bugün

"Bugün sahip oldukların için teşekkür et ve yarın sahip olacakların için savaşmaya başla." - William Shakespeare

"Yüksek bir tepeye tırmandığında daha tırmanacak çok tepe olduğunu göreceksin." - Nelson Mandela

bla bla bla.
Özelikle yazmak için gereklidir.
2022 bile gidebilirken geçmişin geri dönmeyeceğini düşünüp bunu kafada çok takıntı haline getirmeyerek olur ama hala bir şeyler eksiktir.
Fanteziler gerçekdışı olmak zorundadır. Çünkü istediğiniz şeyi elde ettiğiniz anda, artık onu istememeye başlarsınız. isteğin devam edebilmesi için, objesinin sürekli olarak eksik olması gerekir. istediğiniz o şey değil, onun fantezisidir. istek çılgınca fantezileri destekler…
Başarı tetikleyicisidir.
Pazartesi başlıyorum, bak bu sefer başlayacağım. Başlayamamıştı!
birer (bkz: ben fero) şarkısı.
tel başarılı işi budur desek yeridir vesselam.
hayatıyla ilgili insan bazen kendi kendine sorar, hayalleriyle hayatıyla yaşanmışlıklar yaşanmamışlıklarla " her şey bitti mi artık" diye. motivasyon da burada ortaya çıkar aslında. hayır bitmedi diye bir hissiyat düşünceniz geliyorsa ne mutlu size.
motivasyon arttırmak için takipte kalın
https://www.instagram.com/taze.beyinler/
hayatta ki en sevdiğim bürünme durumu. hayatınızın bir döneminde motivasyon da kullandığınız müzikleri, hayatınızın sonuna kadar unutmazsınız.
Yok yok yok. *Sinirli ünlem* Kalkıp çalışmam gerek bir ton iş var ama ben ağzımı ayırmış sözlükte pinekliyorum. Sinirden kafamı duvarlara vuracağım. Ama yok, zerre istek yok içimde.
Erdem Genç'in albümünün ismidir.

https://www.youtube.com/watch?v=Kh0AQycsFVc
Zor sağlanan şeydir.
10 saniye falan süren şey.
içsel ve dışsal faktörlerden kaynaklanır. iç faktörlerin etkisi diğerine göre kat kat fazladır.
motivasyon bir yetenek işidir. sonradan kazanılması biraz zordur. kırılgan, çekingen, duygusal insanlar çok fazla güçlük çekerler motivasyon konusunda. kısacası motivasyon, doğrudan "moral yetiye" bağlıdır. f.nietzche bunu eserlerine düzenli bir dille serpirmiştir.
ionna kuçuradi'nin konuyla ilgili makalelerini takip edebilirsiniz.
kişisel gelişim kitabı okumanız size hiç bir fayda sağlamaz. ferrarisisini satan bilge ile bitti o sektör. aslolan veciz dizeleri ve kudreti yine sosyolojide bulabilirsiniz. *
hadi baba.
efendim extrinsic motivasyon ve intrinsic motivasyon olarak iki türü vardır. bunlardan ilki, extrinsic motivasyon, dışarıdan sizi motive eden şeylerken; intrinsic motivasyon içten gelir ve kendi kendinizi motive etmenizdir. iç motivasyonu yüksek insan mutlu insandır.

pazartesi sendromu yaşayan, partnerinden ulu orta yakınan, her şeyden şikayet eden o insanlar iç motivasyonu düşük ve buna değmediğini düşünen insanlar.. üzücü.
herkes için, her başarılı işin arkasında bu duygu durumu azlık gösterebilir, ama bu durum ile başarılan işin tadı da bir başka olur. motivasyon olmadan başarılan bir iş yok değildir ama azdır. başaramayanlar da er ya da geç anlarlar artık tek gerekli şeyin motivasyon olduğunu. bir de şöyle bir şey var; motivasyonunuzu ortaya çıkaran biri, bir takım kişiler bile olsa, herhangi bir işi başardığınızda o var olan motivasyonu siz sahipleniyorsunuz zaten. ver gazı ver gazı olayı da değil. mantık içerisinde var olan motivasyondan söz etmek istedim.
Elde ettiğiniz başarılarla yakından alakalı, onlarla bir sirkülasyon içerisinde ilerleyen duygu, düşünce durumu.
Önceki başarılarınız, motivasyonunuzun artmasını tetikler. Motivasyonunuz ise bundan sonraki başarılarınızın artmasını.
her başarının altında saklıdır.
su siralar yerler de olan durumdur. cidden motivasyona ihtiyacim var ve icimden bir sey yapmak gelmiyor.

edit: her turlu motivasyon arttirici konusma kabul edilir.
(bkz: montolivo)
Yapabilme enerjisi.
şuan ihtiyacımın olduğu şey.

gece gece triplere girdim gelecek kaygısı,güvensizlik,ne olacağım, ne yapacağım modundayım?

aşk acısı değil keşke en büyük sorunum aşk acısı olsaydı.