bugün

şu anda hüseyin çelik'in bakanligini yuruttugu, turkiye'deki butun egitim kurumlarinin * bagli oldugu bakanlik. *
(bkz: meb)
web sitesi için; http://www.meb.gov.tr
meb in ilk bakanlık koltugunda hasan ali yücel vardır
sağını solunu bilmeyen insanların, tasarımını yaptığı web sitesine sahip kurum, bakanlık.

http://www.meb.gov.tr/bel...nler/23nisan_2002/ana.htm

düzeltme: sağ tarafa gitmek için sol'a tklanıyordu, keza sol için de sağa. fixlenmiş.
saçmalıklarıyla kafayı yemek zorunda bırak bakanlıktır.
osman yüksel serdengeçti nin ünlenmesini sağlamış olan mektubun muhatabı olan bakanlıktır.
(bkz: yüksek makamın alçak vekiline)
bilimsel makalelerine,abdest suyunun alyuvar sayısını arttırıyor olmasınıda ekleyen,nasavari kurum.
turkiye'nin, gorevi en cok tartisilan bakanliklarindan belki de en onemlisidir. zira egitim sart.
(bkz: milli eğitim bakanlığı'nın onayından geçmiş ders kitapları) *
yeni mezun öğretmenleri KPSS ile hayatlarından bezdiren bir kurum
2007 merkezi yönetim bütcesi nin büyük kısmının ayrıldığı bakanlıktır. lakin ayrılan pay büyüklük olarak ne kadar yeterlidir.*
kimilerince bu hükümet döneminde "milli eğilim bakanlığı" olmuş bakanlık.
öğrenciliği okuldan soğutan kuralları koyan bakanlıktır.
bakanlıklar arasında en çok bütçe ayrılan bakanlık.
çorabında milli eğitim bakanı hüseyin çelik yazan amcanın yönettiği kurum.
(bkz: hüseyin çelik in çorapları)

ahaahahhaha.. hala gülerim aklıma geldikçe.
ilkokul fişlerindeki karakterlere * para borcu olan * bakan-lık. *
meb'in ilk vekalet * koltuğunda hasan ali yücel yoktur. cunhuriyet dönemindeki ilk milli eğitim bakanı ismail safa (Özler) Bey'dir. Eğitim alanında ilk Bakanlık, Osmanlı imparatorluğu döneminde Maarif Umumiye Nezareti adıyla 15 Mart 1857 tarihinde kurulmuştur. ilk maarif nazırı Abdurrahman Sami Paşa'dır (1857-1861 yılları arasında).
dağıttığı bedava ders kitaplarının başına, partisinin * reklamını koyan bakanlıktır. * *
bir televizyonda uzun uzun gösterilen kolejlilerin uyuşturucu partisinden sonra olaya müdahale etmeyip,
"şu an ihbar yok, gelirse gereğini yaparız"
diyerek farkını ortaya koyan kuruluşumsu..
gittikçe kokuşan ve pek yakında tarikata dönüşme ihtimali olan bir kurum..
2007 şubatında öğretmen alımı yapacak olan kurumdur.
son dönemde büyük bir değişim geçirip çağı yakalama adına büyük adımlar atan kurum, lakin daha yapacak çok şey var.
amiri, sorumlusu olduğu okulların önemli bir kısmında eğitim şu videodaki gibidir. onlar da bilir ama öğretmenine hakikatten değer verdiği(!) için bırakır eğlensin(!) personeli...
http://www.superpoligon.com/VideoAc.asp?VideoId=340
bu bakanlığın icraatlerini anlamak o kadar zor ki. benim babam ufak bir köy okulunda müdürlük yapıyor. oradan tanık olduğum bir şeyi anlatmak istedim.
geçen bir matbaaya gidip on ikişer tane atatürk resmi, istiklal marşı ve atatürk'ün gençliğe hitabesi aldık ve karşılığında 39 milyonu okulun hesabından ödedik.
neymiş efendim, bu üçünün stili değişmiş, tüm okullar bunların yenisini bastırıp almak zorundaymış. ufacık bir köy okulundan bunun için 39 ytl çıktı. bütün türkiye'ye varın siz vurun.

anlamadığım nokta ise bunların stili neden değişir? ab'ye uyum saçmalıklarından biri mi yoksa buda? lan sanki iki yılda bir demode oluyor stil.

son sözüm;
(#208735)