bugün

türkiye de beta sürümü 6 temmuz 2011'de çıkan browser tabanlı online oyun.
mynet'te reklamını görüp neymiş ki bu diye tıkladım. kısaca online age of. mynet üyeliğiyle giriş yapılıyor ve 4 halktan(roma,çin,mısır,pers) biri seçilerek oyuna başlanıyor. seçtiğiniz halka göre yerleştiriliyorsunuz haritaya ve chat penceresinde sadece kendi ülkenizden olanların yazdıklarını görebiliyorsunuz. bir kahramanınız ve köyünüz var. sırasıyla vahşi-karanlık-feodal-kale-imparator çağlarına atlıyorsunuz. müzikler başta olmak üzere grafikler ve kurgu çok hoşuma gitti. tek sıkıldığım ve ah-u vah ettiğim yön başlarken persleri seçmek. perslerin müziği çok güzel, ney var, ama türkiye sürümü olduğu için herkes persleri seçmiş. chat penceresi dolup taşıyor, haritada genişlemek de kalabalık olduğu için oldukça zor. sıralamalarda mısırlılar en önde şuan. beta sürümü olduğu için bu köyler silinecek, bu yüzden şimdilik devam ediyorum. beta bittiğinde çin veya roma'yı seçerim herhalde.

edit : hesapların silinmesiyle ilgili facebook sayfasında anket yaptılar ve "hesaplar aynen kalsın şehirler silinmesin" seçeneği açık ara önde şuan. şoklardayım. bu şehri bırakıp yeniden başlayamam çünkü derecedeyim. perslere , daha doğrusu çocuklara ve kalabalığa, mahkum oldum!!!
2. edit: oylamaya rağmen açık betaya geçişte hesaplar sıfırlandı ve artık çinin uçsuz bucaksız bozkırlarında bir başımayım. bu kadar da yalnız kalmak istememiştim.
geçenlerde yeni sunucusuna başladığım oyun.

barutlu askerler de koymuşlar son çağa bakalım nasıl olacak...
Zamanında mynette oynadığım web tabanlı mükemmel oyundu. Çok iyi insanlar tanımıştım; Keyhüsrev, Karadul, Emily, Fatih ve diğerleri..
Bir süre oynamadım, bi gün girdiğimde server kapanmıştı, hiç bi şey kalmamış mynette..
Tanıyan, hatırlayan biri burayı okur belki, beni bulun lan. *