bugün

yaşaaaa mustafa kemal paşaaa yaşaaaa adınn yazılacakkk mucevherr taşaa !
Her çağın lideri olduğunu kültürü ve ileri görüşü ile ispatlamış büyük önder.
görsel
Ebedi başkomutanım.
tanrı değil ama tanrısaldır.
“Benim en büyük mevki ve mükafatım milletin bir ferdi olarak yaşamaktır. Eğer, Cenab-ı Hak beni bunda muvaffak etmiş ise, şükür ve hamdlar ederim. Bugün olduğu gibi ömrümün nihayetine kadar milletimin hâdimi olmakla iftihâr edeceğim.”

( Hüseyin Bahar, Atatürk’ün inanç Dünyası, s. 32)
o biyolojik olarak hiçbir zaman baba olamadı.
lakin, rukiye, nebile, zehra, sığırtmaç mustafa, sabiha, gökçen, afet, abdurrahim ve ülkü'nün babasıydı o...
görsel

ama o büyük bir milletin de babasıydı.
görsel

köylünün, kentlinin, esnafın, çiftçinin, öğretmenin, öğrencinin babasıydı.
görsel

babalar günün kutlu olsun atam...
Eve çıktım ve odanın duvarına Atatürk'ün posterini asmak istiyorum. internette rakamlar çok pahalı. Uygun fiyata nerden bulabilirim bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Bu gidişle 20 sene sonra şuan yobaz olanların dahi değerini geç olsa da anlayacağı lider. Kendisi olmadan önce bu millet onun gibi bir lider aradı ve bu lideri 1881'de buldu ama bundan sonra bulur mu? Biraz zor.
başkomutan, kelimesinin ve sıfatının karşılığını tam anlamı ile dolduran adam gibi adam türkiye cumhuriyetini saygı değer tek başkonutanı. gazi mustafa kemal atatürk.
Karakteri ile Tarihte türk adına en yakışan, bağımsızlık ve vatan aşkını bilimsel düşünce sistemiyle de birleştirerek ülkeyi orta çağdan alıp yakın çağa taşıyan adam. Yiğidim aslanım türküsünü açıp yaptıklarını ve şuan kendisine hakaret eden haysiyetsizleri düşününce insan çok duygulanabiliyor.
başöğretmen diyeceksiniz !!
Mustafa KemalAtatürk değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Anafartalar komutanı Gazi Mareşal Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk diyeceksin.
(bkz: buluttanbirkadınolsam) kardeşim sende hiç utanma arlanma yok mu? Hırsız rezil herif. Böyle hırsız yazarlar uludağ sözlüğe yakışmıyor.
türk tarihinin sayılı askeri dehalarındandır öyle unutturmaya çalışmakla unutturabileceğiniz bir adam değildir o yüzden boşuna annesine, ailesine iftira atmak için uğraşmayınız sayın savaştan kaçanların alçak torunları...
(bkz: https://m.uludagsozluk.com/k/atatürk-demeyeceksiniz/)
(bkz: buluttanbirkadınolsam) derhal sözlüğü terket. Uludağ sözlüğe yakışmayan hırsız ergen.
türkiye'nin tek cumhur reisi.

görsel
http://galeri14.uludagsoz...ayyip-erdogan_1177671.jpg
Vatanı savunmaktır, karış karış.
insanlığa faydalı yarış.
Mustafa Kemal demek,
Allah'a insanca varış.
Düşmanları yurttan atan
Türklüğün şanına şan katan.
rusya'nın St. Petersburg kentinde bir müzenin başköşesinde duran fotoğrafı;

görsel
Bir memleket düşünün ki;
Yönetenler vatan haini olsun. Ona oy verenler kaldırılmış cahiller ya da dini bilmeyen yobazlar olsun.

Yaptığı her şeyi eleştirip çamur atsınlar.
Ama kurduğu ülkede o nu bir türlü silemesinler.
bir lider düşünün ki;
Makarna ve kömür karşılığı değil. Aklıyla, zekasıyla yaptıklarıyla gönüllere taht kursun.

iste o taht kuran liderdir Atatürk.
Asla unutturulamayacak ve asla unutulmayacak olan.
Yüce türk.
bu zihniyetle devam edersek yıllar geçtikçe daha çok aranacak lider.
ulu önder, türkiye cumhuriyetinin kurucusu, anafartalar kahramanı, gazi, başöğretmen, başbuğ mustafa kemal atatürk.
fazla söze gerek yok "adam gibi adam".