bugün

yenilesi insan. her şarkısı, her klibi mutlu eder mi bir insanın? bu ediyor azizim. hoplaya zıplaya laylaylom bir müzisyen. ama yenir mi? yenir tabi ama arkadaşlarınız "hooop!" diye engel olabilir. çok seveni vardır. *
Kutsal kitabın eski antlaşma bölümüne dahil olan Zeburun 15. bölümüdür.

Peygamber Mika, Yeşaya'yla aynı dönemde yaşadı. Yahuda'nın kırsal bir kentinde doğmuştu. Amos'un kuzey krallığına bildirdiği ulusal felaketin bir benzerinin aynı nedenle güney krallığı Yahuda'nın da başına geleceğinden emindi. Tanrı adaletsizlikten ötürü halkı cezalandıracaktı. Buna karşın Mika'nın peygamberliği geleceğe ilişkin açık ve net bir umut vaat ediyordu. Ki­tap Tanrı'nın yönetimindeki evrensel barışın altını çiziyor (4:1-4); yüce kralın Davut soyundan çıkacağını ve ulusa barış getireceğini bildiriyordu (5:2-5a). Ayrıca bir ayet de israil peygamberlerinin söylemek istediğini şöyle özetliyordu (6:8): "Adil davranmanızdan, sadakati sevmenizden ve alçakgönüllülükle yo­lunda yürümenizden başka Tanrınız RAB sizden ne istedi?"

Ana Hatlar
1:1-3:12 Yahuda ve israil'in yargılanması
4:1-5:15 Yenilenme ve barış
6:1-7:20 Umut ve uyarı bildirisi
an itibari ile e2 de, bir program da devasa bir şarkı söylemektedir.
iş yerinde canım sıkkın bir şekilde oturmuş elimdeki kumandayla kanal listesinin en ucuna yetişmiştim. mtv turkey kanalının üzerinden geçtim 1 sn. lik bir hızla. hemen kumandanın geri tuşuna basmıştım ani bir refleskle. söyleyen mika'ydı. bunu şarkının sonunda ekranın alt kısmından geçen ismiyle anlamıştım. ama ekranın küçük olması, şarkının ismini öğrenmeye yeterli olmadı. hemen ekrana doğru koşup yaklaşmama rağmen yetişememiştim. kanal jackson'un bir klibini çalmaya başlamıştı bile...

eve döndükten sonra internetteki uzun aramalarım sonucunda sabah mtv'deki o enfes şarkıyı bulamamıştım. günler geçmişti ama hala aramalarım bir sonuç bulamamıştı...

bu sabah tesadüfen girdiğim sanatçının offical sitesinde birden çalmaya başlamıştı o şarkı. hemen baktım ve bu sefer gözümden kaçırmadın.

Kick Ass.

evet o enfes şarkının şarkının adı Kick Ass ve sahibide mika'dı.

teşekkürler mika.
istanbulu bu gece itibariyle sallamıştır. o sahne şovunun, sahne performansının üstüne kesinlikle tanımam, tam bir efsane.

o tatlı tatlı türkçe konuşman olayım diye kendimi paralarken arkadaşlar tuttu allahtan.*
istanbul konseri "seni yerim ben!!!" diye çığlık atan genç kızlarla dolu sanatçı.
coğrafi nedenler bizi konserine ulaştıramadı ne yazık ki. umarım bir daha türkiye ye gelir. bizde şimdilik urfa'dan istanbul konserindeki videoları dört gözle netten aramaya başladık. bari videoyu bulalım.
hitman'deki imba hatun.
vakti zamanında hakkinenin mclareninin yan tarafında yazılı olan yazı.
Son bir kaç yıldır ortaya çıkan saçma şarkıcılardan sonra ilaç gibi gelmiştir kendileri.
Bütün şarkıları dinlenesidir.Ayrıca sahne performansı da çok iyi
freshtival'de mükemmel bir konser vermiş güzel insan.
nasıl enerjik, nasıl sevimli, nasıl müthiş bir insandır. keşke canlı izleme imkanım olsaydı. aah ah.
mükemmel ötesi bir sese sahip olan insandır kendisi ise pek cana yakın sevimlidir. the boy who knew too much albümüyle tekrar yürekleri kazanmıştır. life in cartoon montion albümüne göre biraz daha durgun olsa da iyidir, güzeldir. kendisini keşfetmemle birlikte son iki ayım mika dinleyerek geçiyor yedi ömrümü valla ne deyim.
blame it on the girls gibi bir muhteşemliğe imza atmış yetenekli şarkıcıdır.
bir çarpma anında parçalanıp, sürücü için tehlikeli bir durum yaratmaması amacı ile otomobil camlarının arasına konan madde.
kıvırcık saclı sesını iyi kullanabilen ingiliz sarkıcı.ayrıca kendısinde bitmek bılmeyen bır enerjı mevcuttur.
dinlemeye doyamadığım her ne olursa olsun beni neşelendirebilecek şarkılara *** sahip en tatlı ingilizdir.
bu isme sahip olanlar bir şekilde isim yapıyorlar. ibranice, allah'ın hediyesi demek mika.

ortadoğu, iskandinavya ve uzakdoğuda tercih edilen isimlerden birisidir.

(bkz: mika salo) (bkz: mika hakkinen)

ayrıca lübnan doğumlu şarkıcı da var, kick ass diye şarkısı da vardı hatta...
http://www.youtube.com/watch?v=AWiccrTB4LM

enerji küpü mübarek
(bkz: mika aaritalo)
dünya üzerindeki en eğlenceli adam olabilir.
osmanlıcada muhabbet, sevgi demektir.
ne biçimde seviyorum kendilerini..
yarı lübnanlı'ymış lan dayı, onu yeni öğrendim.

benim birinden hoşlanmamın onun cinsiyetiyle ilgisi yoktur, ben onun kişiliğinden hoşlanırım gibisinden bi açıklaması vardı. helal müdür ne diyelim.
Daha çok Grace Kelly, Rain ve Love Today şarkılarıyla tanıdığımız ingiliz sanatçıdır. Bugün itibariyle gay olduğunu itiraf etmiştir. **
http://perezhilton.com/20...nute-british#.UCCgD03N-rt
http://www.huffingtonpost...es-out-gay_n_1746965.html