bugün

musluman olup kul hakki yemekle, calmakla, irz dusmani olmakla, dini kullanarak servet yapmakla, yalan soylerken bile allah adi kullanmakla karsilastirildiginda yanindan bile gecemiyecek eylem.
kendi için farz olan bir kurala karşı çıkan müslümandır.

müslüman nedir? veya müslümanlık nedir?

din denilen şey kuralları olan bir şeydir ya tamamen uyarsın yada uymazsın.
sen kendi kusurunu başka bir ibnetorun açığı ile kapatıyorsan sen olmamışsıdır.

türban müslüman kadınlar için farzdır...tıpkı kul hakkı , ırza geçmenin günah olduğu gibi kesin ve nettir.

aslında çok basit bir muhabbet sizin bir inancınız var , ağızda veya gönülde buna inanıyorsanız bu kuralların hiç birine saçma , gericilik , anlamsız diyemezsin.

ya yaparsın yada yapmazsın.

yarım yamalak yaparsan götten sabıkalı ibnesin demektir.
(bkz: başörtüsü farzdır yalanı)

kur-an-ı kerim'i okumuş müslümandır. kitapta türban, tesettür gibi kelimelerin geçmediğini bilir, türban denen paçavranın 50 senelik şii icadı olduğundan haberdardır.

edit: ben öyle anladım deyip götünden farz uydurmaya bid'at denir ve ibadete dair olmayan bid'at insanı dinden çıkarır...
Karşı olmak eylemi tamamen din fıtratına ters oldugu için, din olayını sorgulaması gereklidir diye düşünüyorum. Tabii ki kimsenin dinini sorgulamak haddim değil ama yinede inaniyorum diyen birinin inancına saygı duyulması gerekir.
müslümanım deyip de kul hakkı yiyen, çalıp çırpan, cinsel istismarda bulunan insanların müslümanlığı sahiplenme hakkı gibidir. hepsi çıksın ortaya "müslüman değiliz, allah'ın varlığına inanmıyoruz" desin, ben de tamam müslüman değilim derim, zaten geriye bir kaç kişi kalırsa onlar da istediği yerine istediğini taksın.

ama olay kuran'ı yorumlamaksa, benim okuduğumdan anladığım "sağdan soldan namusuna laf gelmesin" diye kapanmayı emreder kuran. e günümüzde yobazlar dışında başı açık olduğu için birisinin namusuna laf eden kimse olmadığına göre, bu adamlardan kurtulunduğu vakit zaten türbana gereklilik kalmıyor. ayrıca ülkemiz içinde herkesin cinsel hakları da yasalar ile korunmakta. benim yaşadığım yerde de kimsenin başı açık diye arkasından konuşulmuyor, dolayısı ile türban tamamen gereksiz.
Kesin chp li laikçidir. Laiklik elden gidiyor, iran gibi olacağız diye bas bas bağıran tiptir. Ama bilmez ki bu onun son çırpınışlarıdır.
kafadaki kılı örterek, götü açmak kadar ilginç değildir.
Müslüman olup kıçı açıkta gezen türbanlılardan tiksinmiş bireydir.
Sert geliyorum a dostlar. Tutmayın küçük enişteyi..

Önceki yazımda belirtmiştim fakat yeniden üzerinden geçmem gerekiyor. Öncelikle Türbanın amacı nedir, neden takılır bundan bahsedelim. Türban bayan saçının kocası, yakın akrabaları vs. dışındakiler tarafından görülmemesi adına allah için takılır. Bunda illa bir mantık aramamız gerekmiyor. Sorgulamalar başlayınca dinden uzaklaşıyor kişi.

Türbanın amacını ve kimin için takıldığını öğrendik. Şimdi ufak bir şehir turu yapıp doğruluğunu kontrol edelim. Ya da dur dur, hiç zahmet etme ben sana anlatayım.. Öncelikle çoğumuzun ailesinde türbanlılar bulunmakta. Din konusundaki hassasiyetleriyle türbanları paralel olduğundan bize şu anki türbanlı kızlar garip gelmekte.

Günümüz kapalılarını artık Dar pantolon, üzerinde dakikalarca uğraşılmış dikkat çekici bir yüz makyajı, diz altı etek, gögüslerin fışkırdığı ince bluzler tanımlamakta. Kimse aksini iddia etmesin, mutlaka görmüşlüğünüz vardır. Mutlaka evin köşesini döndükten sonra türbanını çıkarıp eteğini yukarı çekerek okul yolunu tutan kızlara rastlamışsınızdır.

yıllarca bu kişileri göre göre türbandan tahmin edemeyeceğiniz kadar soğudum. Nerede türbanlı bir insan görsem ondan üstün olduğuma kendimi inandırmaya çalıştım. Bu ülkede bu gençliğin türban üzerindeki olumsuz tutumunun sorumlusunun az çok kim olduğunu anlatabildim umarım. Kim okuyacaksa artık..