bugün

Kendisiyle ilgilenmeyi sevmiyordur.

Kendisiyle ilgilenmeyen kimseyle ilgilenmez. Sen kendinle ilgilenmezsen kimse de seninle ilgilenmez.

Bu boyle.
Ya doğal bir güzelliğe sahip olmanın ya da bakımdır kozmetiktir bunlarla uğraşmaya üşenmenin sonucunda ortaya Çıkan durum.
Sadece kocasına yapanlardandır belki.
Makyaj yapmayan kadın kendisini güzel buluyodur. Makyaj yapan kadın gibi kendini çirkin hissetmiyordur. Makyaj yapan kadın zaten kendini çirkin hissettiği için makyaj yapma geregi duyar.
makyaj yapmayı zaman kaybı olarak gören kadın olabilir. Ayrıca toplum tarafından çirkin görülse bile (güzelleride var genelleme yapmıyorum) kusurlarıyla barışık olan kadın tiplemesidir.
Erken yaşlanma riski taşımayan kadınlardır. Ciltte kırışıklar çok erken dönemde başlıyor çok makyaj yapan kadınlarda.
Hayatımda 1 kere ruj sürmedim kaldı ki makyaj.
Ne için yapacan olduğundan farklı görünmenin ne alemi var neysen osundur. Kime ne için güzel görünme kaygım olsun ki.
Zaten doğal güzel olan kadınlardır, makyaj yapmakta bir zorunluluk görmezler.
Doğal olarak daha güzel olduklarını bilirler.

Örneğin ben fondöten falan süremem ruhlara benzerim.
Her gün üşenmeden tüm makyaj yapan kadınlar var hele birazcık daha az malzeme kullansalar herkes hasta sanıyor.
Ben bu makyajların hepsini yapsam kendimi çirkin görürüm herşeyden önemlisi kendimi olduğumdan farklı gibi gösterdiğim içinde yalancı gibi olduğumu düşünürüm.
üşeniyordur, yapması ayrı silmesi ayrı bir derttir. makyaj malzemelerinin kaliteli olanları çok pahalıdır onun için bütçe ayıramıyordur. yüzünde yabancı maddeler onu rahatsız ediyor, yapış yapış bir his bırakıyor, temiz cildi ile kendini daha rahat hissediyordur. gözlerini ovuşturmak onun için çok eğlencelidir makyajlıyken bunu yapamayacaktır. zamanında çok makyaj yapmıştır, artık bıkmıştır ''lanet olsun makyaj falan yapmıyorum'' demiştir. bardağa ve dişlere bulaşan ruj sinirlerini bozuyordur, tatlarını sevmiyordur. inançları gereği yapmıyordur. makyaj yapmamak için daha onlarca nedeni vardır.
Useniyordur. Sevmiyordur. Yapsa da beceremiyor bu yuzden ben makyaj yapmayi sevmiyorum diye ortalar da dolaniyordur.
bana göre doğal güzellik daha önemli olduğu için makyaj yapmış olması bir kadını olduğundan güzel değil, sentetik gösterir.

doğal olalım. ne isek o olalım.

bizi seven bu halimizle sevsin.

saygılar sunuyorum azizim...
(bkz: makyaja ihtiyacı olmayan kadınlar)
makyajla zaman harcamayan delikanlı kadındır.
Benimdir.
Eğer güzellerse alınlarından öpülmesi gereken kadınlardır.
En iyisi. En azından malının ne olduğunu bilirsin.

Hayır makyajlı kadının makyajsız halini çok geç görmek kötü sonuçlar doğurabilir.
bu kategoriden çıkmaya karar verip biraz kamuoyu araştırması yaparak kendime almam gereken ürünlerin bir listesini çıkardım.

ve fark ettim ki bence ben onca parayı makyaja vermeyeyim diye makyaj yapmıyor olabilirim.

neyse var mı bana öneride bulunabilecek sözlük arkadaşlarım? ben mesaj atamıyorum ama bele temel olarak olması gereken düzgün ve hesaplı ürünler lazım bana. **
görsel
2 seçenek var. makyaj yapsa da cok cirkin olduğu için yapmamıştır. ya da makyajsız da güzeldir.
Doya doya öpersin şikayet etmez.
makyaj yapmayan mız ta çok güzeldir gerek yoktur. yada çirkindir makyaj kuttarmiyordur salmıştır...
yapmayı bilmeyen kadınlardır.
yapanlara duyduğum saygı çok başka. hele ki sabah işe giderken gelinin kız kardeşi öz verisiyle hazırlananları yok mu onlar favorim.
özgüveni yüksek olan ve akıllı olan kadınlardır. makyaja ihtiyaçları pek yoktur.
Çirkin de olsalar baya hoş ve pozitif bulduğum insanlardır, sanırım abartılı makyaj yapanların aksine bana özgüvenli ve doğal geliyorlar.