bugün

Uygulanan Finansal Güvenlik Stratejisi gereği, ülkemizde üretilen maden altının Merkez Bankası tarafından satın alınması, yurt dışındaki tonlarca altınımızın yurt içine getirilmesi ve rezervlerimizdeki altın miktarının artırılması adımlarının atıldığı dönem Berat Albayrak'ın bakanlık yaptığı dönemdi. (bkz: https://youtu.be/qKe_-KnH4dw)
rezervleri bir haftada 2,2 milyar dolar azalarak 122 milyar 423 milyon dolara gerilemiş.
evet merkez bankasından yılın ilk faiz kararı ile faizm9 da sabit bırakıldı (bkz:https://www.sabah.com.tr/...-karari-aciklandi-6323454
son günlerde aklıma, schindler'in listesindeki final sahnesini getirmekte.

bunun dolar versiyonu tabi.
https://www.youtube.com/w...annel=O%C4%9FuzhanEvranos

-şu mercedes satsak kaç dolar ederdi. neden satmadım ki şu mercedesi
Dolar falan aşırı oynak. Girip de zarar görmeyin demiş.

Koskoca merkez bankasının türk lirasını koruma hamlesine bak.
yılsonu dolar/tl beklentisini 1 usd / 9.98 tl olarak açıklamışlar.

dalga geçiyorlar heralde. bugün 12 kasım ve dolar su an 9.96 tl.
Beni koysalar daha iyi yönetirim.
bugün yapılan operasyonunda bir işe yaramadığını gösteren bir kurumdur.
" her fani bir gün buraya başkan olacaktır " deniliyor.
Cumhuriyet tarihinde ilk kez merkez bankası'na 20 ay içinde 4. Başkan atanmış oldu.

Galaksi liderimize halal olsun, Ülke harbiden uçuyor amk!
Naci Ağbal'ın görevine son verildiği ve yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu'nun atandığı kurum.
2020 yılında 34.5 milyar TL kâr yaptığını açıklamış kurum.
bünyesinde gıda piyasalarının da aralarında bulunduğu üç müdürlük kurulacak kurum
https://www.sozcu.com.tr/...uc-yeni-mudurluk-6241807/
Anonim şirketi olmasını bana açıklayabilecek biri olduğunu sanmadığım diğer bankaların tamamının bağlı olduğu ve para basma yetkisi olan anonim şirkettir başkanının ataması ülkemiz tarafından yapılıyor o tamam da başkana kim hangi bilgiye göre rezerv ayarı para basma emri ve bankalar arası koordinasyon ayarı sağlıyor bu anonim şirkette bu dönemler başkan değişikliği az olmayan döngünün 4 milyondan fazla işsiz neresinde ülke içindeki hiçkimse bilemiyor böyle bir banka.
türkiye cumhuriyeti merkez bankası'nın bu gün faiz kararı açıklaması bekleniyor.

(bkz: 24 eylül 2020 merkez bankası faiz kararı)
borçtadır, nevet.
döviz yükseldiğinde ellerindeki dövizi satarak dövizi stabil tutma gibi strateji geliştirmiş, über zeki bir kurum.

tamam abi bir şey bilmiyorsunuz bunun için sizi suçlamıyorum ama en azından youtube açın orada ekonomist hocaları izleyin. onlar bağırarak "böyle olmaz, döviz kaynaklarımız alarm veriyor" diyor.
Kendi dolarları bitti, kasasındaki elâlemin dolarlarını satarak tl'deki çakılışı yavaşlatmaya çalışıyor. Bakın, durdurma ihtimâli yok. Tek dertleri yavaşlatmak.

Bu sürede hükûmet de bir yerlerden para bulmaya çalışıyor ama o da nafile. Tüm ülkeler, tüm küresel para babaları kendi ceplerinin derdine düşmüş durumdalar.

Türkiye'nin en önemli döviz kaynağı yazın gelen yabancı turist ve yaş meyve-sebze. Şu şartlarda turist yalan. Ortalama zekâya sahip hiç kimse, şu durumda, bırakın uluslararası yolculuğu; mecbur kalmadıkça evden işe bile gitmez. Yaş meyve-sebze konusu ise mevsimlik işçilere kalmış durumda. Şehirlerarası seyahât kısıtlaması varken de imkânsız. Diyelim ki kısıtlama kaldırıldı; bütün ülkeler gıda ihracını durdurmuş durumda. Biz elimizdekini satarsak kışın aç kalırız.

Demem o ki Türkiye Cumhuriyeti freni patlamış kamyon gibi moratoryuma gidiyor. abd'ye swap için yalvarmaları, imf'yle kapalı kapılar ardında yapmaya çalıştıkları anlaşma, çhc'den dilenmeleri... Hepsi nafile. Ekonominin içine öyle bir ettiler ki iki ucu değil, her yeri boklu değnek.

Bu salgın da bahaneleri oldu. işler iyi giderse şahsım'dan, böyle giderse covid-19'dan.
sistemini hiç anlamadım sanırım anlayamayacağım da, ekonomi herzaman bayar malesef.
Türkiye Büyük Millet Meclisince 11 Haziran 1930 tarihinde kabul edilerek, 1715 sayılı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kanunu ile kurulmuştur.
(bkz: avrupa merkez bankası)
hatırı sayılır mali güç birliği, sanki.
Ülkeyi üstten kontrol etmek isteyenlerin daha popüler bir yere taşımak istedikleri anonim şirkettir anonim şirkettir bir defa daha yazıyorum anonim şirkettir.
2018 yılı kârı: 56 milyar 279 milyon 555 bin 434 lira.

hayır, anlamadığım, ne alıp satıyorsun da bu kadar kâr elde ediyorsun ?

millet ekonomik krizle boğuşurken bu paranın bolluğu nereden geliyor ?
maaş dağıtan yer.
bunun kısaltması mb biliyorsunuz. ama benim nikimle ilgisi yok. soranlar oluyor da, o açıdan şey ettim.