bugün

4gb kadar hafızaya çıkabilen, normal sdlerin iki katı fiyatı olmasına karşın, sunduğu küçük boyutuyla ufak ufak cep telefonları ve mp3 çalarlarda tercih edilmeye başlanan teknolojinin adı.
piyasada en yükseği 32 gb lık olanıdır. her yerde satılmaz ve bulmak zordur.
(bkz: microsd)
(bkz: 64 gb micro sd hafıza kartı)
en yüksek kapasiteli olanı 64 gb dır.
(bkz: mini sd)
Laptop, taplet, telefon, gıbı teknolojık aletlerın ıcıne takılan türkçesi hafıza kartı olan küçük siyah bir cisim.
görsel
görsel
2. kez elimde patlamıs kücük hafıza kartı.
sağlam üretmeyen firmaların allah fabrikalarına atesler yollasın.!
içindekileri bilgisayara atma konusunda her seferinde stres olduğum depolama kartları. sebebi şöyle ki: micro sd kartı bilgisayarıma direk takamıyorum bunun için kart okuyucumu da her seferinde nereye koymuştum diye bir stres alır beni. her seferinde de derim ki, şöyle iyi bi yere bırakayım ki bi daha lazım olursa böyle aramayayım, ancak kim bilir aradan kaç ay geçer o iyi yeri çoktan unutmuş olurum ve her seferinde arar dururum, kart da zırtapoz bir yerden çıkar vicdansız. ne zaman şu kartta ki görüntüleri bilgisayara atmayı düşünsem içimde istemeden bi stres gerginlik başlar. Allahtan akıllı telefonların bilgisayar bağlantısı kolay kuruluyor artık.
uhs ile birlikte neredeyse standart ssd seviyesinde performans gosterebilen kartlardır artik.
gelecek hafta a101 e 7.95 tl ye 8 gb, 16,95 tl ye 16 gb kapasiteli olanları gelecektir.
gelecek hafta a101 e 7.95 tl ye 8 gb, 16,95 tl ye 16 gb kapasiteli olanları gelecektir.
(bkz: 512 gb microsd hafıza kartı)
Micro "secure digital" card 'ın kısaltmasıdır.

Küçük Güvenli sayısal hafıza kartı demektir.

Günümüz teknolojisi ile teorik olarak 2TB kapasiteye erişebilmektedir.
ucuz satılanların okuma ve yazma hızları sürünüyor.
görsel