bugün

Kuzey Amerika kıtasının ikinci,Kanada'nın ise en uzun akarsuyu.Toplam uzunluğu yaklaşık 4.240 km'dir.Kanada'nın kuzeybatısındaki bir gölden doğar.Kuzeye doğru akar ve Kuzey Buz Denizi'ne dökülür.Bulunduğu enlem nedeni ile yılın beş ayında suları donar.Bu süre boyunca su taşımacığı yapılamaz.Ancak,kış aylarında nehir geçici olarak kara ulaşımına açılır.Nehrin geniş bataklık deltası,göçmen kuşların uğrak yeridir ve bu kuşların üreme alanıdır.
kuzey amerika'daki bir nehrin, kanada'da bir eyâletin ve guyana'da bir şehrin ortak ismi.
Ayrıca Harry Potter serisinin yazarı Joanne Kathleen Rowling'in en küçük kızının adı.
guyana'nın, upper demerara berbice coğrafi bölgesinde bir yerleşim birimi.

bölgenin tüm yerleşim alanları için:

(bkz: upper demerara berbice/#8478914)
kanada eyaleti british columbia'nın Fraser-Fort George bölgesinde bir yerleşim birimi.

eyaletin ve ülkenin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: british columbia/#8803248)
(bkz: kanada/#8794084)

(government of canada)
(travelingluck)
nesildaş yazar. sessiiiz ve derinden. saygılarımı sunarım efenim. *
anlamadan etmeden lanlı lunlu konuştum ama sonradan farkedince dünyalar iyisi, sevimli mi sevimli nazik bi yazar olduğunu gördüm. bana trol dedi diye çıkışmamla, verdiği kibar cevabın etkisindeyim şu an. çok etkilendim. böyleleri kaldı mı ki?
kızların erkeklerden daha çok konuşmasını daha bilgili olmalarına bağlamış bir yazar arkadaş. yerseniz.....

(bkz: #9166184)
--spoiler--
kız kıza sohbet her zaman daha avantajlıdır. konuşacak konu vardır. genelde kültür, bilgi içerikli muhabbetler döner. erkeklerin muhabbet ekseni bellidir. siyaset, seks ve futbol. oysa kız sohbeti öyle mi? genelde okumaya ve çevremize daha meraklı olduğumuz için filmlerden, kitaplardan, sanattan, teknolojiden, bilimden...vs...vs... bitmez yani. biz kızlar erkeklerden daha çok konuşuruz genelde, çünkü daha bilgiliyizdir.
--spoiler--
şirin mi şirin,hanım-hanımcık mı hanım-hanımcık,seviyeli,kendini bilen,yeri gelince ciddi ancak bir o kadar da cana yakın sevilesi yazar.
aklı başında olan yazardır. seviyoruz.
bilerek konuşan kaliteli yazar. ayrıca imlası harika.
akıllı uslu yazar.
Mackenzie diye almış nickini,
Merak edermiş tüm sözlük bu adamın tipini,
Uslu durmuş salmamış aklının ipini,
hackler valla billa bulmasın inciciler iP'ni... saygılar...
Edit:Aynı zaman da yardımsever...
izmir'de bana çay ısmarlama sözü vermiş yazar.
DUYDUĞUMA GÖRE yaşıyla, başıyla uğraşanlar varmış.
yazar kardeşimizin, akıl yaşta değil, baştadır sözünün kanıtı misali oldukça yaşının üstünde bir akla sahip olduğunu gözlemledim.
sözlükte ve sokakta mevcut olan insanları yaşlarıyla muhasebe edip, fikirlerini küçümseme anlayışına oldukça sinir olan bir yazar olarak, insanların yaşlarından akıllarını ölçen zihniyetsizlere, ölçü aletlerinin ayarsızlığını belirtmek isterim.
mackenzie, aklınızın sınırlarını çoktan aşmış bir yazar. akıl olarak epey bir gerisindesiniz. bulunduğunuz konumdan küçük görünen yazarın eteklerinde kalır aklınız, haberiniz ola!
(bkz: tanırım iyi çocuktur)
abisinin bitanesi olan, akıl yaşı olarak çoğu kimseyi cebinden çıkarabilitesi olan, hem akıllı, hem de tatlı yazar.
(bkz: büyümüş de küçülmüş)
kendisini ver bana düşlerimi, ver bana eski gülüşlerimi şarkısıyla tanıdığım kültürlü, pokemon sever * *, kitap kurdu her yönüyle güzel insan *
(#9255039) anladığım kadarı ile iskandinav erkeklerine içten içe bir haz duyan nesildaş sözlük yazarı.
verdiği inci sözlük ayarları ile gece gece bizi yarmış yazardır.

(bkz: #9722338)

(bkz: #9724674) *
(#9800790)
40 entrilik başlıkta gram akla sahip olduğuna kanaat getirebildiğim yegane yazar.
halbuki 100. dereceden integral problemi yoktu ortada. ne bu cehalet sözlük?
(#9812794)
(bkz: israfilin avukatı)
inciden harika tespitlerde bulunup bizlere nakleden harika yazar. çok kaliteli bir espiri anlayışı var benimkiyle uyuşuyor zira paylaştığı şeylere yarıldım.
on iskoçtan birinin taşıdığı soyisim. Mac kısmı atılırsa hoş bir anglo-saxon kızının ismine ulaşılabilir. ayrıca bir yazarmış.