bugün

Adamda zaten para yok. O telefonu alacak ama. Gerekirse 1 ay kuru ekmeğe talim edecek ama o son modeli alacak.
bu kişilerin zevk meselesidir. buradan krizin olmadığı anlamı çıkmaz.
aynı tipleri bir ara kurulan şu ucuz sebze meyvelere saldırırken de görebilirsin. halk pazarı mıydı neydi adı vardı ya belediyelerin dağıtım noktaları. aç her yerde aç. bunların 4 de 3 ü bankadan kredi falan çekmişlerdir. gene 4 de 3 ü alır almaz satarlar zaten 6500-7000 liralara.
Asıl bu görüntü tam olarak krizin ispatıdır.

Toplamda yapılan indirim 1000 lira. Ülkede Refah seviyesi yüksek olsa kimse kendini 1000 lira için şu şekle sokmaz.
o yağmalayanların çoğu tezgahta tablada telefon vs satan tipler.

yağmalayacak tabi.
VAY amk. kepenki kırdılar ya la.
Bu şey değilmi ya game of thrones çetinocak savaşı.
Azgın azınlık... toplumun 0,1'ni oluşturan, "dünya yansa bir tutam otu yanmaz" tipler.
Yapmayın şöyle şeyler iphone ucuza geliyo ama bu izdihamı gören yetkililer bunu elektrik doğalgaz faturasına kol gibi yansıtıyo belli etmeyin paranız olduğunu azcık akıllı olun.
Bu millette gerçekten bir sıkıntı var. Nedir bu iphone'un çıkan en son modelini almak. Alma amk yaa, alma! 6 sıyla 7 siyle 8 iyle idare et. Yani en son modelini alacaksın da ne olacak. Kredi çekeceksin egolarını tatmin edeceksin. Eminim elindeki telefonun taksidini daha bitirmemiştir bunlar. Nasıl bir gösteriş ego manyağı olduk anlamıyorum ki. Adam 5 ayda bir telefon değişiyor. Yahu zorun ne birader? Ben 3 yıldır ikinci el bir lg telefon kullanıyorum. Gayette memnunum, canavar gibi çalışıyor. Önceki telefonumu da 4 yıl kullandım. Harbi toplum olarak sosyolojik intihar eşiğindeyiz.
Biraz olsun utanmak nedir bilen bir insan kendini tutamayıp şu durumlara düşse ve kendini şu açlar ve leşçillerle aynı durumda bulsa kendini onursuzlukla gurursuzlukla suçlar ve kendine duyduğu öfke nedeniyle hasta olurdu.

Bu görüntüde gördüğünüz insanlar var ya, hah onların hiçbiri ince düşünen, kafalarına bir şeyler takan, canlarını üzen, düşünceli, paylaşımcı vs insanlar değiller. Bunlar hayvan da olamazlar. Zira açlığın ve görgüsüzlüğün de böylesi yalnızca insana mahsusdur.
Mahfi Eğilmez hocanın dediği gibi "gösteriş tüketimi"

Yazı link: http://www.mahfiegilmez.c...timi-ve-zuppe-etkisi.html