bugün

kanal d ve show tv'nin iğrenç dizilerinden "yarım elma" da bir medya patronunu canlandıran ve sırf kendisini izlemek için bu iğrenç diziye katlanmama sebebiyet veren,,"kroyum ama para bende" felsefesinin kurucusu olan şahsiyettir (bkz: erdal tosun)
erdal tosun efsanesinin "gıroyum emme para bende", "seni govuyorum hemi de çift tazminatla" gibi repliklerle coşturduğu, yarım elma isimli dizinin zengin patron karakteri.
2 sene öncesinin burhan altıntop 'u.
Yonca ve Gonca kardeşlerin başına birşey gelince hastanede onların yanına gelip:
-Bacım ben hastane masraflarını ödedim.Hatta o kadar çok ödedim ki artık önümüzdeki 10 yıl burada bedava tedavi olabilirsiniz.
Repliğine sahip cömert karakter.
-Seni öyle bi kovarım ki tazminat manyağı olursun pars*.
-Seni kovmuyorum ama git tazminatını al aklın başına gelsin.
Sözlerinin sahibi.
şöyle birşey olsa gerek :*

görsel
Oyunculuğunu Erdal Tosunun son derrece eğlenceli bi şekilde gerçekleştirdiği medya patronu bir diğer tabirle medya ayısı.Kendisi parayla herşeyi satın alabileceğini düşünüp uzaya kendi adına ait olan medenisat uydusu göndereceğini iddaa eder.
Hem yoksullara yardım etmeyi seven,** hem de kapitalizmin içerisinde kendisini kaybetmiş erdal tosun'un ciddi anlamda harika bir şekilde canlandırdığı unutulmaz karakterdir. konuşma tarzı, mimikleri, her şeyi satın alma çabası yardırmıştır.*
(bkz: kültür karpuzu)
yarım elma dizisinde medya patronu kıro bir karakter. oldukça eğlenceli repliklere sahiptir:

* hehe şah mars.. yine kazandım.

* hayatım şurdan gres yağını uzatır mısın ? (güneşlenirken güneş yağı istemeye çalışıyor)

* napıyosun kızım.. bilgisayara format atıyorum efendim..kızım hiç bişeyi atmayın. koyun bi kenara lazım olur, israf en kızdığım şeydir..
erdal tosun'un eyvah necdet, postmodern spartaküs ve iri hikmet karakterlerinden sonraki bombasıydı. herif çok iyi ya.
Medya ayısı.
erdal tosun'un çok başarılı bir şekilde canlandırdığı dizi karakteri. dizinin üstünden birkaç sene geçmesine rağmen hala unutulmamıştır.
kroyum emme para bende
adam bildiğin ali ağaoğlu her yönüyle.