bugün

Barzan kabilesinin lideri.

Yani şu adamın şelşepik giymişken çektirdikleri neyse de, takım elbiseli fotolarına bakınca hakikaten genzimi metalik acılıkta, nakşilere has bi koku dolduruyor ve miğrenim başlıyor.

Komaniz kürdlere sesleniyorum. Sakın bu adamı takip etmeyin. Baygınlık geçirirsiniz bak.
Türkiye cumhuriyeti devleti olarak kırmızı halılarla karşılanan "kuzey ırak kürdistan" lideri. "Kürdistan" bayrağını başbakanlıkta dalgalandırmıştır.

Benim merak ettiğim birşey var. Kendisine ait yayın yapan televizyon kanallarında ve haber sitelerinde türkiye nin bir kısmından bahsederken "kuzey kürdistan" diyorlar. Acaba türkiye cumhuriyeti devletini yönetenler bu konuda kendisinden bir ricada bulunmadı mı?

Yani "bak mesutcum seni ankara da ağırlıyoruz bayrağını asiyoruz sen neden böyle şeyler yapıyorsun? Yapma etme en azından belli etme" falanda demiyorlar mı? Bir rica bu kadar zor olmamalı.
ailesinin sahibi olduğu rudaw'da hava durumu yayınından bir kare.

http://rudaw.net/ContentFilesArchive/29420Image1.jpg

akp'nin kankası olduğunu söylenmiş miydi ? söylenmese de anlaşılmıştır sanıyorum...
Hala hamaset ve boş beleş edebiyatlar!

Türkiyenin yanındaymış barzani! Neden yanındaymış? Çünkü biz böyle abilikler falanlar büyük devletler falanmışız bak cenevizliler falan fıstıkmış!

Barzani pkk ile ezeli düşman zaten! Kimi kandırıyorsunuz! Çoluk çocuğu ve kendini milliyetçi zanneden cahilleri kandırırlar o laflarla. Türk devleti resmen barzani hamiligi yapıyor pkk bayrağı kaka ama peşmerge bayrağı dost ve müttefik oluyor.

Pkk-peşmerge iktidar savaşında ikisinede rest çekebilen yok. Taraf olan var. Sebebi neymiş bölgede yalnız kalmamak için!

Kendine "Türk milliyetçisi" diyen bir kısım kitle edebiyatına devam etsin. Ben hepsinin suratını göreceğim yıllar sonra.
aklımdaki birçok sorunun merkezindeki akp müttefiği zat.

mesela geçen gün pkk'nın gaziantep'te düşen israil malı hd kamera destekli rq-7 ihalarını pkk'ya kendisi mi vermiştir ? verdiyse kaç tane vermiştir ? kendisi vermemişse sevkiyat hakkında bir bilgisi var mıdır ?
görsel
görsel
bir Kürt lider. kendisi medyada tatlı gözükse de benim gözlemim cok sinsi bir şeytan olduğudur.
görsel
Barzani üzerinden Erdoğan'a laf sayanlar şu resmi açıklasın. geçmişte her hükümet bu adamla görüşmüş. bu kadar yaygara koparacak ne var.

görsel

bilmeyenler için söyleyim Barzani'yi şu anda mit koruyor. şu ansınırlarımız tehdit altında. Barzani ile ilişkilerimiz bozulursa kuzey Irak'ı tamamen kaybederiz. kuzay Irak'ta söz hakkımız olmazsa Güneydoğu'yu da kaybetmemiz kaçınılmazdır.
apo'dan bile daha tehlikelidir.
20 sene önce gel lan buraya dendiği zaman koşa koşa gelen tipti şimdi adam sayıyorlar. Evet.
türkiye cumhuriyetinin siyasal ve stratejik olarak on yıllardır engel olmak için her yolu denediği (sözde) kürt devletini kurmak için referandum kararı alan, cumhurbaşkanımızın kankası. şimdilerde araları biraz açık. baştan belliydi ki bu herifin böyle bir bok yiyeceği. neyse, kandırıldık.
pkk ve tc nin aynı fikirde olup aynı konuşmasına ve aynı hareket etmesine sebep olan kişidir.
(bkz: pkk ve tc kardeştir barzani kalleştir)
Bakın bir anımı anlatayım.

Bundan 2 hafta önce biri zonguldaklı biri ankaralı iki tane kadın doktor erbil'den cizre'ye gelmişlerdi. Cizre'den de istanbul'a geçeceklermiş. Yolda rastlaştık sabah saatlerinde. bana kahvaltı yapabileceğimiz bir yer var mı diye sordular; hatta dediler ki "böyle rahatça dolaşıyoruz falan ama bir sıkıntı olmaz değil mi" gibisinden dedim ki hani terördü olaydı onu soruyorsanız adım başı polis var zaten sıkıntı yok şehrin içinde. Sonra işte sordum siz hayırdır nereden nereye gibisinden. Erbil'de özel hastanede çalışan istanbul yolcusu doktorlarmış. Dedim ki erbil'den gelmişsiniz cizre'den çekiniyorsunuz. Yok yok dediler, barzani öyle bir koruyor ki gayet iyi durumda erbil'in içi hatta sınır boyunca pyd bekliyor Giriş çıkış kontrollü falan ballandıra ballandıra anlattılar. Allah allah dedim. Ulan bu iki insan türk olmasına rağmen kendi ülke topraklarından korkar olmuşlar bir de üstüne üstlük barzani'ye olan güvenleri tam. Üzüldüm. 6000 dolar civarı da maaş alıyorlardı. şaşırdım.

Utandım. Ve yorum yok.
başıma bir iş gelmeyecekse şayet, kendisine p...enk demek istiyorum.
Cahil cesaretine sahip kürt siyasetçi.
Sonu yakındır...
Valla şimdi burda klavye delikanlılığı yapıp egonuzu tatmin ediyorsunuz eyvallah da, adamın arkasında israil var. Siz öyle Abd'nin batının referandum karşıtı görünmesine bakmayın. Israil ne derse o olur.
görsel

Gavat hain. Diyeceklerim bu kadar. Evet.
Çok cesur ve politikada son derece başarılı büyük Kürt lideri, Kürt halkının atakürt'ü.

Bağımsızlık referandumu yüzünden Şu an sn Barzani'ye köpüren zevatlara sn Barzani'nin bir kaç ay önce Ankara'da en üst düzey pırotokol kuralları dahilinde karşılandığını belirmekte fayda görüyorum, haddinizi bilin, evet.
Abdullah öcalan'la ya da daha genel anlamı ile pkk veya uzantıları ile anlasmazlığı kürdlerin lideri benim davası esasında. Yerli ve milli Bir takım zevat şöyle düşünmüştü zamanında ama; barzani kurdistanı kuracak türkiye'nin muttefiki olacak. Mukemmel bir düşünce. burada 40 yıl kürdistan kurulmasın diye mucadele ver sonra dibindeki kurdistanla kanka ol. iste o yüzden de kimi partilerin onur konugu falan olmuştu.

Gelgelelim Suriye ve mısırda "osmanlı devletler topluluğu" hayalleri kuran çomaroglanların ıslak rüyaları barzani konusunda da bitmiş gözükuyor.

Yalnız şunu da söyleyim referandumdan cayılacağı görüşündeyim. Ufak bir medya araştırmasi yapın. Bu herif kaç kez kürdistan çıkışı yapmış görün. Adam bildiğin kabile şefi ve bu konumu kaybetmemek için sürekli kurdlerin gazını alıyor. Esaslı bir milliyetci hareket olan pkk ile anlaşmazlığı da buradan kaynaklanıyor.
görsel
Bu günlerde gelecek merak etmesin o it.
abd nin çöpe atacağı son kullanma tarihi geçmiş başka birisi sıradaki fethullah gülen olacak ve yeni bir düşman yaratacaklardır.
Barzo lafı bu heriften çıktı. AKP de Türkiye seninle gurur duyuyor diye alkışlattı.
Kürtlerin sözde hamiliğine soyunan gavat.