bugün

ankara kulislerinden eksik olmayan radikal yazarı, radikal'in ankara temsilcisi. öğrencilik yıllarında, gazeteciliğe yeni başladığı zamanlarda 'ayaklarımız bu topraklara basmalı' triplerinde bir solcu iken şimdi ise amerika ve ab estetisyeni olarak karşımızdadır.
radikal gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan gazeteci. odtü mezunudur.
abdullah gül için tarafsız bölge adlı programda ''köşk onu değiştirir'' diyen , aynı zamanda asam da sürekli görülen muhteremdir.
radikal gazetesi yazarı, ilginç tespitleriyle kendini okutan bilgili bir adam.
okul yillarinda hizli bir devrimci yol taraftari oldugu bilinen, simdilerde abd, ve ab yollarinda... allah yolunu acik etsin.
washington'u vaşington şeklinde yazarak beni ne kadar sevdiğini gösteren radikal yazarı.
bıyık bırakıp çocuksu imajının içine etmiştir.
ekrana sürekli gri renkli ceketle çıkan kişi. yaz kış demeden gri renkte ısrar ediyor. hani yazın açık, kışın koyu renkleri kullanıyordur diyecem ama kışın da aynı. hatta bazen hep aynı ceketle çıkıyor. ne zaman ekranda görsem kendisini, ne dediğine bakmadan önce ne giydiğine bakıyorum. ve aynı rengi (veya aynı ceketi) görünce ister istemez hafiften bir tebessüm ediyorum. konu ne kadar ciddi olursa olsun, bütün dikkatimi de dağıtıyor bu.

bir keresinde cnn türk'te, galiba sunucu kendisiydi, yine konuşuyorlardı. o ve üç konuğu vardı. derken sıra reklama geldi. murat yetkin reklama gireceklerini söyledi ve dedi ki: " yahu dördümüzde aynı renk (tabii ki gri) giyinmişiz, reklam arasında değiştirsek mi ? arabada var mı ceketiniz falan ?" dedi ve konuklar utanmakla karışık bir gülmeyle karşılık verdiler. seviyoruz kendisini ama gardolabından gri renkli ceket(ler)ini kaldırsın artık.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ve Bilkent Üniversite'sinde dersler veren; Ankara gazetecileri ile fingirdek muhabbetlere giren kurt gazetecidir. Facebookdaki fan sayfası tarafımdan açılmıştır.(bkz: http://www.facebook.com/profile.php?id=727373332&v=wall&story_fbid=134681903216545#!/pages/Murat-Yetkin/109238779107436?ref=ts)
kışla gazetecisidir. askerin sesi soluğudur. ergenekon sevdalısı gazetecisimsi vakanüvissttir, bütün ankara gazetecileri gibi.
bbc'de veya cnn international'da haber bülteni sunsa göz kırpmayacak, brandon routh'a (superman returns) aşırı derecede benzeyen gazetecidir.

şu ntv'de seçim ekranı programının konuğu. reklamların devamında haklı olduğumu görmeniz mümkün.
Köşesinde bir ara kullandığı fotoğrafı sebebiyle düşündüğümde aklıma yazıları ile değil de daha çok harry potter' daki snape karakterine olan benzerliği ile gelirdi. Seçimlerin ertesinde canlı yayında görünce kendisini fikrim tamamen değişti tabi.
Radikal eski Ankara temsilcisi ve köşe yazarı MURAT YETKiN, 'Ankara savcılarının istanbul savcılarına dava açma ihtimalini' BiLMiŞTi. Şimdi de diyor ki: BAKIN GÖRÜN, HÜKÜMET ÖZEL SEKTÖRE ÖYLE BiR SALDIRACAK Ki, YER YERiNDEN OYNAYACAK... Bakalım olacak mı?
http://www.odatv.com/n.ph...zel-sektor-var-0305141200
Cok karakteristlik bir yuze sahip ankara temsilcisi, kose yazari. asigim,ankarada bulucam bu adami. Ekranda cikinca bile ciglik atiyorum.
bence seçim sistemine, baraja ve akp'ye dair şu dönemde en doğru tespiti yapmış adam. akp anti demokratik baraj oranını düşürmekte direndi ve bu inadı, daha doğrusu recep tayyip erdoğan'ın başkanlık sistemi hesabı tek başına iktidara mal oldu.

2002 seçimlerinde %34 ile tek başına iktidar yapan bu barajdı. şu an % 41 ile iktidar olamıyorlar aynı sebepten ötürü.
Süreci iyi yorumlayan,çözümcü, tarafsız bir gazeteci.
analiz adamı. pek öyle köşe yazısı filan okumayan beni bile yazısına odaklıyor, düşündürüyor.
görsel

http://www.gercekgundem.c...sun-sonucunda-281960h.htm
aranızda 'lan bu adam hürriyet'te yazıyordu, noldu da 11 Ocak'tan beri yazılarını göremiyoruz ve hiçbir şekilde de açıklama yapılmıyor?' diye merak eden bir kişi olabilir, o bir kişiye Oray Eğin'in yazdığını kopyalayayım:

'MURAT Yetkin’in Hürriyet’in internet sitesindeki yazıları 11 Ocak’tan beri yayımlanmıyor. Yönettiği Hürriyet Daily News’teki ingilizce yazılarına ise devam ediyor. Dün Yetkin’e bunun nedenini sordum, “Bu ara Hürriyet Daily News işlerim yoğun, başka projeler de var, onlarla meşgulüm biraz” dedi.'
Radikal'de yazdığı dönemler gayet özgün iken Radikal'in kapanması sonrası tamamen geçtiği Hürriyet'te akapeyi kızdırmadan takılmak zorunda kalan Ve haliyle de yazılarının eski özgün tadı vermediği gazeteci.
' Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz kalkışmasının bastırılması ardından “Rabbim ve milletim bizi affetsin” demişti. Bu sözleri kazıdığınızda altından Gülen’in “Ölülerinize bile oy kullandırın” dediği 2010 referandumu sonrasında, dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in “Adaleti cemaate teslim ediyoruz” uyarısına Erdoğan’ın “Kıblemiz aynı” cevabını vermesinden pişmanlığının bulunduğunu var sayabiliriz.' murat yetkin
Hükümeti sert bir dille eleştiren mason görünümlü birey. Önceden ntvye falan çıkardı bu kadar sert değildi hükümete karşı. arapası mı kesildi Nolduysa artık.
Az önce yaklaşık olarak, her şehre üniversite açılmasının asıl sebebi;"kardeşim sen ilinde memleketinde otur, farklı bir yer görme, farklı insanlarla tanışma". Şahsımca ot geldin ot git demeye çalışan gayet mantıklı bir yorum yapan gazeteci.