bugün

Fakirliğin gözü kör olsun. üniversitede öğrenciyken başıma birkaç kez gelmiş olaydır.
o parayla 1 ay geçinenler var.
yazık günah diyerek çirkeflik yaparak kalkılırsa oradakiler imana gelebilir.
mağazaya girip fiyatlara bakıp bişey almadan çıkmak kadar doğaldır.
- ne alırsınız efendim ?

+ doydum ben sen bana bi soda getir...
En azından bir çay içilebilirdi efendim.
eğer atakulenin tepesindeki döner restoranta ilk gidşinizse yapabilirsiniz bunu ve haklısınızdır çay 5 lira hahve 15 lira falandı heralde.
"sikerim böyle işi nerede yaşıyorsunuz piçler" diye bağırılabiliniyorsa örnek bir davranıştır. *
hep isteyip hiç yapamadım... gidip menüdeki en ucuz yemeği seçtim... buna rağmen kol gibi hesap gelince fiyatları görünce kalkıp gitmediğime her seferinde pişman oldum... bir su yedi lira olur mu arkadaş?
yarım litreyi suyu 5 liraya satan mekanlarda yapılması en mantıklı hareketlerden birisi.
(bkz: burası beni bastı)
en pahalı şeyi söyleyip sonra masadan kaçarcasına kalkmak istenen durum.
--spoiler--
Burasının tostu çok güzel oluyor.

--spoiler--

(bkz: Mutfak ne tarafta)
" pardon ya niyetli olduğumu unutmuşum " deyip ordan apar topar kaçmak en mantıklısıdır.
masadan kaldıracak kadar fiyat koyan yerlere müstehaktır.
öpücük verilmeyeceğine göre kalkmak gayet normal.
götüne güvenmiyosan oturmuycaksın derler adama ,usul bilmek gerekli .doğru davranış olduğuna inanmıyorum.
en acısı yanınızda kız olduğu andır. menüye göz gezdirirsiniz. canım buradaki yemekler çok ağır ya, gece saat sekizde meksika yemeği yemek nereden aklımıza geldi diyerek burger king yolunu tutarsınız.(halbuki gece 12 de mantı yemişliğiniz vardır) dört işlemden nefret eden bir yapınız olsa da birkaç saniyede tüm yenilen yemekler ve içecekler hadi üzerine de tatlıyı eklediğinizde minimum 250 tl verileceğini görmek üzer her insanı. param olsa bile vermem. cimri miyim neyim lan.
daha kötüsü için;
menüyü isteyip siparişi verdikten sonra fiyatları görmek ve olaylar silsilesi.
Asıl olay; menüyü görüp masadan kalkmak gereken duruma gelmeye rağmen, delikanlılık yapıp masadan kalkmamaktır.
yedikten sonra kol gibi gelen hesabı ödeyememekten daha az acıdır.
Eğer bu kişi erkek arkadaşınız ise asrın hatasıdır.
bu sultan ahmette turistik restoranda başınıza gelebilecek olaydır.malumunuz 60 dolar bir adana kebap a vermek istemeye bilirsiniz. yada verin yapabilecek fala birşey yok.
özgüven isteyen eylemdir, genelde yapmamak için saçma sapan şeyler ısmarlanır.
Argoda "tüyme"nin karşılığı olan durum. Bence ortada ayıplanacak bir durum yoktur. Herkes mekana göre fiyat tahmini yapmak zorunda değildir, ki bazen ters köşe bile olunabiliyor.