bugün

morpheus diye okurdum.
Morhipo, Boyner Holding tarafından kurulan e-ticaret markasıdır. Morhipo, bir giyim mağazası olmasının dışında ev eşyaları ve kozmetik ürünleri de satmaktadır.
e çanta daha pahalı değil mi olm? kazuhlamışsın adamları işte.
Uzak durun uzak duruuuuun! Asla alışveriş yapmayın. Sweatshirt satın aldım bana kadın çantası yolladılar yanlış ürün yolladılar bana. Aldığom Ürün boyner deposundan gönderilmesine bana yanlış ürün yolladıkları yetmezmii gibi bir de ba bana utanmadan bunu kargoya götürün öyle iade alalım diyorlar.

Uzak durun asla alışveriş yapmayın yanlış ürün yolluyorlar!
S beden bi tişört aldım gelen tişört s beden ama boyutu XL dı. Ben de anneme verdim bir daha uzerime tutmadigim kıyafetin alışverişini yapmam pantolon filan aldığınızı düşünün tam kabus.
elinde olmayan ürünü satıp 16 gündür de paramı iade etmemiş olan e-ticaret sitesi.
morhipo'dan elektronik alet almayı düşünen insanlara uyarı mahiyetinde olsun, başınıza gelebilecekleri bilin.

https://twitter.com/Gokse...tatus/1099719625808535553

08.02.2019 tarihinde morhipo'dan 2.400 liralık bir elektronik alışveriş yaptım.
sonrasında aradan on gün geçmesine rağmen sipariş durumu hala hazırlanıyor olarak gözüktüğü için de müşteri hizmetlerini aradım.
ürünün henüz depolarına gelmediğini ürün geldikten sonra göndereceklerini söyleyip beni 2 gün daha beklettiler.
bu arada ürünü teslim etmeyi taahüt ettikleri süre falan geçti tabii.
tekrar aradım ürününüz depomuza gelmedi en kısa sürede işlemleri gerçekleştireceğiz vs diyip tekrar sıyrıldılar işin içinden.

ben de nasılsa morhipo lan ne olacak boyner'in sitesi, ne idüğü belirsiz kardeşler elektronikten alışveriş yapmadım ki bir aksilik olmuştur gönderirler falan diyorum kendi kendime.
ama kazın ayağı öyle değilmiş meğer, ben tam olarak kardeşler elektronikten alışveriş yapıyormuşum. bunlar bildiğin ürünleri alıp depolarına koymadan rastgele satıyorlarmış.
sen parayı ödeyip siparişi verdikten sonra da bu ne idüğü belirsiz 3. firmalar biz ürünü o paraya satmıyoruz diyince; senin beklediğin zamana, bu zaman zarfında alıkoyup işlettikleri parana, ve bu zaman içinde yaşayacağın maduriyete de bakmadan
siparişinizi iptal ediyoruz diyorlarmış morhipo efendiler.
bunu yaptıkları gibi 16 gündür de hala paramı da iade etmiş değiller.

böyle olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için morhipo'dan alışveriş yapmamanızı öneririm.

bilgilendirme olarak, olur da benzer sorunlarla karşılaşırsanız ne yapabilirsiniz peki:

bir ürünü satın aldığınızda ilgili firma taahüt ettiği sürede teslim edemezse ürün ayıplı mal durumuna düşer.
bunun için de 6502 sayılı kanunun 11. maddesinde belirtilmiş tüketicinin karar vereceği seçenekler vardır. ve buna siz karar verirsiniz. firmalar değil.

hangi hakkınızı kullanmak isterseniz hemen tüketici hakem heyetlerine e-devletten başvuru yapın. ihtar çekilince mum gibi hizaya gelirler. hangi hakkınızı kullanmak isterseniz kullanırsınız.

ayrıca mutlaka başınızdan geçen bu tarz şeyleri sosyal medyaya aktarın.
günümüzde en değerli reklam birinci ağızdan tecrübeler yani kullanıcı yorumlarıdır.
normalde bu tarz sorunlarla sizi mağdur edecek firmalar, yaptıkları ayıp internete düşer düşmez tutuşur yasa gereği zaten yapmakla yükümlü oldukları şeyleri ticari kaygılarla derhal yaparlar.

erinmeyin, tüketici olarak haklarınızı savunun. böyle böyle hizaya girecekler.
Beni iliklerime kadar sömürmüş sitedir. Yüzde 90 + sepette yüzde 20 yazıyorlar mecbur alıyoruz biz de. Evet
2018 yılında sipariş sayısını yüzde 22, üye sayısını ise yüzde 26 artırmış e-ticaret sitesi.
8,5 milyon kullanıcı sayısına ulaşan sitenin cirosu ise yüzde 40 arttı.
bir adet ürün sipariş ettim ancak ürünü tıkla gel yapmam rağmen mağazadan almadım operasyon merkezine geri giddiyor diye msj atmışlar. parasını geri yatırırlar mı hesabıma merak ediyorum. yatırmazlarsa hiç şaşırmam.
Artık yeter bir şey almayacağım derken insana bir sürü şey aldıran alışveriş sitesi.

Ev arkadaşım ile beni kargocular tanıyor artık, halini hatrını soruyorum insanların.

Yatmadan bir bakayım dedim uyku tutmadı diye, iki sweat, bir triko, bir tane de kazak aldım.
Daha alacaktım çok beğendiğim 2-3 parça kaldı fakat ekonomik olarak kendimi buna hazır hissetmedim henüz. Haftaya olan kampanyada kalır ise alacağım o ürünleri de.
Beymen de indirimde, 2 çanta çok beğendim ama arkadaşım ile şehir dışına gezmeye gideceğim için alamadım onları.

Bu hastalık gibi, sigara gibi bir şey.
Eğer bulaşmadıysanız boşverin, hiç bakmayın.
insanı müsrif ediyor.
Asla parfum alınmaması gerekilen site.
Aynı parfumu bi kaç yıl önce havalimanindan aldım buram buram kokuyodu 1 fis siksam ertesi günü hala kokuyodu burdan aldım yarım saat sonra koku uçup gidiyor su gibi bişeydi.
yüzde 10 hediye ceki tanimladiktan sonra alisverisini tamamlarsiniz cekinizi tanımlarsiniz tam odeme ekrani gelir hata alirsiniz. neymis daha once kullanmismisiz. olm nasil kullandım? alisveris yapmadim ki? cek uctu gitti. reklam icin hediye çek olayini zamaninda ovduk bu firmanin. maalesef gotleri kalkti. batmasini temenni ediyorum.
Parfümleri orjinal mi acaba?
şimdiye kadar aldığım tüm ürünleri, taahhüt ettikleri teslimat tarihinden önce teslim etmeyi başarmış alışveriş sitesi.

bu ülkede halen bir şeylere şaşırabiliyor olmak garip.
An itibariyle verdiğim siparişin 2 mart ta elime ulaşacağını haber veren site.

Oha lan Çin'den sipariş versem daha erken elime ulaşırdı herhalde...
2 gün önce columbia spor ayakkabıyı 150 tl ye aldığım site .
Gelmedi henüz ama olsundu , ucuz bulunca hemen çökmek laZım .
Ciddi alışveriş sitelerinden. ..
Daha önceleri siparişlerim 1-2 günde kargoya verilirken şu An 10 gün ü buluyor neredeyse neler oluyor merak içerisindeyim.

Sorumsuzluk mu batıyor musunuz nedir bu?

Bir alışveriş sitesi.
boyner grubuna ait olan alışveriş sitesi. diğer muadillerine göre pahalı bir sitedir. bu sitede genellikle boyner grubuna ait olan markaların ürünleri satılmaktadır.
Annem hediye çeki veriyoruz ayagina 3 kagitcilik yapip kredi kartina pe$in sati$a zorlamak nedir? Her taksit miktarında ornegin pe$in fiyati 90 ise 2 taksite 100 ise 3 taksite 120 4 taksite 145 gibi mu$teriyi sikme yoluna gidip hepsiburada.com a benzemeye ba$layan site. Kredi kartlarinin pe$in fiyatına taksit imkani bu sitede maalesef sifir.

Üstüne ustluk kargo seçeneği yok. Bizi yurtiçi kargoya mecbur bırakıyorlar. Ayıptır.
Komplo ile hassasiyet kavramının anlamına vakıf olamayan düşünme kabızı moron müşterilere de sahip alışveriş sitesi.

Isminde sürekli git alışveriş yap çağrısı mevcuttur.

Ayrıca satın almış olduğum ve çok beğenmiş olduğum montu teslim edilmesi gereken zamandan günler geçmesine rağmen teslim edemeyen. Şikayet ettikten sonra Efe/Yusuf bey tarafından arandığım ve yine Efe/Yusuf beyin bana kendisinin bizzat ilgileneceğini söylemesine müteakip günlerde siparişimi tedarik edemeyeceği belirten alışveriş sitesi.

Keşke ilgilenmeseydiniz be Efe bey.

Sus payı olarak hesabıma 10 tl hediye çeki vermişlerdi. Fakat ben o montu alırken 15 tl'lik çekimi kullanmıştım.

ayrıca fiyatlarda rahatlıkla oynadıklarına şahit olmuşluğum vardır. ( aynı ürüne farklı zaman dilimlerinde yanılmıyorsam 165 ve 215 lira olarak şahit olmuştum)

Zaten satılan markaların büyük bir kısmı Boyner'e ait markalardan oluşmaktadır. Limon Altınyıldız asymetry fabrika network Beymen divarese (bkz: daha çok vardı da aklıma gelmiyor)
Black friday'in müslümanlara yapılan bir komplo olduğunu düşünen müşterilere sahip alışveriş sitesi.
(bkz: Dış mihraklar)
müşteri memnuniyeti konusunda çok iyi durumda olan(birinci diyebiliriz) fakat müslüman bir ülkede "black friday" kampanyası yapabilen online alışveriş sitesi. efendim cuma günü sizin için "kara" olabilir lakin bizim için mübarek "ak" bir gündür. bırakın batılı pazarlama tekniklerini kendi milli pazarlama tekniklerinizi geliştirin.

(bkz: müslüman mahallesinde salyangoz satmak)
yaptığım siparişlerde genel olarak sorun yaşamadığım site.zaman zaman geciken siparişleri bir iki haftaya ulaştırıp özür de diliyorlar.
15.10.2015 tarihinde verdiğim siparişin gecikmesi üzerine iletişime geçtiğimde çok normalmiş gibi siparişinizin depomuza 04.11 tarihinde gireceğini tahmin ediyoruz şeklinde geri dönüş yapan, bu vesileyle de hayal kırıklığı yaratan online alışveriş sitesidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar