve mutlak bir aidiyetliğin vardır ya öyle bir şey bizim aramızdaki. hayatımda en utandığım anların da mimarı olmuştur yine de vazgeçemem keratadan. araya kilometreler de girse bazen günlerce sesini duyamasam da iyi ki varsın, seni seviyorum iğrenç pislik.
sadece sormak istedim .
(bkz: i don t know)
ademoğlunun kendisine en çok sorduğu sorular listesinde 1 numaranın sahibi soru cümlesidir.

sorunun cevabı bulunduğu taktirde kişi hayatın numarasını çözmüştür. kendisini bundan sonra oldukça eğlenceli bir hayat beklemektedir.
neden ben?
- sevdigimizden
(#13067916) saygıyla. Çok yana olmuş, Fena saldirmış ama haklıymış.
-Çünkü akplisin, olmayan şeylerle övünmeye çalışıyorsun, abazasın. Muckies.
(bkz: )kaplumbaga deden.

Yoo hayir liseli degilim.
seni seviyorum denilen kızın tepkisi olabilir.
korkunc soru cumlesi.

su soruyu soran adamdan uzak duruyorum. tamam yasim ilerledigi icin kriterlerim biraz azaldi. once duymazda geliyorum, baktim israr ediyor sorunun cevabini almakta o zaman uzak duruyorum. deli mi ne!?
sorduğunuz ilişkiyle alakalı sorunuza "bilmiyorum" cevabı veren kızın başka bir beyin yakan sorusu.

hayatta 5 şeyden uzak durun.
un, şeker, tuz, neden ben, bilmiyorum.
olumlu yada olumsuz olayların sonrasında afallamış bir şekilde sorulan sorudur.
neden her zaman ben diye devam eden roboroach repliği.
insanın başına gelen kötü olayların akabinde kendine sorduğu sorudur.
Yaşanan olumsuz hadiseler olgunlaşmanın sağlanmasına yardımcı olur.
Çaresizliğin dışa vurumudur, Allah değer verdiği kullarına musibetler verir.
Firavun denilen herifin başı bir kez bile ağırmamıştır.
Ayağımıza batan bir dikenin bile günahlarımıza keffaret olacağını unutmamak gerekir.
Başımıza gelen musibetlere "neden ben" mantığıyla değil de "elhamdülillah" mantığıyla yaklaşırsak isyana bulaşmamış oluruz.
Allah, zümer suresinde sabredenlere mükafatları hesapsız ödenecektir buyuruyor.
"neden ben" sözünü söyleyenlerin peygamberlerin, inananların hayatlarını okuyup bu düşünceden sıyrılacaklarına inanıyorum.
son dönemlerdeki entrylerini beğenmesem ve donuza eklesem de bir zamanlar sevdiğim bir yazardı.