bugün

konuşurken ııı deyip duran, çok ilginçtir ki neresiyle izlediği bilinmeyen insanlar tarafından farkedilmemiş durum. hani bu benim için bir problem mi? -umrumda değil. kanal d'nin haber bültenini takip eden bir insan değilim.
"aslında soyadı brand olup belçika vatandaşıdır" diyollal!
mardin'i madrid ile bir tutan malın tekidir
Haberciliğin Temel Kavramları dersine bilenmeme sebep olan üstad.
dersin çıkışında arkadaşımla aramızda geçen diyalog...
-Şimdi Madritin Midyat ilçesine bağlanacağız, oradan sevgili Uğur bildirecek...
sokakta ki adamdan damda ki kediye, evde ki sohpenden kapının önünde ki
paspasa sorduk... evet Ugur nedir kuzum allah aşkına bu... bitlerin durumu ? genel kurmaydan bir açıklama gelecek mi ?
-Bu cümleyi kurmak için ders almama gerek yok benim.
-tamam abi sakin ol.
bülten yerine bülent'i açan insan.
bu akşam ki bülent'i... yani bülteni açıyoruz. hala gülüyorum.
simbad ın can bulmuş hali.
(bkz: bülent açmak)
Telegrafik sözcük evresinden gramer evresine geçmesini merakla beklediğimiz insan.
Bir gün inanıyoruz ki o da konuşabilecek.
ıııı ıııııııı evet.
bu adamın haber sunduğu günümüz türkiyesinde ben uzaya mekik bile gönderirim.

o değil de hadi alıştık 25 seneyi aşkın 32.gün serüveni ile bu adamın konuşamamasına da, kanal d haberlerinde detayları anlatan adamın ses tonuna deliriyorum arkadaş!!

sanki her haberde dünyanın sonu gelmiş öyle bir vurgulama yok.

örn: az önce ttnet arenada oyananacak gs-sivas maçı diyor. ürktüm, lan yoksa maç biter bitmez kıyamet felan mı kopacak?

özetle, kanal d haberlerin mına koyim!
" bugün yine yurtta maalesef muazzam trafik kazaları yaşandı. " , " cinnet geçiren baba müthiş bir katliama yol açtı." şeklinde cümleler kurabilen haber sunamayıcısı. birilerinin artık bu adama, olumsuz bir olaydan bahsederken muazzam, müthiş, fevkalade gibi sıfatlar kullanmaması gerketiğini söylemesi lazım.
dün son haberinde kağıtta yazılanı bulamadığı için kendi haline gülen spikerdir.
(bkz: cnn türk ü çökertmiş adam)
hani her insanın yüz yapısı bir şeyi andırır ya. bu adamın yüzünü ne zaman görsem muhabbet kuşlarına benzediğini düşünürüm, valla dikkatli bakın sizde farkedeceksiniz. hatta deniz baykalın suratınıda domatese benzetirim. hayal gücüm çokmu gelişmiş acaba. ciddiyim dikkatli bakın siz de farkedeceksiniz.
kendisini ne zaman tv'de görsem "eyvahh" diyerek kanalı değiştiriyorum.
32.gün gibi bir programı 25 yıldır devam ettiren liberal gazeteci.eeeee'lemesi ile de ünlü.
ne zaman dinlesem yaptığı hataları yüksek sesle dile getirdiğim, saçımı başımı yoldurtan zat.
saat zevki güzel olan kişilik, o değil de saatlere bir gün nazarımız değecek, canlı yayında kordonu kopacak saatlerin.
tek bir haber kuşağında normal bir insanın bir haftada kullandığı toplam "ı" harfi sayısına erişen haber spikeri.
kanal d haber bülteni sunucusu olan şahıs.
an itibariyle kravıtı kendisine oldukça renk katmıştır.
retori sanatını kullanan bi gazeteci.. bu cümledeki vahim durum retorinin manasını bilenlerce anlaşılıcaktır..

arif doğan olsam , kendisiyle söyleşi yapmaz , kaset hazırlar haberlere dağıtırdım..
an itibariyle beni verem eden adam. la bir bırak da adam konuşsun yahu.
a, e, ı, i, o, ö, u, ünlülerini ondan öğrendiğimiz, ama cümle içinde hala nerede kullanacağımızı tam kestiremediğimiz, kelime haznesi düşük olan şahıs. ü yü, hiç duymadım yalan yok.
adı birçok kişi tarafından ''memedali'' diye söylenen zatof.