bugün

10 yaşında yahu..
Bu kadar mı gaddar oldunuz..
Diyelim ki en vahşi ideolojinin peşinden koşuyordu.
Hanginiz 10 yaşındaki hayallerinizin peşindesiniz.
Yakışıklı bir mahalle abisi,havalı bir abla..hiç mi etkilemedi ilk fikriyatınızı..
10 yaşında sövdüğünüz zaman çoğu büyük gülmedi mi 'aman ya boşver'diye..
Ne kadar azılı olabilirdiniz..
Niye hala uslanmadık.Bir toplumu külliyen orospu çocuğu ilan edebilecek vicdan eşiğine ne zaman geldik.
10 yaşında henüz poposundan bezi muhtemelen 6 yıl önce çıkmış,süt dişlerini 2-3 sene önce dökmeye başlamış,ilk ergenlik sivilcesini bile patlatmamış belki süperman in harbiden uçtuğunu sanan bir çocuk..
az sakin olun..
devletin görevi o çocuğa eğitimde fırsat eşitliğ tanıyıp var olan çevresinden uzaklaştırmak,iş vermek,aş vermek..
kafasına gaz kapsülü fırlatmak değil!!!!
10 yaşında gaz fişeği ile vurulan çocuk.

şimdi herkes polisi suçluyor. ama tüm suçu polisi yıkmamak gerek.

bu konuda biraz düşünelim. mesela siz hiç Diyarbakır ve çevresinde yer alan illerde ki eylemlere gözlerinizle gördünüz mü? kimler vardı orada? siyasi görüşlerini siktir edin. ben söyleyim efendim; 9 yaşından 45 yaşına kadar insanlar vardı orada.

10 yaşında ki çocuğun ne işi var eylemde? eylemde neden hep çocuklar önde? ya çocukları ön tarafa doğru itenler kimler? polis neden belden yukarı sıkar bu siktiğimin gazını? devlet insanları neden bilgilendirmez, neden insanların düşünmelerini istemez?

bu yazıyı okuyan herkese sesleniyorum buradan, illa ki birileriniz siyasete atılacak, devlet adamı olacak belki de ileride ülkenin en önemli adamlarından biri olacak. sizden bir kaç şey istiyorum sadece. yalan söylemeyin, halkın karşısından iş çevirmeyin hatta her zaman işinizi tam yapmaya çalışın. hangi siyasi düşünceye sahip olursanız olun önce doğa, sonra insan deyin.

ve son olarak bu ülkenin hatta bu dünyanın ağzına sıçmayın, yeter!!
çocuk.
daha 10 yaşında, kürt olduğu için ölümü hak ettiği düşünülen çocuk.
çocuk yahu daha çocuk! ne kürdü ne türkü? çocuk ne anlar ideolojiden, siyasetten, örgütten ?! o anca şeker yemekten,uçurtma uçurmaktan anlar.
dualar mehmet ile.. yakın zamanda sağlığına kavuşup yüzümüzü güldürsün.
berkin bıraktı, o bırakmasın. dayanamıyoruz artık. yeter !
hayati tehlikeyi atlattığı haberi alınmıştır ne kadar doğru bilinmez.
umarım berkin gibi gitmez aramızdan umarım bir çocuğu daha toprağa vermeyiz.
ve artık bırakın şu ölümü meşrulaştırma çabalarınızı.
yok kürttü yok aleviydi yok terörist olcaktı halay çekişinden belliydi falan.
amına kodumun gazını fişeğini de kullanmayın artık. kullanmayın!
ç-o-c-u-k .

on yaşında kardeşi olan bir abi olarak söylüyorum, sadece çocuk.
iyileşmiş çocuk, korkuttun bizi be. aramıza tekrar hoşgeldin.
sağlığı yerindeymiş çok şükür.