bugün

Millet ittifakı için en mantıklı aday. Geçiş süreci için tam bir devlet adamı. Umarım ismi üzerinde uzlaşı sağlanır.
diğerleri gibi parlatılıp durmaya ihtiyacı olmayandır. her şey ortada zaten.
kemal kılıçdaroğlu olursa asla hayır demem. ancak içimde bir burukluk olacak. bıçak sırtı bir seçim olacak. bu sebeple eğer koltuk kaygınız yok ve sadece memleketin yarınlarını düşünüyorsanız mansur yavaş'tan başka aday düşünmeyin, konuşmayın.
kazanma ihtimali en yüksek olan kendisiyken neden başkası olsun? çoklu aday da olabilir. ama engellemeler ne demokrasiyle bağdaşır ne de vatanseverlikle. demokrat dede aday olursa ona da oy veririz ama güzel hatırlanmak istiyorsa zorlama yapmasın.
Devletin başına yakışacak bir isimdir.
Biji serok Mansur.
--spoiler--
büyük şehirlerde yenildi geçen seçim!
--spoiler--

biri şu arkadaşa 2019 yerel seçimde erdoğan'ın yüzde 52 aldığını anlatsın.
"Büyük şehirler" denmiş... istanbul, ankara vs.

Hatta istanbul'da inatla 2 kere!
açıkçası ne sağcılık ne de solculuk umurumda. sadece daha demokratik bir ortam istiyorum. sağcıların, kılıçdaroğlu'nun oylarını yeterli seviyeye getirebilmesi için haddinden fazla beklediğini düşünüyorum.

öncelik başkanlıktır. tek kişi seçilecek ve seçilecek kişinin bütün görüşlerde olması mümkün değil. olabilecek en demokratik ve garanti yol en çok oy alacak olanın aday yapılmasıdır.

mansur yavaş faşist değil ama sağcı sonuçta. tek başına aday olması durumunda iyi parti artık bakanlıklardan uzak kalmalıdır. özellikle sol partiler de, anlaşmazlıklar olsa bile dışarıda sol parti kalmayacak şekilde seçime girmelidir. seçimden sonra ilk yapılması gereken hukukun tam bağımsızlaştırılması olmalıdır. düzgün bir sistem kurulana kadar bu şekilde denge sağlanabilir. parti başkanlarının kalmaları süreci hızlandıracaktır ama tercih meselesi.
Ülkenin yüzde 51'nin beklediği isimdir...
aday olursa kazanması garanti . akp
için cenaze marşı başlar .
eğer adı altılı masa tarafından ilan edilirse net bir şekilde akp seçimi iptal etmek için her türden yolu yöntemi deneyecektir. ancak bu kadar gergin bir ortamda, statlarda taraftarlar dahi maç için değil hükümet için slogan atmaya başlamışken, eğer seçim iptal olursa ülkede halk hareketi sokaklara taşacak ve bu defa insanları ne polis ne de asker tutamayacak. daha doğrusu tutmayacak.
Türk halkının iradesi ile siyasetçi pazarlıkları
arasında mücadelede gerçekleşiyor.
Artık halkın Mansur Yavaş’ı sahaya davet
etme zamanı geldi. 5 Mart Pazar günü saat
15.00’te Türk halkını Ankara Büyükşehir Bel.
önüne “Mansur Başkan Göreve” çağrısında
bulunmaya davet ediyorum.

https://twitter.com/umito...?cxt=HHwWgoCxibyj16QtAAAA

evet şu dersimliyi aradan çıkartmak lazım .
Olursa aday oyumu vereceğim, olmaz ise boşa atacağım. inşallah olur.
iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener:

"Meral Akşener:

Sayın Mansur Yavaş’a ve sayın Ekrem imamoğlu’na
çağrıda bulunmak istiyorum. Siz seçilerek geldiniz.
Milletimiz sizleri sevdi bağrına bastı.

Bugün de çok kritik bir süreçte sizi göreve çağırıyor."

https://twitter.com/karar...?cxt=HHwWhMC9hdb43aQtAAAA

evet . meral akşeneri sevmem ancak güzel
konuşmuş .
Kabul edeceğini düşünmüyorum çünkü CHP olmadan girmeyecek bu işin içine.
Kemal kılıçdaroğluna karşı çıkıp aday olacak kalibresi yoktur. Geçelim.
Geminin dümenine geç iki gözümün çiçeği...

Var bi hayalimiz...
Mansur şimdi anası babası boşanmış çocuk gibi, kimi seçecek bakalım.
Halkın talebini karşılamadığı takdirde tarihte cesur biri olarak anılmayacak abb başkanı.
Yarin askeri birligime teslim olacagim ama hala aklim yavas'in aday aciklamasinda. Bu insanlara bir borcunuz var ve yerine getirmezseniz yaziklar olsun hepinize, meral aksenerin baslattigi kivilcimi aleve cevirme firsatiniz varken kullanin. Benim kaybedecek 5 yilim kalmadi, insanlarin da kaldigini sanmiyorum. Secimlerden itibaren Her gunumu lanet okuyarak bu secimi bekledim. Burdan da bir sey cikmazsa bir daha secim derdimiz olacagini sanmiyorum.
ülkücü basgan.
mansur yavaş aday olsaydı, muhalefet için ciddi bir alternatif olurdu. iyi parti, zafer, memleket partisi ve mhp seçmeninin oyunu alırdı. yine kararsız seçmenin en az yarısının oyunu alırdı. chp'den de minimum %5 oy alırdı. fakat aday olmayacağını açıkladı. yavaşın kararı elbette şahsi olarak alınmış karar değildir. nihayetinde bu karar sonrasında kaybeden iyi parti olmuştur, partiden gelen istifalar bunu gösteriyor. zira iyi partinin elinde bir tek ince kalmıştır ki, o da zaten bitmiş bir lider. akşener aday olursa 2018'te aldığı %7.5 oyu da alamaz artık.
görsel

Kendi iradesi olmayan bu adamla ilgili işim bitmiştir. Bundan sonra dünya yansa da kimse bu iradesiz adama oy verdiremez bana. Bir daha Ankara belediye başkanlığını da rüyasında görür. Şimdi CHP HDP toplanıp başkan yapsınlar bakalım yapabiliyorlar mı?
Mansur Yavaş bizim için artık bitmiştir. Yazıklar olsun sana Mansur, Altınok'tan korktun ve ülkenin geleceğini sattın. Bir şehri kaybetsen nolur sanki? Koskoca ülkeyi heba ettin boyundan posundan utan...
Ulan Turgut Altınok, senin de amk...