bugün

Hırsın,mücadelenin ve Fenerbahçe sevgisinin bir bedende toplanmış hali.
bugün hürriyet'e yaptığı açıklamada %99 basketbolu bırakacağını söyleyen fenerbahçeli basketbolcu.

mirsad türkcan'ı nasıl anlatabilirsin ki, adam sırf bedeniyle değil aklıyla ruhuyla oynuyo basketbolu. maç içinde takımda bi anlık düşüş oldu mu kenarda mirsad'ı görmek beni heyecanlandırırdı, oyuna girer, takımı ve taraftarı ateşler, yeniden ivme kazandırırdı. her takımın böyle oyunculara ihtiyacı var. 34 yaşında bağları koptu bitti bu adam dediler, 35inde geri döndü yüreğini ortaya koydu birçok maçı fenerbahçeye kazandırdı ve şimdi 36 yaşında emekliye ayrılacağını açıklıyor. "asla fenerbahçeden başka takımda forma giymem, bitirmemi istiyorlarsa, bitiririm." diyor, bırakmasına nasıl üzüldüğümü anlatamam.

euroleagude en fazla ribaund alan oyuncu, nbade forma giyen ilk türk oyuncu, birçok turnuvanın mvpsi ve daha neler neler..

söylediğine göre 6 numaralı forma, fenerbahçe arenaya asılacak. jübile maçı da cska moskova ya da real madrid ile olacak. kendisine de kulüpte önemli bir görev verilecek. umarım bunlar olur, özellikle mirsad fenerbahçede çalışmaya devam eder. gençler için mükemmel bir örnek.

onu, onun oyununu çok özleyeceğim, yolu açık olsun.

edit: habertürk diye okumuştum meğer hürriyete açıklama yapmış, basın toplantısını 21-22 temmuzda yapacağını da belirtmiştir.
basketbolun tuncay şanlı'sıdır. adam ruhuyla oynuyordu. özlenecek adam.
habertürk e açıklama yapmamış basın toplantısı düzenlemiştir. her fenerbahçeli gibi habertürk düşmanıdır.
Mirsad Türkcan: “G.Saray istedi ama gitmedim. Beni herkes Fenerbahçeli Mirsad olarak tanıyor. Böyle bir şey yapmaya karakterim müsait değil.”
Futbolda örneği az olanlardan.
bugün jübile maçına çıkacak olan türk basketbol tarihinin en değerli oyuncularından biridir. efsaneler asla ölmez mirsad. senin hırsın, sahadaki mücadelen şimdi bile kimsede yok. umarım yeni kariyerinde çok başarılı olursun. yolun açık olsun.
lise döneminde kendisinden fena halde hoşlanırdım. basketbolu severim ama maçlar onunla daha bir anlamlı oluyordu. hele maçta sinirlendiğinde verdiği tepkiler yok mu! sinirlenmek bir insana bu kadar mı yakışır. bugün kendisini yalnız bırakmayacağız. * *
parkelere veda edeceği maça onur konuğu olarak marcus haislip in davet edilmesi gereken kişilik. türk basketbolunun fitnecilik ve reboundlar konusunda gördüğüm en başta gelen oyuncusuydu, emekliliğini basketbol ya da tiyatro okulu açarak geçirebilir.
türkiye a milli basketbol takımı'nın sahadaki en hırslı ve takımı en iyi fişekleyen ribaund canavarı basketbolcu. bugün aktif sporculuk yaşamına son noktayı koyacak olması her ne kadar içimi biraz burksa da inanıyorum ki mirsad kendisi gibi oyuncular yetiştirmek üzere buralarda bir yerlerde olacaktır.

güle güle mirsad. her şey için teşekkürler.
tek bir takımda ya da tek bir ligde değil bir çok ligde, ulusal turnuvalarda mvp ve rebound ödülleri almış efsane.

98'de houston tarafından draft edilmişti, ama 99-00 senesinde new york ve bucks takımlarında aradığı şansı bulamadı geri döndü. ki eğer biraz şans verilseydi kendini kesinlikle kanıtlardı orada da.

ufak bir ek, euroleague'de bin rebound'a ulaşan ilk oyuncudur.
gördüğüm en yürekli sporculardandı.türk basketboluna verdiği hizmetler için kendisine bir basketbolsever olarak teşekkür ediyorum.
çoğunlukla rakip taraftarlar tarafından antipatik davranışları nedeniyle kendisinden nefret edilse de* , takımı için verdiği mücadele hırsı inkar edilemeyecek ribaund manyağı basketbolcu.
basketbolu bırakıyor olması birçok insana büyüdüğünü/yaşlandığını hatırlatıyordur tekrar. bu arada cska moskova çok sıkışık bir programı olmasına rağmen maç teklifini kabul etmiştir...
futbol da alex ne kadar efsane ise basketbol da mirsad o kadar efsanedir.
basketbolu yüreği ile oynayan güzel insan ve büyük basketbolcu.
gelmiş geçmiş en iyi türk basketbolcu. adam nba'e gitmiş ilk türk.. euroleague'in ribaund kralı (o rekor bi 50 yıl kırılmaz).. sonra euroleagu'de ve avrupanın diğer kupalarında şampiyonluklar yaşamış. gerçi bunlar olmasada takımımda memo ya da hido olacağına mirsad'ı tercih ederim. her türlü siker. parke de adamı döver, hissetmezsiniz. diğer takım taraftarları sevmez çünkü takımı için her tür pis işi yapar. hırslıdır.. laf olsun diye söylemiyorum gerçekten hırslıdır. o nedenle benim efsanem bu adamdır.
türk basketbol tarihinin en büyük oyuncularından biri. milli takımla bağlantısı çok çok haksız bir şekilde kesilmişti zamanında. kendisini ay yıldızlı forma altında en azından bir kere daha izlemek isterdim.
işini severek yapan adam gibi adamadır. ayrıca göçmendir kendileri.
gereksiz.
türk basketbolunun görüp görebileceği en deli dolu adam, şimdiden özlettirdi kendisini; maçlar başlayınca ne olur kim bilir.
(bkz: gladyatör)
perşembe yazıcaktım unutmuşum. khimki maçında saha kenarında bir öne bir arkaya giden güzel insan. ceketi çıkarıp oyuna gireceğini umdum bir anlığına.
efes pilsen'de 2000 - 2001 sezonunda antbirlik'e karşı oynadığı maçı 18 de 17 saha içi şut isabetiyle 43 sayı, 19 ribaund, 9 asist, 5 top çalma ile bitirmiş ve ulaştığı 74 verimlilik puanı ile türkiye basketbol ligi verimlilik puanı rekorunu ( effeincy rating) bir daha hiç kimseye vermemecesine kırmış hayvani basketbolcu. euroleague'de bu alanda rekorun 63 ile (bkz: tanoka beard)'a ait olduğunu söylemekte yarar var.

not: nba'deki verimlilik puanı (effeincy rating) hesaplamasıyla avrupa'daki verimlilik puanı (effeincy rating) hesaplaması aynı değil. mirsad bu istatistikle nba hesaplamasına göre 45'i bile bulamazdı.
Bir euroleague ve fenerbahçe ülker efsanesi. Sadece sahada olması bile yetiyordu çoğu zaman.
Ben iyi bi basketbol seyircisi olarak kendisini ve yürekli oyununu çok özlüyorum.
krasic'e mental koçluk yapan efsane.