bugün

ayni zamanda entryde girebilir.

Cocukta yaparim kariyerde.
entry gireyim derken yemeği yakmamalıdır.
entry girerken sütü taşırmamalıdır.
mutfakta tezgah üstü fantezisi yapabilecek yazardır.

uzatıcan şöyle tezgahın üstüne vericeksin yalazayı.
Yemek yemeyi seven ve akilli bir yazardir, cunku oda mutfak arasinda kosmaz, bizzat laptopu mutfaga tasir yada cep telefonundan girer entrylerini.
yanlış yapan yazardır. normalde yemek kapının önünde komşu kızıyla evcilik takımıyla yapılır çünkü.
marjinal yazardır. misal biz yedi ceddimiz olarak yemeği genelde salonda yaparız, biz öyle gördük büyüklerimizden. özel günlerde hole doğru yayıldığımızda olur tabi. fekat mutfak hiç aklımıza gelmemişti çoğenteresan gerçekten.
bazen kız arkadaşına bezelye yapmak için 3 saat uğraşmaktır.

not: bezelye zor pişen bir bakliyattır nihayetinde. yoksa beceriklidir yazar ama ama sı var bak.

hatun: hede yapamadın bak.
ben: tabi yapamam, çünkü çünküsü yok, neden olmadı ya, ne kattın buna bi şey mi kattın ben aşağı inince pişmiyo ya bu, naptın hap mı attın içine.
hatun: yaa güldürme beni, çok komik dediğin, ama bahane arama şimdi. hani yapardın.
ben: ben yapıyorum nihayetinde bitmedi daha. az sonra oluyo.
hatun: 1 saattir su kattın, altı açık ama hiç ilerleme yok.
ben: ya ocakta sorun var sanırım.
hatun: kesin vardır.
ben: ya bi ara aşağı indim ya ondan ölçüyü kaçırdım.
hatun: ya yapma yapamadın işte.
ben: ya yapacam valla yarın yapsak ya ocağı kapatayım yarın devam ederim.

not: yemin ederim 3 gün boyunca o bezelye pişmedi, 3 günün sonuda son kez pişirip, ha ek olarak akşamları 8 den sonra pişiriyorum neyse, 3. günün sonunda son kez pişirilip tabağa koyulmuştur hatun yok tabi ev de, 3 kaşık alınıp çöpe atılmıştır.

+ ne oldu pişirdin mi.
- ayıp ettin benden kaçar mı ya,
+ kaçmış işte,
- o değilde şehriye çorbası yaparım ama bak ama sı var.
(bkz: evde tek başına)
bekar yazardir. okuyor da olabilir.