bugün

şu günlerde ihtiyati tedbir kararından sonra : (bkz: ali kırca)
kime malum olduğunun önem kazandığı şahıstır.
böylesi bir iktidara sahip olup hiçbirşeyi başaramayan yönlendirici yöneticilerimizi görünce bu cümle geliyor akıla;
300 sparta'lı bile başardı ama...
Uludağ sözlükte takılan malum şahısdır. Daha yenidir kendileri , ortama alışmaya çalışmaktadır.
yazılarını begendiğim şahsiyet.
Adı üstünde malum kişidir böylesine vurucan kırbacı..
hoşgelmiş yazardır.
(bkz: yazarların güne girmesi)
polis telsizlerinden fazlaca duyulan anonslardandır. bilinen şahıs anlamına da gelir.
Son günlerde recep tayyip erdoğan isimli kimse için sıkça kullanılan tanımlama.

öneri: ismini anmak istemiyorsan sende de.
Beni memesinden daha dikkat çeken şahıstır.
Hitler.
Daha önceden bilgisi verilmiş şahıştır.
bugün de yaşıyor. shit...
en kısa sürede pîri kadir denen o oğçenin yanına girmesini dilediğim şahıs.
Baş harfi r'dir.
Ülkede en çok nefret edilen insanıdır.
Bugünün ve geleceğin mimarıdır. Net.
Yaptığı önemli kötülüklerden biri tarih çarpıtmasıdır çünkü bu çarpıtmaların uzun vadeli zararları yüksektir. Bana kalırsa bunlar içinde en zararlı olanı da Atatürk ve osmanlı'yı birbirine zıt şeylermiş gibi konumlandırmış olmasıdır.

Bu çarpıtma toplumun büyük çoğunluğunda ne yazık ki artık yerleşmiş durumdadır ve adeta toplumu ortadan ikiye bölmektedir. Osmanlı'yı çok sevenler Atatürk'ü, Atatürk'ü çok sevenler ise Osmanlı'yı küçümsemektedir.

Oysaki Atatürk, genç Osman'la 1700lerde başlayan; 3. Selim, 2. Mahmut, sultan Abdülaziz gibi isimlerle devam etmiş bulunan Osmanlı reformcularının en sonuncusu ve en radikalidir. En radikalidir, çünkü onun dönemine gelindiğinde artık ortada tadil edilecek bir yapı kalmış değildi.

istanbul'dan izmir'e vapurla gitmek için Fransızlardan vize aldığınız, sömürgeden beter olmuş bir devleti tadil edemezsiniz.

Milletin değerlerini birbirine karşıt şekilde konumlandırarak milleti planlı bir şekilde birbirine düşman eden insan müsveddesi, sen türk toplumunun başına gelmiş en kötü şeysin.

Umarım hak ettiklerini yaşamadan ölmezsin.
Belediye başkanlığın döneminde yaptığın yolsuzluklarla milyar dolar para yığdın. Yetmedi, tüm iktidarın boyunca akıl almaz miktarları çalmaya devam ettin, 7 değil 77 sülalene yetecek para yığdın, doymadın.

Başa geldin ilk işin Amerikan çıkarları için Türk ordusunu ırak bataklığına sokmaya çalışmak oldu.

gücün yetmeyince sana engel olan subay ve paşaları hukuku kullanarak en pis eziyetlere maruz bıraktın, Türk milletinin diriliş destanının adını bu rezalete verdin. Kozmik odaya bile girdin, adını bile bilmediğimiz yüzlerce Türk istihbaratçısı öldürüldü, savunma planlarımız tüm dünyaya afişe oldu. Yunan onlarca adamızı işgal etti, sesini çıkarmadın. Süleyman şah türbesini bombalayip mezar kaçırdın, terörist gibi.

Sümüklü hocan yok mu, onun arsız piçlerini tüm kamu kurumlarına yerleştirdin.

Tarımda Türkiye'yi dışa bağımlı hale getirdin. Rusya olmasa ekmeklik buğdayı bile olmayan bir ülke haline geldik.

Özelleştirmelerle değerli ve stratejik kurumları üç kuruşa yabancıya sattın.

Daha saysam bin tane sayarım. Basit özgürlük problemleri olan güzel bir ülkeyi tarumar ettin.

Senden tüm benliğimle nefret ediyorum. Sen Türk tarihinin gördüğü en büyük hainsin.
Sevmiyor değilim, nefret ediyorum. Kim mi? Gırıştar tabiki, ya kim olacak?
biliyorum ama sölemem. ehe.