bugün

malum kitlenin seve seve bitiremediği Adnan Menderes'in evli sevgilisi Suzan Sözen'in itirafıdır...

https://t24.com.tr/haber/...im-kocami-kurtardim,31953
adnan menderes'i övmelerinin sebebi, islamcı kitlenin kendine benzeyeni sevmesinden kaynaklanıyor. vatan hainleri vatan hainini seviyor işte.

bu ülkede çoğu kimse kıçını bir yere dayayarak kurtarma peşinde zaten. boşuna mı torpil vakaları bitmiyor? türkiye hep aynıydı, asla değişmedi. değişmeyecek de. zihniyeti pis çünkü.
Rahmetli zevkli adammış.
(bkz: Türkiyenin en güzel kadınlarını sikip atmak)
Siyasetçiler Orospu gibidirler diye boşuna dememiştim zamanında.
Menderes hem gerçek anlamda.
Hemde mecaz anlamda Tam bir orospu.
kerameti kendinden menkul darbecilerin iddiaları biz menderesçiler için dikkate değer değildir.
Adnan Menderes bunu yapmıştır, yapmamıştır orası mevzu değil de (Adnan Menderes hemşehrim olduğu için ister istemez bir koruma ihtiyacı hissediyorum) günümüzde mavi maklubeci vebalıların ve Köktenci islamcıların kendisini savunması-sevmesi kadar komik bir şey yok aq.

Birincisi Demokrat parti Celal Bayar tarafından kurulan Merkez Sağcı bir Kemalist partidir. Hatta Celal Bayar neredeyse Atatürk'ün kendisinden daha Atatürkçü biridir.

ikincisi Demokrat parti islam devleti istediğini belirten mebuslarını itina ile ihraç eden bir partidir. Zannedilen aksine Kemalist devrime karşı oldukları yoktur sadece devrimi CHP kadar radikal bir şekilde savunmamışlardır. Bir de Sağ Popülizm yaparak halkın istediği Arapça ezan vs. Geri getirmişlerdir.

Menderesci olduğunu iddia eden vebalılar önce bir açsın da Demokrat parti programının 12,13, 14,15,16 ve 17. Maddelerini okusun bakalım hangi ideoloji ile örtüşüyor.
mendres uçkruna düşkünmüş hehe.
Bugünkü hükümet baktı olacak gibi değil, diyenet başkanına "faiz haram değildir" diye fetva çıkarttırmıştı. Adnan menderes de vaktiyle "karılarınızı hafifçe başka erkeklerle sikiştirin" fetvası yayınlatsaydı ilerleyen dönemde bu mevzuyu başına kakan kimse olmazdı. Bütün mesele diyaneti ne kadar verimli kullanabildiğin.
Evet diyanetin kuruluş amacı politikacılara hizmet etmek değil ama bizim haşmetli siyasetçilerimiz (diğer kurumları olduğu gibi) diyaneti de eğip büküp kendi emellerine alet etmeyi beceriyorlar.
Halkın hizmetkarı halkın efendisi olursa bundan kaçış yok.