bugün

t cetveli olan sevgilidir.teknik resim çizer...
sınıflarında pek kız olmadığından şanslısınızdır, ama son sınıflara doğru diğer fakültelerden kızlar pek bi düşer bunlara.
makinacıysa bide sevgilisi olmayan birsürü erkek arkadaşı vardır.
yengesinizdir. uygun bir kız bulmalısınızdır.bölümden arkadaş ev arkadaşı kuzen muzen farkmezdir. tek şart nefes almalıdır.
katya matya otoket bişiler diyip beyninizi ütüleyen sevgilidir.
okulu muhtemelen uzayan sevgilidir.
uludağda okuyosa hakan kafe mahkümu sevgilidir.
iyi sevgilidir ama.
sansli kisilerin sahip olabilecegidir.* *
uludağda okur..hakan'dan başka yere gittiği görülmez..makinalaşmış bir sevgisi vardır..tez zamanda ayrılık getircek cümleler kurar,ya da kuramaz:)
bayinizden ısrarla isteyiniz lafını akıllara getirendir.
*
itü elektrik-elektronik fakültesinden mezun olan bi mühendis ise t cetveli kullanmamış, teknik resim almamıştır. zira o ders son derece gereksizdir çünkü autocad gibi teknolojik çizimler çıkmıştır. okulun en yüksek puanlı bölümü olduğu için çok da fazla okulu uzamayan insanlardır. başlığa bi el atayım dedim de.
mühendislik fakültesinde okuyan biriyseniz gayet olası durumdur. meslektaştır, konuşacak ortak noktanız çoktur. tadından yenmez bi ilişkidir.****
(bkz: sevgi anlaşmak değildir mühendis de sevilir)
mühendis kafası olan, eğlenceli sevgilidir.

(bkz: tadından yenmez)
bilgisayar mühendisi olanı makbuldür. zira bir fabrikanız yoksa makine,endüstri mühenidsi çok da işe yaramaz. mühendis sevgili sanılanın aksine odun değildir sadece gerekli ve gereksiz şeylerin farkına varmıştır. ayrıca yaratıcıdır. şiddetle tavsiye edilir.
dişi mühendis sevgili kıskanç erkeklere tavsiye edilmeyebilir, zira okuldan başlamak üzere çevresinde hep erkek yoğunluğu olacak mühendis dişisidir bu.
derslerle kafayı yemek üzere eğitim gören bir dişiyse bahsi geçen mühendis, çoğu zaman ikinci planda kalmaya hazırlamalıdır karşı cins kendini.
avukat sevgiliye yeğdir
(bkz: cene)
(bkz: dırdır)
kızsa çok yakışıklıdır.
mühendis olmayanlara önerilmeyen sevgilidir ukala olurlar.
(bkz: mühendisler neden abazadır)
'her kız üniversitede okur ama her erkeğin sevdiği mühendis olamaz.' olarak özetlenecek durumdur. *
hele ki bu iki kişi için de geçerliyse ve hele hele ikisi de makineciyse şöyle yorumlar alabilirsiniz:

"robotunuz kız olursa adını semra koyun.."
bu olayı ilk önce erkek için ele alalım. erkek mühendisin sınıfında genelde kız yoktur fakat bu bölümüe bağlı. gıda falan okuyorsa eğer erkek neslinin son örneklerinden biri olabilir. her neyse erkek mühendis sevgilisini fazla düşünmez eger inek tipliyse yani dersleri ile ilgilenmesi gerekiyorsa zamanının coğunu derslerine ayırır. bunun iyi yanıda var erkek mühendis bu yüzden aldatmaz. demek istediğim derslerini düşünmekten yapacak başka bişeye zaman kalmaz bu yüzden erkek mühendis sevgilinize güvenebilirsiniz.
şimdide kız için bakalım. bunların hepsi aynı zaten kızlar için anlatcak bişe yok.
mühendis sevgilisi olanlara altın öğütler

- mühendis sevgili genel olarak muhaliftir.

- mühendis sevgiliye ispat edemeyeceğiniz iddialarla gitmeyin, üzülürsünüz.

- mühendis sevgili siz gözünün önünde bir halt yemedikçe kıskanmayacaktır, boşuna kıskandırmaya uğraşmayın.

- mühendis sevgili ile tartışırken kullanılmaması gereken kelimeler; "hissediyorum, öyle gibi geldi, bence öyle, içime doğdu, "

- mühendis sevgili çiçek alsın istiyorsanız "bana çiçek al" demeyin, "bana yarın bir buket gül getir ve köşedeki çiçekçiden al" diyin.

- mühendis sevgilinizi arkadaşlarınızla tanıştırıp bir anda kaynaşmalarını beklemeyin.

- mühendis sevgilinizin üniversiteden tanıştığı, küfürleşerek konuştuğu, saatlerce anlamadığınız kelimelerle bezenmiş ders muhabbetleri yaptığı birtakım arkadaşları olacaktır. sevin onları, kabullenin. mümkünse arkadaşlarınızla tanıştırın. çünkü onlardan asla kurtulamayacaksınız.

- mühendis sevgilinize kavga anında peşinizde koşup köpek olması için "seni artık sevmiyorum "demeyin. beyni komutlarla çalışan bu adam ciddiye alarak bir daha aramayabilir.

- güzel kız görünce bakacaktır, kızmayın, kötü bir niyeti yok, sadece tanımadığı bir türü inceliyor.

- ve son olarak, mühendis bir sevgiliniz varsa ve "seni seviyorum" diyorsa, kıymetini bilin, adamı kaçırmayın.
standart sevgilidir. öğretmen gibi, doktor gibi, bankacı gibi, avukat gibi, manav gibi, kasap gibi işte...

ulan ülkenin fakülte adı altında eğitim veren ileri liseleri çok ciddi akademik bir sıfat kazandırıyor ya da misyon yüklüyormuşcasına "yok şöyle mantıklı olur, yok böyle analitik olur" diye bikbikliyorsunuz ya insan neresiyle güleceğini bilemiyor.

ben de ampirik bir yaklaşım sunayım o zaman. büyük ölçüde abazan ve asosyal olur. sevgi ile yaklaşın, kırmayın, incitmeyin, karpuzla beslemeyin.
mühendis sevgili derken millet hep mühendislik öğrencisi sevgiliden bahsetmiş. Arada çok fark var canlar. Bir kere t cetveli ile gezmesi falan tamamen şehir efsanesidir. T cetveli mi kaldı lan? Ha 1. sınıf sünepeyse gezer pek tabi. Zaten bunlara da mühendis diyemeyiz.

Ayrıca mühendisin beyni hiçte öyle komutlar vb ile çalışmaz cnc miyiz kardeşim biz? Yok robot gibidir yok şöyledir vb. Alayı yalandır kardeşim yalan! Genelleme yapmayı sevmem fakat Bir çok mühendiste görülen özelliğini ben size söyleyeyim: olaylara farklı bir açıdan bakar. (#11448044)

Ayrıca mühendislik öğrencisinin kız bulamamasının nedeni sınıfta kız yoksunluğu değil, o kadar erkek yan yana gelince mütemadiyen hayvanlaşmasıdır. Küfürlü konuşmalar, cümle sonunda nokta yerine amuğa koyim demeler vb işte kızlarda bu hareketlerden dolayı yanaşmıyordu bize. Hayvan deyip geçiyordu. Ayrıca hayvanlaşmayan bir sürü arkadaşta mevcut yani. Hepsinin manitası var.

Gelelim "mühendis" sevgiliye;

Şayet makineciyse gün boyu zaten o tasarım senin bu boru benim, cncler hazırmı, parça işlendimi vb ile geçer günü. Akşam bu adamdan ne beklersin yahu kardeşim sen? Doğal olarak sinirlidir, bezgindir mühendis sevgili. Bir de siz üzmeyin iyi davranın ona.
eğer bir kız mühendisle çıkıyorsanız ayvayı yediniz demektir. etrafındaki bir sürü erkek "arkadaş"a tahammül etmeniz gerekir. okulda gördüğü yoğun ilgiden egosu tavan yapmıştır. kız arkadaşı çok az olduğundan ayrılmanız için dua eden bir anfi dolusu insan vardır.

sevgiliniz çok güzel bir kızsa mezun bir mühendisle çıkıyorsunuz demektir. okurken onu tavlamanız imkansızdır.
gerçekten şanslıdır.
en basitinden herşeyi kesin ve nettir.
+hayatım 3ü 5 geçe netteyim (3 civarı demez)
kız arkadaşı sorduğunda nasıl geçti günün diye abartısız 10 dk anlatır. belki kız oflar puflar ama sevgilisinin birşey saklamadığını bilir.

sayılarla, formül oyunlarıyla arası iyi olduğundan kızın oyunlarına, yalanlarına gelmeyebilir kafa biraz basar. bu da eksi yönüdür efendim.
doktor sevgiliden daha iyi bir sevgilidir.**
erkekse; okurken çirkindir.
yine erkekse; anlamadığım bir şekilde, ben yaşlarda olgun yakışıklı (yazar burada, gerçeklerden alıntı yapmıştır)