bugün

Mehmet, Danilo, Somer.. yemek yiyecektiniz, hak değil.
Alican’ın ahtapotu az pişmiş, biz de yedik. Şuna Cemre’yi şampiyon yapmak için bahane arıyorduk desenize.
Edit: Mutfaktan mis gibi torpil kokusu geliyor.
Acun medya çıkışlı, bir adet yarışma formatı.
işin içinde acun medya var ise tünelin ucu az çok bellidir..
Bir daha izlemeyecem cocugun hakkını yediler resmen.
40 45 dakika da hazırlanan ahtapot için az pişmiş demek için ya ahtapot yememiş ya pişirmemiş olmak gerekir.
Yapılan yemeğin zorluğu da başka konu.
Alican gönüllerde şampiyon oldun evlât.
reytingler düşünce, tüm tv8 için içine dahil oldu.
bir kurgunun daha sonuna geldik.
rizeli bir kız var gülmekten eldurdi bizi da.
Yine başlıyor kahrolası.
şu anda doğu karadenizli itici bir kadın var. geldiğinden beri şiveyle konuşurken elenme korkusu yaşayınca şivesi birden düzeldi.
ilk 2 bölüm itibariyle vay ulan ne aşçılar var dedirtecek kimse çıkmadı. Aslında profesyonel bile yok gibi bir şey.

Herhalde bu sezon amatörlerden bir şeyler çıkartmaya çalışacaklar ama pek umut veren kimse yok açıkçası.

Çocuğun biri şurda burda çalıştım, iyi bildiğim yemeği yapacağım diyip Deniz ürünlü noodle yaptı. Terminolojide motomot öyle bir yemek olmamasını geçtim wok tava kullanmadan içine ne bir soya sos, ne krema, ne bal, tatlı ekşi sos vs.. hiçbir şey koymadan karidesli makarna yaptı bildiğin. Üstüne de avuçla parmesan attı. Ahshhahshsa.

Yıkıkları topluma kazandırma programına benzemiş böyle. Böyle gidecekse çekmesinler daha iyi.
genc kadinlara ve ozellikle kapali kadinlara pozitif ayrimcilik yapildigini dusunuyorum.

bir tanesine denk geldim israrla nisanlimdan ayrildim diye vurgulayan eyelineri sakagina kadar cekmis bir kadin vardi.sanki bu bilgi yemek yaparken cok isimize yarayacak.

hii nisanlisindan ayrilmis bu cok iyi pasta yapar.

git once sarimsak dogramayi ogren.
hayatimda ilk kez bu aksam izledim. az once acun terlikleriyle elleri cebinde studyoya geldi. programin bu asamasina kadar herkesin karsisinda aslan kesilen juri acun'un karsisinda el pence divan suanda.

acun denen adamin terlikle yayina gelmesine mi yayayim, jurinin iradesinin icine ettigine mi yanayim yoksa patronunu gören iscilerin omurgasizligina mi yanayim? boyle ciddiyetsiz islere zaman ayirmak tamamiyla vakit kaybi!

ekleme: ustelik elin italyani her yarismacinin yaptığı yemegi tattiktan sonra eline saglik derken diger ikisinin sekilden sekle girmesi, sen ne ayaksin ..v.s. tarzi sorular sorarak dayilanir gibi hareket etmeleri hakkaten cok cok kotu.
Bende mi katilsam acaba.
Severek ailecek izlenen yarışma. Her şeye tü kaka diyenler Netflix e para bayılsın.
bence elemeler vakit kaybi.
bicak tava tutmayi bilmeyen insanlar var.onlar bastan elenmeli. bir iki teknik bilgi sorulup en az bir pratik yaptirip almalilar.
bir kere sure cok kisitli.
o surede ancak bir sos yapilabilir.
Soğan doğramayı bilmeyen tipler katılmış. Sonuçta bunlar belli bi elemeden gelmiyor mu nasıl geldiler? Adam Ali nazik yaptım dedi 3 dakikada etin suyu çıktı o eti yediler. 3 dakikada bırak eti döküm tavada yumurta pişmez. Şov yapacak saçmalayacak tipleri alacaklar.
survivor bitti masterchef türkiye batağına tutulduk. tv8 maceramız kısır döngü şeklinde devam etmekte hayırlı olsun.
gereksiz gerginlik olan yarışma nedense sevemiyorum.
Survivor kadar etkili olmayacak.
Jürinin herkesten formsuz olduğu program. Eyyamcı hakemler gibiler. Birtek danilo eyyama sarmadan çataçat konuşabiliyor, o bile hep değil.

Yemekler ve adaylar da genel anlamda çok kötü. Kötünün iyisini seçmeye çalıştıklarından mı bu dalgalanma, nedir anlamadım.

Daha önemlisi kafalarına göre adayların başına dikilip sürekli konuşuyorlar veya tamamen rahat bırakıyorlar.

Aşçılık yapanlar bilir, bir aşçıyı delirtmek istiyorsan acelesi varken tepesinde dikilmen yeter. Konuşman bile şart değil.

Patates salatası yaparken bile patateslerinin aynı boyutta, tutarlılıkta, belli bir insicam içinde olması gerekir.

Birine öyle, birine böyle... haksızlık bence.

Süreyi de kafalarına göre manüple ediyorlar. Biraz tel maşa bir durum var.

Her şeye rağmen mehmet usta bana göre modern türk mutfağındaki en iyi aşçıbaşı. Bazen bazı kararları gönülsüzce verdiğini düşünüyorum.

Edit: bahsi geçen alinazik hayatımda gördüğüm en kötü alinazik’ti. Tatmama bile gerek yok. Nasıl geçti anlamadım.
yarışmacıların geçmişini didik didik edip her olaydan bir duygusallık çıkarmaya devam ederlerse bu sene çok seyirci kaybedecek olan yarışma.

ulan zaten gerginiz, hepimizin derdi var. biraz eğlenmek istiyoruz, niye müge anlı seyrettiriyorsunuz her gün?
Ciddi ciddi seyredeni var demek ki bu kadar yorum olduğuna göre. ilginç.
aşçıyım , 5 yıldır 10 yıldır mutfaktayım diye gelenlerin çuvallamasını izlemek keyifli oluyor, bir de jüriye helal olsun her yemekten birer lokma yiyorlar ama günde 30 kişinin yemeğini tatsalar baya mide fesadı geçirirler farklı yağlar, farklı pişirme teknikleri, farklı tür yiyecekler bir de.