bugün

mezun oldum çoktan ama hala elimde olmayan bir şeydir. gerçekçi değil, çünkü yakınlıktan uzak, samimiyetten uzak ve yapmacık bir fotoğraf.
sınıfında tek kız olan şimdiki adamın bu başlığı duyunca kalbinin kötüleşmesidir.
yıllar sonra bakıldığında gözleri dolduran yıllıklardır.
pişmanlığın adıdır.
ilerde okurum da, içimden kopanlara engel olamam diye, sevdiğinin sayfasına yazamamanın verdiği burukluğa neden olandır.
yazsam ne yazardım acaba diye düşünüp, içinden binbir türlü methiyeler düzmektir.
el titremesi, kalp çarpıntısı ile beraber okumaktır kendisine her yazılanı.
aşık olduğun, saatlerce seyrettiğin fotoğraflarını yıllar sonra yeniden görmektir.

ulan...
yazamadım.
inanın 2 senedir hala okuldan alamadığım kıllık.
Ergenliğin zirvesini gülerek hatırlamaya yarayan ve öğrenciler tarafından yazılan kitap. Oldukça havalı bir buluş bence.
yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen stüdyonun yaptığı mallıklar yüzünden teslim etmediği nesne.
Anılar silsiledir.

Bugün temizlik yaparken dolaptan çıkardım ve biraz karıştırdım. yıllar yıllar geçmiş üzerinden. Aldıktan sonra bile doğru dürüst incelememişim. Bizim sınıfın bi fotoğrafına takıldı gözüm. Herkesin kafası sırada, kim bilir hangi ders sonrası, uykulardayız. Ben üçüncü sıradayım. Sıralar tekli. Kırmızı çantam yerde.

Yurtta kaldığım için en erken gelen ben olurdum sınıfa. Yurtta kalan tek kızdım bizim sınıfta. Zaten 6 kız vardı topu topu. Erken gelmek istediğimden değil de, sekiz buçuktaki ders için yurttan sekizde çıkmak zorunda kaldığımızdan. Yavaş yavaş yürümeme rağmen, sekizi beş geçe okulda olurdum. Erkekler de gelmezdi, neden hatırlamıyorum. Bahçede falan takılırlardı herhalde. Lisedeki yıllarım boyunca en erken gelen ben oldum. Tek başıma sınıftakilerin gelmesini bekledim yıllar boyunca. Derslere hiç geç kalamadım. Belki o yüzden her yere geç kalışım şimdilerde, bilmiyorum. içimde hiç hüzün yoktu nedense o zamanlarda. Kendime acımak çok mu zormuş bilmiyorum. Şimdi o fotoğrafı görünce başkasının fotoğrafı gibi ağladım haline.

Küçüktüm.
değeri 15-20 yıl sonra anlaşılandır. lisede "napıcam lan yıllığı" diyenlerin pişman olduğudur.
Facebook olduğu için artık bir çok lisenin hazırlamadıırıdr.
Lisede ilk iki sınıfı başka okulda okuyup diğer ikisini başka yerde okuyan benim sıkıntı çektiğimdir. Ulan yeni okulda adımı yazdırdım eskiler de gel bize de katıl diyolar 2 yıllık alsam çok mu anormal kaçar lan?
(bkz: lise mezuniyetine gitmemek/#25681394)
Biz de fiyatı 80 liraydı.
Parasindan değil de iyi ki almamışım aslinda bilgisayardan yazardi herkes birbirine usenip yazmamistim herkesin birbirine vicik vicik yag cektigi hatira defteri gibi bisey.
lise son itemi.
hollywood filmlerinde genelde psikopat katili teşhis etmek için kullanılan yıllıktır.
eğer aranızda kötü olaylar geçtiyse sizin onunkini dolduramadıgınız kagıt parçası.
dünyanın en gereksiz şeylerinden biri ,sevmediğim adamla niye fotoğraf çektireyim ki ,bide albümü her açtığımda görcem falan ne gerek var yahu.
dünyanın en gereksiz şeylerinden biri ,sevmediğim adamla niye fotoğraf çektireyim ki ,bide albümü her açtığımda görcem falan ne gerek var yahu.
Dünyanın en saçma işlerinden olan yıllığı. Evet.
Bir şeye yaramadığı kesin.
Dünyanın en gereksiz şeyi liseden mezun olalı 2 sene oldu. Birkere anı niyetine açıp bakmadım. Sevmediğimden mi Hayır. Gereksiz bulduğumdan. Ha bide toplu piknik fotoları var o daha gereksiz. Her fotoğrafta servisçi çocuk en önde çıkmış her anı gereksizlikten ölecek.
Evin en ücra köşesinde saklanan yilliktir.
O nasıl bi ergenlikmis gözüm görmesin dedirtir.
Yıllar önce Gerek görmeyip almadığımdır. pişman falan da değilim aq kim uğraşacaktı onlarca adama o kadar satır yazmaya... Sonra bi de sırf yazmış olmak için bana yazacak olanlar vardı...
Zaten 2 tane kardeş dediğim insanla lise hayatımı tamamladım. Hala da görüşürüm. Öbürleri olsa be olmasa ne?
Biraz samimiyetsizlik barındırır.

spoiler

Kankim
benim canım kardeşim
tek dostum
Sırdaşım
Dostluğumuz burda bitmeyecek.

spoiler

mezun olduktan sonra görüşülmedi*
şimdiki aklım olsa o parayla 5 şarap alır, 5 senede bir içerdim. daha guzel bir hatıra olurdu.