bugün

bugün düzenlediği basın toplantısında, dünkü gelişiyle alakalı olarak kapanan yollar yüzünden insanların mağdur olmasının kendisinin elinde olmadığını, bunun güvenlikten dolayı yapıldığını ancak iran'da kesinlikle böyle uygulamalara gidilmediğini dile getirmiş, zorunda olmadığı halde mağdur olan türk milleti'nden de özür dilemiş cumhurbaşkanı. umarım birilerinin kulağına gitmiştir.* evet bu açıklamasıyla samimi olduğu bir gerçek. adama o kadar sövdük, gelmesin dedik adam utandırdı bizi. kendisinin islamiyeti siyasi olarak kullanmadığı, inancından dolayı siyasetiyle bütünleştiği ortada. fikirlerinin ve düşüncelerinin islamiyetle tutarlı olduğu her halinden belli. ne abd yalakası, ne ab uşağı, ne de göt yalıyor. bir kimliği var.
"iran'da bir tane bile gay yok" diyen, ağızla değil götle gülmeyi sağlayan kişi

meydanlarda asmayın diye ortaya çıkmıyorlar, merak etme..
sultanahmet camisinde bugün cuma namazı kılmış kişi. o değilde türkiye de nekadar çok hayranı varmış ya. gördüm haberler de inanamadım. yüzlerce insan allahu ekber diye diye selamladı bu şahsı. artık güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum. içler acısı bir halimiz var. öldüler öldüler bugün adam için , ne var acaba benim göremediğim.
cumhurbaşkanı abdullah gül ile beraber düzenledikleri basın toplantısındaki konuşmasına besmele ile başlamış cumhurbaşkanı. gerçi tercüman o kısmı atladı ama olsun. hasılı müslüman adam.
Ali şeriatinin öğrenciliğini yapmış ancak konuşma üslubu çok zayıf olan diplomatik ağzı bilmiyen bu yüzden her konuşmasından sonra fırtınalar kopan insan.
anıtkabir e gitseydi s.ke, s.ke gitti denecekti. gitmeyince bak gitmedi yav.ak denilen iran cumhurbaşkanı. amerikan emperyalizmine karşı olan bir insana buralarda hayran olunurdu, amma ahmedinejad latin değil dimi.
tam bir şov adamı.
pespayeliği ile olayı bitiriyor hakkaten. tehdit etse gülersiniz. buna rağmen amerikanın en sevmediği figür olmayı başarıyor. helal sana nejad!
üzerinde inanılmaz bir taksici imajı var.

her an " nereye" diye soracakmış gibi geliyor. ilginç.
sırf o yüz ifadesine rağmen insanı itin götüne sokup çıkarması yüzünden imrendiğim adam. böylesi gelmedi şu ülkenin başına. adam abd yi tanımıyor seni mi tanıyacak. yürü be kim tutar seni.
iki gündür istanbul trafiğinde bol bol hayır duası almış kişi.

eksileyenlere özel edit büdüt : ambulanslar bile çalışmadı.. rezillik dizboyu oldu.. siz ne biçim insansınız ki, nasıl fıtratla yaratılmışsınız ki, ki yargılamaktan allaha sığınırım, bu tarz insanları ve bu tarz uygulamaları destekliyorsunuz..allah selamet versin size. vesselam
(bkz: mahmud ahmedinejad)*
1.50 lık boyuyla koca ıstanbul trafıgını felç eden adam.
(bkz: ahmedi nejat kim lan) *
haydar aliyev'e "haydar ali bey" diyen tansu çiller gafının bir benzeridir.

(bkz: nejat)
Kilitlenen trafik sonrasında mağdur olanların en büyük şikayeti , kapatılacak yolların önceden halka bildirlmemesi ve alternatif hatların belirlenmemesi olmuştu. Çoğunluk ne Ahmedinejad'dan ne de hükumetten şikayet etti. Cuma namazı çıkışında önce yaya olarak sonra da arabasını durdurarak vatandaşların arasına karışmaya çalıştı. Ve çevredekiler bu lideri sanki bağırlarına basmak istercesine coşkuyla selamladılar. Ve düzenlenen basın toplantısında , ziyareti sebebiyle mağdur olan istanbullular'dan özür dilemiştir. Bu özürü başka kim diledi ? Halk kendisi gibi olanları seviyor. Güngören patlamsından sonra A. Gül ve Tayyip Erdoğan alkışlarla karşılandı. Baykal ise yuhalandı. Kaç terör saldırısından sonra türk halkı Hükumeti alkışladı şimdiye kadar?
biraz tarih okumuş olan kişiler, iran'lıların tarihin en köklü devlet ve milletlerinden biri olduğunu bilirler.. yönetim şekli öyle ya da böyle olsa da bunun cezasını yine kendi halkı ödemiştir ancak iran terorist abd'nin namlusunun ucunda olsa da ortadoğuda gerçek söz sahibi bir devlet.

başında bir soyratı varken bile..
muhtar olsam, köyümün kapısından içeri sokmayacağım soytarı.
çünkü bir muhtar bile, "ben senin köyünü tanımıyorum kardeşim" diyen birini kabul etmez.

bir ülkenin kurtarıcısını tanımamak, o ülkeyi de tanımamaktır anlamına gelir..

kısaca ortada kuyu var yandan geç insanıdır bu, iş ziyareti kisvesi altında direk istanbul'a gitmiştir.

atam ölün yeter be! bak ankara'ya gelemediler, oh be!

son günlerde bir takım hilafet ve şeriat budalası yanlı medya, "ahmedinejad: kaos ortadoğu'da osmanlı döneminden sonra başladı!" şeklinde haberler verdi.

sağol be ahmed, aydınlattın bizi. kaos elçisinden kaosla ilgili bir mesaj geldi, çok etkileyici..

asıl trajikomik durumlardan biri bazı şakşakçı sakallıların ahmedinejadı selamlamaları. sevinç gösterisi yapmaları. adam geldi senin özgürlüğünü borçlu olduğun atanı tanımadı, istanbulu 2 günde fevkaladenin fevkinde felç etti, sen hala ahmedinejadım çok yaşa diyorsun! yuh be!..
emperyalizme baş kaldıran, amerikaya meydan okuyan tek lider. bu tavrını yakın zamanda herkes destekliyordu.
sırf anıtkabiri ziyaret etmedi diye alaşağı edilmeye çalışılan insan. ulan hani emperyalizme baş kaldıran, boyun eğmeyen sizdendi.
çok ikiyüzlü bir milletiz azizim.
- buraya "mahmud ahmedinejad" ile ilgili entry gir.
- ne diyem mahmut mu diyem.
"anti-emperyalizm" ile "amerika düşmanlığını" birbirine karıştıran sığ insanların hayranlık duyduğu, "beş yanlışının yanına bir doğru koyularak yüceltilen" kişi.

taleph üzerine edith: evet, anti-emperyalizm, amerika düşmanlığını da kapsar çok doğru neden kapsamasın?
gelmiş geçmiş tüm emsalleri gibi söylev eylem tutarsızlığından muzdariptir. başa gelmeden önce söyledikleri ile bugün yaptıkları arasında fark vardır. iran halkı reformistlerden bunalmışken, muhafazakar ahmedinejad çıkmış, bağımsız ve tehditsiz yaşanabilen iran sözü vermiştir.

orta doğu nun gelmiş geçmiş tüm liderleri gibi, bir kısmına hakim olduğu coğrafyanın sancılarının kaynağının amerka sanılmasından mütevellit, kurulabilecek hayali koalisyonlara güvenerek amerika ya uzaktan tehditler savuran liderdir. maalesefki bu cesareti kendi köşesindeyken geçerlidir, amerikan karşıtlığını çok güzel kullanarak bu gün olduğu yere gelmiştir.

ülkemin her amerikan karşıtını adam zanneden zihniyetteki gençleri tarafından yerlere göklere sığdırılamayan ahmedinejad, danışıklı dövüş kavramının 21. yy. daki elçisidir. amerika ile dolaylı yollardan dirsek temasında olan, seçilmesini cia kulislerine borçlu olan ahmedinejad sadece ve sadece orta doğu da adam yerine konabilmek adına kendi limitlerinde ver yansın etmektedir.

üç beş kitap, beş on makale okuyan her insanın kabul edeceği gibi, daima kriz, kaos ve savaş olan bahsi geçen bölgede amerika nın kabul etmeyeceği, destek vermeyeceği liderlerin başa gelme olasılığı sıfırdır. bu sav ın en yakın örneği benazir butto, babası ve öz kardeşidir.

bu sebeple amerikan karşıtı olduğu gerekçesiyle mahmud ahmedinejad a hayranlık duymanın mantığa sığar bir tarafı yoktur, tüm emsalleri gibi misyonunu tamamlayıp gidecektir.

edit: abdullah gül ve recep tayyip erdoğan ın kendisini bu derece sevmesinin sebebi de, ahmedinejad ın amerika ilişkilerinden ileri gelmektedir.
amerikaya karşı şiddetle desteklediğim, fakat bunu yaparken de onurumu koruyup onu gözümde fazla büyütmediğim adam.
tamam korkusuzca bush'a karşı çıkıyosun buna eyvallah da sen kimsin ki benim ülkeme ziyarete gelirken bana şart sunuyosun? gelme o zaman.

aziz nesin az bile demiş deyince bazıları küplere biniyor ama dünkü tablo onu gösteriyor. lan millet adam görmemiş gibi elini falan öpmeye kalktı ya! hakkaten milletler layık olduğu şekğilde yönetilirmiş bu millet de buna layık. ama arada yaşlar da yanıyor, derdim o.
sağa sola ters düşerek, çıkışarak senelerce ateşe attığı halkını görmezden gelenlerin anti emperyalizmci diyerek bağrına bastığı insandır kendisi.

büdüt: sözlükte sempatizanlarının olduğunu zaten biliyordum, şimdi iyice emin oldum.
türkiye gibi laik ve cumhuriyetle yönetilen bir ülkede bile gitgide hayranlari artan iranli cumhurbaskani. onun neyine hayranlik duyuldugunu bana birisi anlatabilirse mutluluk duyarim.
abd tarafından ülkemizi karıştırmak için birçok yobaz eylemi* düzenlemesine izin verilmiş sözde rejimini ihraç etmek isteyen ama kültür ve zekasıyla bir ilkokulu bile yönetemeyecek düzeyde bir ülkenin cumhurbaşkanıdır. abd bu gibi şahıslarla top gibi oynamakta, yere düşürmeden binlerce kez ayağında sektirmektedir.

not: çağımızda ülke yönetmek 100 yıl öncesine kadar geçerli olmuş krallık, padişahlık veya benzeri kurum ve kuruluşların kural ve birikimleriyle olamaz.