bugün

Çok düzgün bir adam imajı var. Ama gel gör ki bizim insanımız öylelerini sevmez.
Vitaminsiz kılışdarın ayak oyunları yüzünden siyasi kariyeri büyük darbe almıştır. Deprem döneminde elinden geldiğince o bölgenin sesi olmaya gayret etmiştir.
erdoğan'ın papisidir.
Sezarın hakkı sezara...

Keşke sağlı sollu bu ve buna benzer insanlardan 100 tane 1000 tane olsa lan!

Eski komunistim.. ama engin ardıç ı istisnasız uzun yıllardır okurum... sağ kimi şeylere ne gözle nasıl bakıyor, o gözü kaybetmemek için. Mesela adamın yaptığı en güzel tespit "deniz baykal'dan en güzel ve en fazla çok güzel sosyal güvenlik ve çalışma bakanı" olurdu.
Bakmayın... çapına bakarsan kılıçtaroğlü kabaca aynı.

Muharrem ince... bir yere koydiğunda "kabaca" nereye koyarsan koy.... bunun altından kaljabilecek, hesap verebilecek, ha ne kadar becerir ne kadar becemez o ayrı ama elinden gelenin en iyisini deneyecek bir adam".

Ha keza mera mommy... 90'lardan bugüne kadının çok deneyimi var.

Rte aynı şekilde belediye başkanlığı vs sonrası dersen deneyimi var.

(Rte yazdım diye alıp yüruyecekler olursa, almanya'da merkrl vardı, trump abd'nin daha 30 yaßında milyarde olmuş bir zekj bir fenomeni, putin dediğin adam eski kgb başkanı... bizim ki... neyse saat geç oldu.)
(O son cümlede okurken hissettiğin korku ve çekinge var ya? O da allahın bif kulu ben de, o da tc vatandaşı ben de... vatandaş olarak olarak kanun ve anayasa önünde farkımız bu kadar açiĺdığı için gidecek, gitmek zorunda).
Yerli ve milli, adam gibi adamdır. Ayrıca Ümit Özdağ ve Tanju Özcan da benim için yerli ve millidir.
Muharrem ince: Beşiktaş'tan istifa edeceğine AKP'den istifa et Bahçeli.
2018 seçimlerinde muhalif kanadın "bu sefer olacak galiba" diye büyük umutlar besleyerek oy verdiği ve seçim gecesi kimseden ses soluk çıkmayınca, kendisinin seçmenleri yarı yolda bırakıp oylara sahip çıkmadığı düşüncesindeki muhaliflerin hayalkırıklığına uğrayarak bütün başarısızlıkların faturasını kendisine kestiği "günah keçisi"dir. Babala TV olmak üzere birçok mecrada ne kadar kendisini aklamaya çalışırsa çalışsın bir kere hayalkırıklığı yaşamış kitleler kendilerine bir günah keçisi bulmuşlardır ve ince'nin CHP'den ayrılıp Memleket Partisi'ni kurması ile de onu "sarayın adamı, gizli AKP'li" yaftasını yapıştırma fırsatını yakalamışlardır. Bununla beraber Muharrem ince birçok konuşmasında hem altılı masayı hem de akp'yi sık sık eleştiri yağmuruna tutmaktadır. Oysa iktidar medyasında sadece kendisinin altılı masaya olan eleştirileri verilmekte ve birçok muhalifin zihninde kendisinin "sarayın adamı" algısının oluşması sağlanmaktadır. Hakkaniyetli her insan onun iktidara da fazlasıyla eleştirilerde bulunduğunu bilir. Aday olursa kendisine oy vermeyi düşündüğümü rahatlıkla söyleyebilirim.

Unutulmasın ki: Erdoğan kek, millet bahçesinde yuvarlanma vaadederken; ince ise Endüstri 4.0 demiş, teknoloji demiş, gençlerle birlikte gelecek inşası demiştir. Oysa seçmen kek, millet kıraathanesi ve bahçesini seçmiştir efendim, evet.
yıllar öncesinden sinirimiz devam etse de bir süredir iyi muhalefet yaptığı fikrindeyim. yine güzel söylemiş.
Oy pusulasında mührü gavura vurur gibi basmak icabeder.
Özellikle şu süreçte değerini daha iyi anladığımız gerçek siyasetçi. Bazıları hala adam kazandı lafını gündeme getiriyorlar. Eğer aradaki fark uçurum olmasaydı haklılarda ancak arada çok ciddi fark vardı zaten
en az kılıçdaroğlu kadar koltuk sevdalısı olan genel başkan.
Ancak 2.tura kalırsa oy vereceğim kişidir.
siyasi olarak hiçbir partiye körü körüne bağlanmam. benim seçtiklerimin kendi refahını değil, benim refahımı düşünmelerini isterim. körü körüne bir partiye bağlanmak aptallık değil de nedir? ancak muharrem ince'ye gelince.. o malum seçim gecesi ona o kadar kızdım ki bu öfkemi size anlatamam. ancak çıkıp isim isim şu kişilerle birlikteyiz, chp'nin sistemi çökmüş, sandıklardan haber alamıyorum falan diye açıklama yapınca ve ismini verdikleri o partililer de bunu hiç yalanlamayınca ince'ye hak vermeye başlamıştım.
senin kadar kafamı karıştıran başka kimseyi görmedim muharrem ince. olmasaydı sonumuz böyle.
seçimde yenilgiyi kabul edip köşesine çekilmeseydi, kaybetse de sivri çıkışlar yapmasaydı, kılıçdaroğluna: "istifa et, ben genel başkan olayım" filan demeseydi, şimdi tekrar aday gösterilebilirdi. egosuna yenilmiştir maalesef.
Devlet bahçeli Beşiktaş'tan değil akp'den istifa etmeliydi demiştir.
ince- Erdoğan yarıştığında bu güzel milletimiz ince’yi seçseydi deprem tehlikesinin farkında olan birini seçmiş olacaktı.

Belki koca koca şehirleri yıkıp baştan yapamazdı evet ama eminiz ki bir çok önlem alınmış olacaktı ve deprem sonrası için daha hazırlıklı olunacaktı.

Her halükarda kendi kaderini kendin tayin ediyorsun işte…
nasıl gitti bi anda hayatımızdan.
Bitti diyorum, neden anlamıyorsun?
Ben kendisi için slogan düşündüm.
''iNCE iNCE MUHARREMCE''
koltuk hırsı bitmeyen bi kaybeden.

erdoğan öldükten sonra akp'nin başına geçmek için saçlı süleymanla kapışır bu mıarrem.

sonuçta seçimden sonra akp bi anda yok olmayacak. %8-10 oy bandında kalacaktır.

Mıarrem'in %0,0002'lik perinçekçi partisinden iyidir.
Severim ama boşuna oy bölüyor.
Kazanamasa bile oy vereceğim adaydır en azından içime sinen adama oy vermiş olurum dincilerin olduğu masaya oy vermemiş olurum.

Akşenerin, davutoğlunun, babacanın, karamollaoğlunun olduğu masaya oy vermek istemeyenler için bilimden akıldan bahseden tek alternatif bu adam.
--spoiler--
koltuk hırsı bitmeyen bi kaybeden.
--spoiler--

Şaka mısın?

Bu bir kaybeden, ya kılıçdaroğlu, koltuk hırsı bitmeyen kaç kaybeden?
Oyları bölüyor diyen süper zekalar oylarınız bölünmesin istiyorsanız gidip ince'ye oy verin çünkü bu seçimi fetöcüleri ve hdpkklıları kucaklayanlar kazanamaz. Ha derdiniz pastadan pay almaksa başka.
Mansur bey'in veya ekrem bey'in aday olmaması durumunda şu an tüm kararsızlar ve muhalefet seçmeni için en uygun aday muharrem bey'dir.

En azından bu ülkede şu an en gerçekçi ve harbi siyaset yapan tek lider.

Umarım allah yolunu açık eder.