bugün

masa tenisinde Ana vuruşu loop olan oyuncuya verilen ad.
amerika'da 20 eylül 2012'de vizyona girecek film. bruce willis, joseph gordon-levitt ve emily blunt başrollerinde. 2042 yılında geçen filmde, joe, * 2072 yılından gelen hedefleri mafya için öldüren bir tetikçidir. yaptığı şeye sadece iş olarak bakan joe, 2072'den hedef olarak kendisinin geldiğini görünce işler sarpa sarar ve film devam eder. gelecekten gelen hedef odağında baktığımız minority report çağrışımı yapmaktadır film. en geç ekim gibi türkiye'ye de gelir, izleriz belki.

tashih: yönetmen Rian Johnson.
2012 yılının en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olacak.
konu itibariyle orjinal gerçekten.
çok konuşulacak, senaryosu rian johnson'a ait bir aksiyon filmi.
joseph gordon-levitt'i plastik makyajla ya da başka tekniklerle taninmayacak hale getirmişler.
güzel gibi gözüken film.
turkcesi tetikciler anlamina gelir. sene 2072 zamanda yolculuk yapma olayi bulunmustur fakat yasal olmadigi icin karaborsaya dusmustur. yillardir hayalini kurdugum bir olay filme dokulmus durumda. umarim bu hafta gidip izlediginizde memnun kalirsiniz.
Bruce abimizin elinde otomatik silahlarla şov yaptığı bölüm dışında pek numarası olmayan bir film.

--spoiler--
vakti zamanında jet black diye bir kısa film vardı. hah işte bu film onun aynısı. başka bir şey demiyorum diyeceğim, ama gönlüm el vermiyor. zamanda yolculuk zaten kendi başına filmlerde mantık hataları getirir ama bu filmdeki öyle böyle değil. söz konusu suç örgütü gelecekte insan öldüremiyor ve zaman makinası ellerinde olduğu için ölmesini istedikleri kişiyi geçmişe yollayıp öldürtüyorlar. çok ilginç evet ama Old Joe yi geçmişe yollarken karısını çatanak diye vuruyorlar. eee ne oldu şimdi? tüm filmi üzerine kurduğun şeyi kendi kendine mahvettin gelecekte pat diye vurdun kadını sonra adamı geçmişe yollamaya uğrasıyorsun. hadi gene tüm bunları geçtik geçmişe yolladığın adamı genç haline vurduruyorsun, arkadaş böyle bir saçmalık var mı? adam nasıl vursun kendini? git başka bir looper a yolla o öldürsün. yada ne diye illa cinayetle uğrasıyorsun zaman makinan yokmu arkadaş senin. basına bela olanı gönder dinazorlar devrine bitin gitsin.
--spoiler--
joseph gordon-lewitt'in başrol oynadığı güzide aksiyon bilim kurgu filmi. hala izleyemedim o ayrı tabi. izleyince yorumlarımı paylaşacağım. joseph reis varsa zaten güzeldir de konu da çok orijinal. merakla bekliyoruz efenim. *
--spoiler--
aga hepsini anladım ama madem gelecekte adam öldürülemiyor bruce wills'in karısını nasıl pat diye öldürüyor bu adamlar. seksistlik var gibi biraz
--spoiler--

sonuçta izlenebilir bir film. gidin görün.
film müzikleriyle syndicate'in müziklerini anımsatandır.
vasatın üzerine bir türlü çıkamayan film. zaten bruce willis den perk haz etmem, hatta bana göre oyunculuğu ince belli bir çay bardağından öteye geçemez. yeni film dedik izledik, sinemaya gitmeye değmez.
Looper taş gibi bir film mükemmel her şey dozajında.
Burdan Cid'e sesleniyorum iyi bir çocuk olursan şirinleri bile görebilirsin.
Süper bir filmdi. Bruce willis yine iyiydi zaten ama joseph gordon-levitt dikkatimi çekmeye başladı, başarılı aktörler ikisi de filmin konusu ve senaryosu da iyi olunca tadından yenmedi resmen.
--spoiler--
emily blunt gibi tapılası olmasa da fena olmayan yüzün de yer aldığı, bu aralar 7.9 imdb puanına sahip film.(giderek arttı zaman içinde)

adam vurmak için niye 30 yıl öncesini anlamayanlar için; çetenin başındaki kişi, döngüyü kapatmak için onları ölümlerine yollamakla beraber intikamını alıyor.
--spoiler--

--spoiler--
- sonra onu gördüm.
bir annenin oğlu için hayatını feda ettiğini gördüm.
karısı için öldürmeyi seçen adamı gördüm.
kızgın ve yalnız bir çocuğu gördüm.
önünde uzanan karanlık yolu gördüm.ve bu yol bir döngü içerisindeydi. sürekli kendini tekrar ediyordu. ben de bunu değiştirdim
--spoiler--
sinemada hangi filme girsek diye düşünürken, afişini görüp konusunu okuyunca dikkatimizi çeken, "e oyuncularda iyi bir bakalım neyin nesiymiş" dediğimiz film. bilim kurgu sevenlerin beğenisini kazanacağını düşünüyorum hala izlemeyenler varsa. bazı mantık hataları elbette görülecek, ne de olsa bilim kurgu. bilim kurguda aşırı derecede mantık hatası aramak biraz mantıksızlık olur zaten.
(bkz: tetikçiler)

http://www.imdb.com/title/tt1276104/

Yapımcı Ülke : USA, China
Türü : Action, Crime, Sci-Fi
Süre :119 Dk.
Lisan:

Imdb Puanı 7.8 (101,142 Oy)

Yönetmen Rian Johnson
Oyuncu Kadrosu : Joseph Gordon-Levitt (Joe), Bruce Willis (Old Joe), Emily Blunt (Sara), Paul Dano (Seth), Noah Segan (Kid Blue), Piper Perabo (Suzie), Jeff Daniels (Abe), Pierce Gagnon (Cid), Qing Xu (Old Joe's Wife (as Summer Qing)), Tracie Thoms (Beatrix),

Gelecekte geçen aksiyon gerilim filmi Looper'da, zaman yolculuğu icat edilmiştir ancak yasadışıdır ve sadece karaborsada mevcuttur. Mafya birinden kurtulmak istediği zaman, o kişiyi 30 yıl öncesine gönderir. O zaman devreye Joe (Joseph Gordon-Levitt) gibi kiralık bir katil girer ve işi gerçekleştirir. Joe gittikçe zenginleşmektedir. Hayat güzeldir ta ki mafya Joe'nun gelecekteki halinin (Bruce Willis) geçmişe gönderilerek öldürülmesine karar verene kadar...

Filmin senaristi ve yönetmeni Rian Johnson'dır. Filmin diğer oyuncuları arasında Emily Blunt, Paul Dano ve Jeff Daniels da bulunmaktadır. Ram Bergman ve James D. Stern ise filmin yapımcılığını üstlenmiştir...
ortalamaın üstü bir aksiyon. zaman yolculuğu konusunda bık bık yapıp hata aramının zaten mantığı yok.

ayrıyetten bruce abim, yaş oldu 128 hala karizmanın dibisin, saygılar.
fena olmayan filmdir. konusu güzel ancak daha güzel işlenebilirdi. ayrıca joseph gordon levitt'in makyaj çok aşırı olmuş.
filmi henüz izledim.
film güzel, gelecekle alakalı ilginç gelişmeler görebilirsiniz.
filmin sonunu tahmin ettiğimi söyleyebilirim.

adam anasını düzdü ya ne deyim ben.

ben final kısmına şu yönden takılıyorum.
bir film izlemiştim, sonu aynı o.
o film şöyleydi:

adam geleceğe gidip geri dönüyordu, bir adamı engellemeye çalışıyordu.
ama hep son anda kaçırıyordu o adamı. hernasılsa filmin sonunda kendisini engellemeye çalıştığını görmüş ve şaşmıştı.
zannedersem o son sahne havaalanı gibi bir yerde geçiyordu.
çokta güzel bir filmdi yani o da... anlatımımdan birşey çıkaran varsa rica minnet ederim özel mesaj atsın.
filmin senaryosu o yüzden özgün değil.

edit: 12 maymun olabilir mi acaba ?
çok da aman aman olmayan idare eden filmdir.
izlenilmesi şiddetle olmasa da yine de tavsiye edilecek film.
boş zamanlarda izlenebilecek ortalamanın biraz üstünde olan filmdir. mutlaka izlenecek bir film mi diye sorarsanız, bence değil. hikaye anlatılış bakımından tutarlıydı, oyuncular oldukça iyi performans sergilemiş.

özellikle final sahnesi çok iyiydi.
vasat bir film, Geçmişe dönüş geyikleri Back to the future sığlığında ki biz Back to the future'dan Terminatore, oradan arada onlarca filme ve Lost'a kadar birçok kez zaman yolculuğu hakkında fikir yürütmüş nesiliz küçüklüğümüzden beri, Back to the future komedi filmiydi ve izlerken biz çocuktuk o yüzden zaman yolculuğu saçmalıkları rahatsız etmiyordu da bu filmde çok rahatsız etti.

Esasında orijinal olmasa da ilgi çekici olabilecek bir senaryoyu böylelikle heba etmişler. Bruce willis seviyorsanız ve hemen hemen her filminden zevk alıyorsanız izleyin, sevmiyorsanız ve zaman yolculukları ilginizi çekiyorsa izlemeyin.

ha bir de filmde oluşturulan distopia öyle ahım şahım değil.
Filmin sonundaki kilit cümle gerçekten etkileyici. Ancak senaryo biraz fazla die hard serisini andırıyor. ekşın kısımları için konuşuyorum.

--spoiler--

Then I saw it.

l saw a mom who would die for her son.

A man who would kill for his wife.

A boy, angry and alone.

Laid out in front of him, the bad path. l saw it.

And the path was a circle.. round and round.

So l changed it.

--spoiler--

bu arada joseph gordon-levitt yerine keşke christian bale ya da hugh jackman oynasaydı. ama bu durumda da bruce wills yerine marlon brando'yu falan oynatmak gerekeceği için fazla kasmadılar heralde. adamlar düşünmüş.