bugün

uydurdukları israil bize saldıracak saftasından sonra orta çıkan Kredi kartlarından 750 liralık savunma payı alınması olayı Caydırıcılık gücünü arttırmak içinmiş . Bu kaynak tamamen savunma sanayii fonuna gidecekmiş, tabi canm birileri onlarca arabalık konvoylarla gezerken hiç zaten kaynak gitmiyor, yada yandaş mütahitlerin vergileri silinirken hiçbir sıkınıtı yok, varsa yoksa vatandaşa yüklenin siz.

https://twitter.com/enson...tatus/1846096378776129537
şimdi biz bu numarayı bir kere ötv'de yedik, sanıyorum artık hayvan terli durumu söz konusu..

gerçekten böyle bir şeye ihtiyaç varsa,
1. kanunu, 3 yıllık olarak çıkarır, savaş ve seferberlik durumunda tekrar uzatılabilir, aksi halde kanun yürürlükten kalkar, dersin.
2. vergi artış oranını enflasyon oranı ile sınırlandırırsın.. yoksa, keyfine göre bas vergi zammını..
3. vergi sadece bu kalemlere konulabilir, kapsamı genişletilemez, dersin.

ayrıca, ortada bu kadar mülteci masrafı, vergi affı, garantili geçiş, falan filan varken; bakalım kime, nasıl izah edilecek bu vergi.. tek başına diyanet işleri diye bir olgu var ki, ohooooooo, yeme de, yanında yat.

yani mehmet şimşek bir cevap vermiş ama, yerel seçimde de mutsuz seçmenin bir cevap verme durumu olmuştu.. bence bir konuya cevap verirken halkın reaksiyonunu gösterdiği yere de dikkat etmeli... insanlar artık konuşmuyor, oy kullanıyor. seçim katılım oranları zirveye oynuyor, mesela..
Diyanet'in ve sarayın bütçesinden de kessinler, 750 değil 2000 lira verelim...

Bunlar değil miydi deprem vergisi illa depreme harcanacak diye bir şey yok diyen?
savunma payı fikrini bile savunamayanların, neyi nasıl savunacaklarını sorgulatır.
gerçekten savunma sanayisine gitse bir vatandaş olarak sesimi çıkartmam ama bütün yaşadığımız felaketlerde halk olarak para topladık. devletin kasası hep boştu.
olaya şu yandan bakmak lazım.

kredi kartı bir kazanc değil. bankanın verdiği bir borç kullanırsan ödersin, kullanmazsan ödemezsin.

vergide kural "kazanım" üzerinden tarhiyattır. yani ortada bir kazanım varsa vergi alınır.

özetle şunun savunulacak hiçbir tarafı yok.
007 Direkt isteyip devletin parası yok dememişler diye olmayan şeye vergi uyduruyorlar, Bunun adı soygun aslında ama gelde bunu %50'ye anlat.
önce israil'in suriye'den, filistin'den, lübnan'dan bize yeni postaladığı araplara harcanacak bir miktar olduğunu düşündüm ve isyan ettim.

amma dinleyince gördüm ki bu da sinsi israil'e karşı yerli ve milli savunma sanayiimizi güçlendirmeye harcanacak bir paraymış. o halde helal-ü hoş olsun. zaten cümle içinde bi kere yerli ve milli savunma sanayi lafı geçtikten sonra "ama" deme cüreti gösteren herkes sürtüktür, çürüktür.
görsel
Bu vergiden toplayacaklari tahmini para 50 milyar tl civari..

Bu ulke, 1,5-2 milyar dolara milli savunma icin muhtac kaldiysa vay bizim halimize...

O toplanacak paralarin nerelere gidecegini iyi biliyoruz...

Deli dumrul vergileri...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar