bugün

beyni yıkanmış, esir olmaya çoktan razı olmuş libya halkının nasıl göz yumdugunu anlayamadıgım durumdur.

kaddafi ile geçirdiğiniz yılları mumla aratırlar size.
arapların çirkinliğini bir kere daha gözler önüne seren olaydır. iyi ki islam ile tanışmışlar. gavur ya da ataist olsalardı daha ne kadar pislik olabilirlerdi bilemiyorum. ülkemizde kaldıkları otel odaları 2-3 gün havalandırılıyormuş, öyle pis kokuyor bu insanlar. hem içten, hem dıştan pislikler. bir kere daha tiksindim. müslüman diye bunları gören dünya islam a nasıl inanacak, ısınacak bilemiyorum. islam dan korkan, islamı beğenmeyen insanların vebalidir bu araplar. tek kusurları islam düşmanlığı yapmak olan avrupa müslüman olsa bunlara cennetin en alt katında anca yer bulunur, o da müslüman oldukları için.
libyalıların ileride çok arayacakları kaddafi'ye yaptığı ayıptır. kapitalist, kendinden başkasını düşünmeyen ülkeler libya'nın içine ettikleri zaman çok arayacaklardır. bugüne kadar bütün afrika ve asya ülkeleri ingiliz ve fransızların baskısı altında yaşadı ve sonunda onlardan kurtuldular ama her ne hikmetse şimdi, tekrar onların egemenliğine girme isteği oluştu birden.
http://www.youtube.com/watch?v=g07otrwI4j4
çok şaşırdığım bir durum oldu gördüğümde.nolursa olsun 41 yıldır yönettiği halk tarafından bu şekilde katledilmesi gerekir miydi*
bir zamanlar saddama yapılanlara benzeyen olay, ama gelin görün ki şimdi ırak pekte hoşnut değil olanlardan.
iğrençliktir. bundan başka tanımı da yoktur.
nankör bir milletin yaptığı harekettir.
içimi acıtan bir durum, hain halkınında bu görüntülere sevinmesi dahada acı bir durum.
bu günleri arayacak halkın eylemidir.
abd ve ab nin kucağına oturmak niye bu kadar haz veriyor bu toplumlara ilginç.
salak mal katliamcı diktatör ama,
insan.
yapılmaması gereken harekettir.neresinden tutarsan tut elinde kalır.yazık olmuş.
yönetimdeyken çok efelenmemek gerekir, sonu benzemesin.
adiliktir. aşşağılık bir iğrençliktir.

tamam beğenmeyebilirsin, sevmeyebilirsin belki zamanında o da senin canını yaktı.

adamı yakalamışsın belki saatlerce günlerce işkence ettin.

ama o kadarı da fazla lan.

zamanında saddamın heykeli yıkılınca o beton yığınından terlikle hıncını alanlar amerikan askerlerinin tecavüzüne uğradılar.

bakalım zaman neyi gösterecek.

not : libya nın ekonomik durumunun birçok dünya ülkesinden iyi olduğu da biliniyordu. hayrett...

ha bu arada hiçbir iktidar ebedi değilmiş lan.
her diktatörün öngöremediği sonudur.
ulus olamamış aşiretlerin arasındaki, çıkar savaşının sonucudur. kaddafi'ye diktatör diyenler de aynı kumaştandır. libya'lı muhalifler, emperyalizmin iğrenç ve çıkarcı piyonlsrı çapulculardır ve dertleri demokrasi değil, libya'nın zenginliklerini emperyallerle birlite yağmalamaktır. kaddafi katledilmiştir. bağımsızlıkçı, ülkesini kalkındıran ve libyalılara refah sağlayan bir lider olan kaddafi bu sonu hak etmemişti.
insanlığın kaybedildiğinin kanıtıdır.
amerikalılar ıraka girdiklerinde de ahalinin eline amerikan bayrağı tutuşturup klip çekmişti. sözde özgürlük gelecekti. sonra saddam yakalndı, asıldı. ıraka özgürlük geldi mi? hayır. her gün bombalar patlıyor, iç savaş çıktı. şimdi aynı senaryo libya da sergileniyor. bugün kaddafinin cesedini yerlerde sürükleyenlerin sonu da aynen öyle olacaktır. pisi pisine tuzağa gelen bu zavallı cahillere acıyorum.
Arap olmaları bu durumu izah etmek için yeterli değildir. Anlamıyorum bu Araplar bazılarına ne yaptı da bu kadar acıtıyor acaba? Kendi halkına ateş eden bir yönetici, halkına fare diyen bir yöneticinin ölüsüne de dirisine de her şey yapılır. Apo denen herife bunlar yapılsa yazık mı denecek yani?
hiç bir insan evladının hak etmediği bir muameledir.
insanlıktan sapmanın ne boyutlara ulaşabileceğini gösteren durum. şaşırdım mı hayır, zira oradaki insanların yöntemidir bu. bundan öteye geçemez beyinleri.
arap olmaları bu durumu gayet güzel şekilde izah eder. her an her şeyi yapabilirler, halen kabile olmaktan öteye gidememiş bir toplumdan bahsediyoruz, avrupa kucağa alınca bu bedevileri o zaman görücem bu talukatını siktiklerimini. daha yolun başındalar, götlerine girecek şeyleri hayal bile edemezler.
siki tutmaya yakın salak libyalıların hareketidir. yeni ırak hayırlı olsun.
(bkz: kadhafi est mort)
"her şeyden önce insan canı değerlidir, dünyanın en vicdansız ve zalim insanı olsa bile bir insan ölüsü saygıyı hakeder." denilesi insanlık adına üzücü bir durumdur.