bugün

mesut yar la ilk çay ucretsiz zirvesinin ev sahibi. şahsen kendisinden geçmişimde pek haz etmesemde yavaş yavaş hararetim arttığı ve zirveyle tavana ulaştığı tv insanı, yazar, tespitçi, naklen yayın ayarmatörü. gecesi gündüzü işi olan, gözlerinin altındaki mor halkalar ve bazen çaptan düşmesi derin nefes alıp tempo tempo forte edasıyla genç nesillerle raks etmesi ve yaşına rağmen kitle yaratma isteği editoryal kadrosunun yaş ortalamasında belli efendim. bu adam ciddi bişeyler yapmaya çalışıyor ve bunun için sağlam bi altyapısı var. saygı duydum.
yıldızlı bakınızlarda imla kurallarına yada kelime yazılışlarına dikkat etmeyen yazar kişisi.. ayrıca çok sevdik kendisini.. *
*öncü depremlerle sarsıldığını büyük depremi beklediğini söyleyen ama büyük depremin uğramaması için dualar ettiğimiz kişi..
nasıl başlanır ki böyle adamlar için söze...öncelikle; ''üstad büyük adamsın'' demek isterim acizane. havan sempatik, yapmacıklıktan uzak, hoşgörü sahibi bir gazeteci olabilmek zor günümüz türkiyesinde. genç yaşına rağmen bu işe 20 yılını vermiş muazzam bir kaşardan böylesine sevecen tavırlar görmek insanı ziyadesiyle mutlu ediyormuş. ben gazeteciyim, çok okur, çok konuşur, çok bilirim edasından uzak olmanı alkışlamak istedim ama ortam müsait değildi *. belkide daha önce hiç bu kadar tanınmış bir insanla aynı oksijeni çekmedim ciğerlerime, onun verdiği toyluğa say. ısmarladığın çayların sıcaklığının yeri genzim de bir başka kalacak hep, güzel sohbetin, babacanlığın, gülümsemen ve bize gösterdiğin tüm ilgi sana ve ekibine yani size sonsuz teşekkürler. ***
(bkz: mesut bay)
karga kişisinin benim mesajımı atfettiği ve akabinde de
"abi adam koskoca mesut yar aramıyor da mesaj atıyor, cimriymiş valla" cümlesini sarfettiği kişi, fakat zirveye 150 (yüz elli) bin dolar yüklü bir bavulla gelerek karga yı tabir caizse ütmüştür.
sabah saatlerinde kalkıp izlemenin imkansız olduğu ancak yatılmayan bir gecenin devamında izleme imkanı bulunan, erken saat programı sunucusu, değerli kişilik.
uludağ sözlük sevdalısı ve özgün yorumların sahibi.
fasıl reloaded zirvesinin organizasyonunda yardımını rica ettiğimiz yazar. gerçi hala bir ses yok ama, bakalım. söz verdi, tutar bence...
okan bayulgen in programında yapılan zirvede, okan sadece uludağsözlük com. deyip geçmiştir.

(bkz: sözlük ün ışın kılıcı mesut yar) ise çaka çaka uludağ sözlük ü anlatmaktadır.

ayrıca bu birlikteliğin temelinde sadece sevgi vardır. mesut yar ı tanımak lazım biraz.
hülya avşar ın bitmek tükenmek bilmez, davetleri karşısında programına katılmıştır.* *

mail kabul eden bir programsa bir slm vermek geldi içimden.
hülya avşar mesut abi yi sıkıştırmış evet aynen sıkıştırmış. abi hani bir yabancı şarkıcı vardı. *kendine dikkat et. *
(bkz: aşk için taviz verilmeli mi), verilmemeli mi sorusunun aslında tek bir soru ve alegori içerdiğini ifade ederek, filozofik yaklaşımın göstermiştir.
şu an okan mı beyaz mı sorusuyla terlemektedir. *

edit: okan
bayan göt'ün programına katılarak şaşırtmış kişi.
Her sabah bizi YARan sempatik sunucu...
"ayar vermek" deyimini son günlerde sıklıkla kullanan haberci/sunucu/düşünce insanı/*
*
kisiligi uzerine bazi ufak tespitler yapacagim sahistir. cok az tanidigimdan yanlisiklarim icin kusuruma bakilmasin. kendime insan tahlili konusunda guvenirim nedense.
simdi efenim bu adam, diger tum medyatikler gibi havali bir tip dersem yalan olur. senin benim gibi bir insan. tek farki yaptigi is sebebiyle daha cok taninmasi. bu lafi daha evvelde etmistim. o kadar senin benim gibi ki, ilk tanismamizin ilk saniyelerinde heyecanlandi bile. sesi titredi. benim sirf bu yuzden adama kanim kaynadi. sonracima ha dedim. ulan az kisiydik bu adam ulan bu muymus sozluk deyip, ben en iyisi eksi ile arami duzgun tutayim. reklam boyle daha iyi olabilir diye dusunebilecegi ihtimalinden korktum. zira ilk izlenimim ne kadar da olumlu olsa. medya insani olmak, bazi huylar edinmenize neden olur. bunlardan biri daha cok taninma ihtiyaci. bu ihtiyac herkeste az ya da cok bulunmakla beraber harekete gecmesi icin, bazi sartlari ister. kamera karsisina gecmek bunlardan biridir. bu arada sozlukte yazmak da gene bu istegi harekete geciren etkenlerden biridir. gercek hayatta ne kadar silik olursaniz olun, sanal dunyanin actigi kapidan girdiginizde alice in harikalar diyarina hos geldiniz demektir. dikkatli olmak cok onemlidir ama. yediginiz bir sey sizi hedeflerinizin tamemen disina cikarabilir. cok meshur olmak isteyip, sozluk disinda kalan yazarlarimiz bunlara birer ornektir. ayni risk medyatiklerde de mevcut.mesela egitimli deolsaniz yanlis secimler tek sarkilik sanatci coplugunde yer bulmaniza sebebiyet verebilir.
neyse efenim hayat dersini bir yana birakirsak genelleme medyatik davranisinin disinda kalmistir bu adam. benim asil dikkatimi ceken ve kendisine agabey * dememe neden olan sey budur.
bu adam, daha once soz verdigi icin, burdur daki sempozyumdan cikip, bize ugrayip, okan bayulgenin programina gidecekti. bunu yapan kisi, ulan zikmisim zirvesini dusuncesinde olsa, kimse de bir sey diyemezdi. kisinin kendi tasarrufundadir bu. ha ama, bu kadar medyatikken ve sozlukten artik pek fazla bir sey alamayacagin belliyken, kendisini sozluk uyesi goren ve bizi de arkadaslari olarak benimseyen bir insan artik benim icin mesut agabeydir. *
imza: sozluk yalakasi karga
çakma metin uca.
organizasyonun beni masanın en uc köşesine oturtup oraya sabitlemesinden ötürü bir türlü temasa giremediğim, sırf bu nedenle açgözlü ilan edilme pahasına kendi önüne gelen tabağa musallat olur gibi davrandığım amma velakin benim bu görgüsüzce yaklaşımımı bile olgunlukla karşılayıp bana garsonları yönlendiren değerli bir türk büyüğümüzdür. ha ben karga değilimdir ki yalakalıkta çığır açayımdır; ben ancak teşekkürlerimi kendine iletebilirimdir. ha bi de kendisinin bana nick sorup cevap verdiğim an bir "haaa" deyişi ve de bu deyişine eklediği bakışı vardır ki takdire şayandır; anlatılmaz yaşanır... * * *
canlı yayında sunduğu bir programda rap'ci fuat'la başka bir elemanın tekme tokat birbirine girdiği, mesut yar'ın da o an itibariyle kameraların görüş açısından uzaklaştığı tespit edilmiştir.
iyi biridir zannımca kendisiyle yüz yüze görüşemedik henüz * ama yine de mesajlaşma yoluyla diyalog kurmuşuzdur. * ama iyi biridir herhalde bi yamuğunu görmedim ...*
kendisinden, akşam saatlerinde yayınlanan, mail kabul eden bir program, beklediğimiz sözlük dostu.
saba tümer ile iyi bir ikili oluşturan insan...sesi de güzemiş allahıma !

(bkz: baharı bekleyen kumrular gibi)
(bkz: duydum ki unutmuşsun)
(bkz: seni ben ellerin olsun diye mi sevdim)
(bkz: hatırla ey peri o mesut geceyi)
(bkz: benzemez kimse sana) * * *
emir kipi (bkz: ali top at)