bugün

bir yaşayan ölü.haksızlık yaptığı karısı yanarak ölürken curse atınca bir daha toparlanamamış hatta ölememiştir.canlı iken gül şövalyesiydi.sonradan kara gül şövalyesi oldu.cataclysmi önleme görevi almış,karı kız yüzünden savsaklamıştır.bir ara da ravenlofta gitti ama strahd von zarovich bunu geri postaladı.kitiarayı kapmıştı en son diye biliyorum.

nihayetinde çok sakat adamdır, parmağını size karşı çevirirse ortamdan uzaklaşmanız gerekir zira power word killi var amcanın.
(bkz: chaotic evli)
eleman hem ravenloftta hemde dragonlancede nam salmıştır. zırhındaki gülü karısı karartmıştır. kendisi bir black rose knight'tır. ayrıca feci derecede at will power word kill atar. hemde yetenek olarak. siz düşünün yani gerisini. ama raistlin'e power word kill atamamıştır. gözden düşmüştür. * * *
yüksek seviye kişilere power word kill çakamaz.strahd von zarovich'e de atamamıştı.e ite çakala atacaksam ne anladım ben o power wordden?
http://content.answers.co...thumb/b/b7/225px-Soth.gif
krynn da kraliçe takhisis in en sadık hizmetkarlarından biridir gerçi sonradan onun hizmetine tekrar girmeyi reddederek insan formuna dönüştürülüp öldürülmüştür.baya güçlüdür parmagını uzatıp öl dediğinde ölürsünüz mazallah lakin raistline sökmemiştir.kitiaranında hevesi kursağında kalmıştır.

lord strahd kişisinin bütün ordusunu tek başına gebermiştir lakin vampir lordumuz her zaman ki kurnazlığıyla lord soth u geri postalamayı bilmiştir.söylemeden geçemeyeceğim ravenloft dünyasına gitmesinin sebebide kitiaraya olan düşkünlüğüdür.

13 tane iskelet savaşçıya komuta eder ayrıca banshee denen ölü elf hatunlar da * lord soth un hizmetindedir.
--spoiler--
solomniya sovalyelerinin en üst mevkisi olan gül sovalyesi seviyesindeyken yaptıklarından sonra, kara gül sovalyesi adını almış, krynn'in en karizmatik karakterlerinden. ayrıca fantastikurgu kitap serileri arasında bir seriden başka seriye transfer olan * zannedersem tek karakter. kara gül sovalyesi dışında başka ravenloft kitabı okumadığım için bilemeyeceğim ancak sanırım krynn'daki karizması orada sönmüştür biraz.
--spoiler--
Strahd Von Zarovich ile karizmada kapışacak bir yaşayan ölüdür..
çok güçlüdür ama raistlin için bir rakip durumu teşkil etmeyen varlıktır lord soth. ancak raistlin'in lord soth'un gücüne saygı duyduğunu tahmin ediyorum.
5. çağda hikayenin bokunun çıkmasıyla birlikte lord soth " benim de bokumu çıkarmasınlar" diyerek, bir de artık acı çekmekten, üzüntüden ve kraliçenin denyoluklarından bıktığından dolayo takhasis'e gider yaparak kendini öldürtmüştür.

ayrıca bir ara ravenloft'a da gitmiştir, büyük gücü sayesinde kendi topraklarını şekillendirmiş çarpık kalesinden büyük bir krallığa hükmetmiştir. en son kalesine saldıran orduların soth'un ve laneti olan bansheelerin yanında düştüğü aciz durumu geçtim, o kalesini çevreleyen güç duvarını öfkelenip parçalaması güç arsızı okuyucunun kendinden geçmesini sağlar.
bir de hangisi olduğunu tam net hatırlamıyorum ama kitabın sonunda krynn'e geri döndüğünde ansalonda yaşayan herkes ya kabus görmüştü yada kara bir gülün açtığını.
hangi class'a dahil olduğunu düşündüren.

sanırım kendisi bir death knight.