bugün

efsane rolling stonesun efsane solistidir.
60 lı yaşlarında olmasına karşın hala dünya turnelerinde gençliginde oldugu kadar hareketli ve saglıklı olan deli insan...
acaip hovarda olduguda söylenmektedir,bir acıklamasında birlikte oldugu kadın sayısını hatırlamadıgını söylemistir.
en iyi sahne performansına sahip olan efsane solist. rolling stones da genel anlamda iyi bir grup olmasına rağmen hiçbir zaman tam anlamıyla ilk sıraya geçememiştir. ancak, mick jagger'ın kanımca müzik tarihindeki en coşkulu ve etkileyici vokal tarzına ve sahne performansına diyecek yoktur.
babası Basil Jagger gün itibari ile zatürreden ölmüştür.
http://news.yahoo.com/s/nm/20061112/en_nm/jagger_dc

(bkz: lüzumsuz entryler)
60'ı çoktan devirmiş olmasına rağmen, sahnede 20'lik delikanlılara taş çıkartan, ilginç sese sahip, yılların efsanesi olan solist..
bir dönemin seks tanrısı olmuş efsanesi. yerini şimdilerde christian troy'lara bırakmıştır.
koca ağzını açıp bir "eeeenciieey" dese alayımızı titretecek adam.
yıllar bazımızdan götürdüklerini bazılarına veriyor demek.
(bkz: old habits die hard)
paparazzilerden ve türk medyasından habersiz bodrum da tatil yapan gönüllerin efsane ismi. * * * *
bodrum'da tatil yaptığı bilgisi ıskalandığı için koşa koşa bodrum'a gidilememiş, sokakları hatta tamamı bembeyaz evleri tek tek kollanamamış efsane. of of!
rolling stones 'un yaşlanmak bilmeyen solisti. rock camiasının kıdemli üstatlarından. bir tümcesi vardı aklımda yer eden: ''benim hiç bir zaman uyuşturucuyla sorunum olmadı sorun daha çok polislerleydi.'' diye. gülümsetmiştir her daim bu çapkın delikanlı.
yıllarca düşündüren let it be mi let it bleed mi sorunsalının mühim noktasındadır karakteristik vokaliyle. the beatles mı rolling stones mu? benim babam senin babanı döver hesabı. beatles demiştir çoğunluk, otoriteler. ee akademik grup beatles. kraliyet grubu. öteki tarafta daha az akademik hırçın bir grup var. rolling stones.
grubu kadar olmasa da fena sayılmayacak solo albümleri de vardır üstadın. samimi olarak şu ikili kutuplaşmanın beatles şubesi oldum çoğu zaman. lakin mick jagger da bir fenomendir, rock müzik için vardır. saygıda kusur olmaz bu açıdan. bir mick jagger daha sayamıyoruz. elde avuçta o var şimdi help me. * *
habertürk'ün haberine göre grubun gitaristi keith richardsonın anılarında penisine küçük denilmesi sebebiyle depresyona girmiş ve grubun turnesini iptal etme noktasına getirmiştir. habere göre eski sevgilisi de "tam olarak değil ama kısmen doğru"* lafıyla bu tezi bir anlamda onaylamış.

gelişmeleri merakla izliyoruz.
suratı yaşlılıktan işkembenin tersine dönmüş şarkıcı. kapıları siyaha boyayacağına suratına bir kırışıklık kremi almalı bence!
en sevdiği tatlı kadayıftır. kendisine bir çağrışım yaptığından olabilir.
"who the fuck is mick jagger" şeklinde t-shirt'lere konu olmuş insan. bu t-shirt'ü giyeni de anlamak mümkün değil. ne demeye çalışıyorsun? "ben onu iplemiyorum bile lan, öyle hayvan süper bi' insanım" falan mı, ha?
sesi güzel olan ve the rolling stones'u the rolling stones yapan adam o olmasaydı bu kadar ünlü, sevilen bir grup olur muydu ? bilmiyorum.
şimdilerde, superheavy adlı bir grup kurmuş ve bu ne hız dedirtmiş rock ikonu.
frontman derler ya işte en güzide örneklerinden.
albümün kapağını obama'nın hope isimli portresini yapan shepard fairey yapmış. evet bu adam atatürk'ün de portresini yapmıştı.
görsel
rock rap hip hop karışık bir lezzet sunuyormuş albüm. bu karışımı sevmem ama mick jagger abimizin delikanlılığına binaen hatrı var.
will.i.am'in t.h.e. * adlı şarkısına farklı bir tat katmıştır kendisi.
will.i.am'in klibinde abidik gubidik hareketler yaptığını görünce daha ne kadar kaybedebileceğini düşünmemeye karar verdiğim insanlardan çok kendi kendini ilah addeden rock yıldızı.
acayip karı-kız götürür, yanında brazzersteki kel solda sıfır kalır.
efsanedir, net.
sol frame'de görünce öldü zannettiğim efsane.
http://www.youtube.com/watch?v=vjIwmJMqrco bu şarkıda yardırmıştır kendileri...
aralık 2003'te ingiltere kraliçesi tarafından şövalye ilan edilerek sir ünvanı almış ve rolling stones karizmasını çizmiştir.

hatta keith richards da bu olay karşısında "I don't want to take the stage with someone wearing a coronet and sporting the old ermine. It's not what stones is about." açıklamasında bulunarak olayı kendince tiye almıştır.

(bkz: bir keith richards değil)