bugün

Hayalini kurarken tuvaletinden deniz gören bir okul kazanayım demiştim. Allah da kabul etmiş. Bizim okulun tuvaleti de deniz görüyor. Ama marmara Üniversitesi değil. Keşke dua ederken dikkatli olsa idim.
Aklıma dahi gelmezken kazandığım üniversite ve emin olun tırt.
göztepe kampüsü güzel olan üniversite.

güzel anılarımız oldu.40 bine yaklaşan öğrenci sayısı ile, kafelerde oturmaya yer bulmak zordu.
bu yıl son dönemimi geçireceğim üniversite. iibf kampüsünün yeri korkunçtur. kimse gelmesin. en ettim siz etmeyin.
her önünden geçtiğimde iyi ki tercih etmemişim de şehir dışını yazmışım dediğim göztepe kampüsü bok gibi olan üniversite ulan önünden otoban geçen üniversite mi olur.
ha eğitimini bilemem o ayrı tabii.
rektöründen öğrencisine kadar gerici-faşist bir profil çizen üniversite, kadıköy'e yakışmıyor.
öğrenci işlerine bir haftadır ulaşamadığım üniversite. başlarda santral e ulaşabiliyorduk, ondan da mahrum kaldık. yapacağınız iletişim ağına sokayım.
denizbank ile çalışmasından dolayı her türlü işlemim sara sarpan, türkiyenin en overrated üniversitesi.
biraz önce göztepe kampüsünün kapısında 'marmara faşizme mezar olacak' diye slogan atan grubun içeriye birşeyler fırlatmaya başlamasıyla polisin biber gazı attığı yer.
kürtçülerle kurtçular arasında gidip gelen üniversite.

bu üniversiteyi içerisinden hiç bilmiyorum ama dışarıdan tv'den izlediğim kadarıyla kalitesiyle ve duruşuyla bu üniversiteyi yaşanılası kılan tek hocası vardır:

(bkz: nurşen mazıcı)
iktisat fakültesiyle meşhur okul .
girişte kimlik sorup telefonu çantadan çıkarttırıp cihaza sokan, yetmeyip bir de fakülte girişlerinde kimlik sorup sizi öyle içeri alan üniversitedir. fakültenin diğer girişleri kapalı olur bu sırada. fakat ne hikmetse, bu aranan insanların hiçbirinden çıkmaz bu bıçak ve satırlar. aranmayanlardan çıkarlar.

onların kim olduğunu sanırım hepimiz biliyoruz.

(bkz: marmara üniversitesi göztepe kampüsü)
her gün olay çıkarmaya çalışan, ortalığı birbirine katan, güvenlik görevlilerine saldıran güruhun sesinin çık(a)madığı üniversite.
Hukuk fakültesi mezuniyetinde olaylar çıkan üniversite. Yine ve yeniden karıştı.

http://ondokuzotuz.com/20...iyet-torenininde-olaylar/
şakirt üniversitesi.
saçma salak bir bys sistemi vardır.
hocalar gamsız.
kadıköy kampüsünün güzel olduğu ama oranın devrinin gerçekleşeceği dedikodularının ayyuka çıktığı üniversite. zaten haydarpaşa da okuyamayacaksanız hiç gelmeyin.
yeni ve gelişen türkiye ye ayak uydurmuştur. ilahiyatla yapılan hukuk ve tıp çift anadalları ilginç doğrusu.

http://dosya.marmara.edu....lesme_Sonu_Listesi_v3.pdf
marmara üniversitesinin temellerini oluşturan okul sultanahmet yüksek iktisat ve ticaret mektebidir. Namını ise süleyman demirel ve turgut özal gibi siyasi liderlerin bu okuldan mezun olmalarının büyük tesiri vardır. Bir de ülkerin sahibi sabri ülker de bu okuldan mezun olmuştur. Okula geç başlaması nedeni ile süleyman demirel ile aynı sınıfta okuma şansını yitirmiştir.
genel olarak sbfden hazzetmeyen bir yönetici kadrosu tarafından yönetilen okul.
Dünya üniversitesi olma iddiasında olmasına karşın dünya hiçbir ülkede olmayan bölümleri bünyesinde barındıran üniversite ( Maliye , ekonometri , çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri ). Bukadar köklü üniversiteye yakışmıyor.
bünyesindeki veganlar tarafından, vegan yemek çıkması için dilekçe verilen okulum. görüldüğü üzere faydasızlıkta üst sıralardadır bu okul.
Bahçelievlerdeki kampüsü bir lise bahçesinden bile daha küçük üniversite.

edit:sanki yalan söylüyoruz.
evime yakın olan ve bir kaç arkadaşımın okuduğu üniversitedir ben beğenmiyorum o ayrı sözlükte okuyanlar varsa tanışalım.
bugün kar nedeniyle tatil olan okuldur.
ayrıca yarın da tatil olmasını umduğum caanım okulum. beni çok zor bir sınava girmekten kurtarırdı yani. neden olmasın sayın rektör.